<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


18.12.2009 - Klucz do zamkniętych drzwi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Odkrywają talenty
29-03-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy otrzymał tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów” nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tytuł ten stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla instytucji kultury, które przyczyniają się do wspierania, promocji, a tym samym odkrywania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, ogłosiła rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów, a dzień 21 marca - Dniem Odkrywania Talentów. W związku z tym powstała ogólnopolska mapa miejsc odkrywania talentów, na której znalazł się Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, jako jedyna instytucja  w powiecie i jedna z 36 na Podkarpaciu.  Mapę wyróżnionych miejsc można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.roktalentow.men.gov.pl

Wyróżnienie przyznane MOK, nie wiąże się z korzyściami finansowymi, akcja ma na celu promowanie działalności instytucji wyróżnionych tym zaszczytnym tytułem. Ułatwi wymianę dobrych praktyk między instytucjami oraz pomoże w dotarciu do zainteresowanych dzieci, młodzieży i ich rodziców. Jest też bodźcem to dalszego rozwoju oferty kulturalno – edukacyjnej placówek. 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej