<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


29.10.2012 - Narodowe Święto Niepodległości
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Marzec


Dobro klienta najważniejszym celem
Kategoria: Urząd Miejski
31-03-2011

Urząd Miejski w Dębicy troszczy się o wysoki poziom i dobrą organizację pracy, które mają kluczowe znaczenie, zarówno dla klientów, jak i urzędników. Jednym z takich przedsięwzięć są szkolenia realizowane przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze w ramach projektu „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej”, w których uczestniczą pracownicy Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Wyśpiewywali swój sukces
Kategoria: Kulturalne
31-03-2011

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyły się eliminacje wstępne 16. konkursu piosenki „Wygraj sukces”. Startowało w nich 47 młodych piosenkarzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Tarnowa, Jasła, Dębicy i innych miejscowości. Jury w składzie: Beata Pisarczyk, Grzegorz Stanoch, Sławomir Gleń i Zenon Piękoś wytypowało 15 solistów do eliminacji regionalnych konkursu. W tej grupie znaleźli się także dębiczanie.

więcej...


Barwny świat przedszkolaków
Kategoria: Edukacyjne
31-03-2011

Prace malarskie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids można od 30 marca do 10 kwietnia br. oglądać w Galerii Sztuki. Wystawę zatytułowano „Mój barwny świat”.

więcej...


Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II
Kategoria: Społeczne
31-03-2011

Tradycyjnie, jak każdego roku, wierni ze wszystkich parafii dębickich wezmą udział 2 kwietnia br. (sobota) w papieskiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta, która zakończy się na Placu Solidarności przy Krzyżu Solidarności. Następnie uroczystości odbędą się przy pomniku Jana Pawła II.

więcej...


Razem łatwiej walczyć z problemami
Kategoria: Społeczne
30-03-2011

Grupa Lokalnego Wsparcia, działająca w ramach projektu Urbact II Together, podczas ostatniego spotkania omówiła pracę nad Lokalnym Planem Działania mającym się przyczynić do zmniejszenia różnic pomiędzy grupami społecznymi. Grupa ma wypracować działania, które przyczynią się do poprawy sytuacji społeczno – ekonomicznej Dębicy.

więcej...


Illuminandi kręci teledysk
Kategoria: Kulturalne
30-03-2011

Zespół Illuminandi przymierza się do realizacji teledysku, który promować będzie najnowszy album grupy zatytułowany „In Via". Płyta ukazała się w czerwcu 2010 r. nakładem warszawskiej wytwórni Ars Mundi i jest dostępna na terenie całego kraju m.in. w sieci salonów Empik. Muzycy potrzebują jednak wsparcia finansowego.

więcej...


Papa się żeni w Śnieżce
Kategoria: Kulturalne
30-03-2011

Premiera spektaklu teatralnego „Papa się żeni”, przygotowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” i Teatr „Kurtyna”, odbędzie się 16 kwietnia br. o godz.18.00 w Domu Kultury „Śnieżka”. Dzień później, w niedzielę, 17 kwietnia br. sztuka zostanie wystawiona po raz drugi.

więcej...


Zbliża się Dzień Flagi
Kategoria: Urząd Miejski
29-03-2011

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja od 2004 roku. W tym dniu organizowane są w Polsce różnego rodzaju akcje i manifestacje patriotyczne. Do dekorowania swoich domów barwami narodowymi zachęcają władze naszego miasta.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
29-03-2011

W kinie „Śnieżka” w najbliższych dniach proponuje widzom trzy filmy: „Ludzie Boga”, „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” oraz „Essential Killing”, który otrzymał Orły 2011 w kategorii najlepszy film roku.

więcej...


Gryfy zostały rozdane
Kategoria: Kulturalne
29-03-2011

Przez dwa dni trwał w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy III Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Złoty Gryf 2011. Impreza zgromadziła prawie 1100 uczestników z kilkudziesięciu zespołów nie tylko z województwa podkarpackiego. Startowały w nim również zespoły z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.

więcej...


Kurs tańca dla dorosłych
Kategoria: Edukacyjne
29-03-2011

Spotkanie organizacyjne dla osób chcących nauczyć się tańca towarzyskiego i użytkowego dla nowożeńców i pozostałych zainteresowanych odbędzie się 30 marca br. o godz. 18.45 w Osiedlowym Klubie „Emka”. Kurs rozpocznie się 6 kwietnia o godz. 18.15.

więcej...


Odkrywają talenty
Kategoria: Kulturalne
29-03-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy otrzymał tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów” nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tytuł ten stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla instytucji kultury, które przyczyniają się do wspierania, promocji, a tym samym odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży.

więcej...


Po prostu zrób kabaret...
Kategoria: Kulturalne
29-03-2011

Już po raz trzeci odbyły się Potyczki Kabaretowe. Na scenie Domu Kultury „Mors” 18 marca br. zaprezentowały się młodzieżowe kabarety z Dębicy, Ropczyc, Lubczy, Lubaczowa, Łańcuta, Rzeszowa i Krosna. Nasze miasto tym razem reprezentowały kabarety L.I.T.R.A i KAC z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka.

więcej...


W zespole radzili o zespole
Kategoria: Społeczne
28-03-2011

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy trwają prace koncepcyjne przygotowujące powołanie zespołu interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

więcej...


Stowarzyszenie przeszkoli przedsiębiorców
Kategoria: Gospodarcze
28-03-2011

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu rozpoczyna realizację projektu szkoleniowego „Akcelerator”, skierowanego do przedsiębiorców i pracowników mikro, małych, średnich i dużych firm z czterech powiatów województwa podkarpackiego. Projekt jest dofinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej.

więcej...


W Przemyślu wygrywali
Kategoria: Kulturalne
28-03-2011

Piękny sukces odnieśli dębiccy wokaliści i zespoły w Przemyślu. W finale XXI Przeglądu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” organizowanego przez przemyskie Centrum Kulturalne swoje kategorie wiekowe wygrały Aleksandra Ożóg oraz Dominika Żurek. Jury wyróżniło Jagodę Misiewicz, zespoły The Flowers i Yamaha Band oraz duet wokalny tworzony przez Weronikę Sochę i Aleksandrę Warżałę. Wszyscy oni byli laureatami Przeglądu Wokalistów i Zespołów „Śpiewam, bo lubię”, który odbył się na początku marca w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

więcej...


Pogratulowali Oskarowi „Drogi na Harvard”
Kategoria: Edukacyjne
25-03-2011

Wicewojewoda podkarpacki Andrzej Reguła oraz zastępca burmistrza Dębicy Mariusz Trojan spotkali się 24 marca br. z Oskarem Kocołem, uczniem Miejskiego Gimnazjum nr 1, laureatem konkursu „Droga na Harvard” oraz jego rodzicami. W spotkaniu uczestniczył także dr Józef Cebulski z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

więcej...


Wspaniała Kinga ze świetlicy MOPS
Kategoria: Społeczne
23-03-2011

Kinga Łakomy, wolontariuszka świetlicy środowiskowej nr 2 przy ulicy Sienkiewicza Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej została laureatką XI Powiatowego Etapu XVII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

więcej...


Gala młodzieżowego sportu
Kategoria: Sportowe
23-03-2011

Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, podczas III Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się 21 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim odebrał dyplom dla miasta za zajęcie VIII miejsca w klasyfikacji miast i gmin w Systemie Sportu Młodzieżowego w Województwie Podkarpackim.

więcej...


Pasje – Illuminandi
Kategoria: Kulturalne
22-03-2011

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy kontynuuje swój cykl prezentacji ludzi i instytucji oraz organizacji, których łączy jedno „Pasja”. Obecnie w holu biblioteki przy ulicy Akademickiej 10 można obejrzeć zdjęcia oraz poczytać informacje dotyczące dębickiej grupy muzycznej „Illuminandi”.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej