<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


11.05.2009 - Europejskie spotkanie młodych w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Listopad


Sposób na nudę
Kategoria: Edukacyjne
29-11-2008

Uczniowie najmłodszych klas kilku szkół podstawowych zapoznali się z możliwościami zajęć pozalekcyjnych: kulturalnych, sportowych i turystycznych. W Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się 28 listopada impreza pod hasłem „Zawsze masz wybór, czyli parę sposobów na nudę”.

więcej...


Wojciech Kuczok w bibliotece
Kategoria: Warto się wybrać
27-11-2008

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 zaprasza na spotkanie z pisarzem Wojciechem Kuczokiem. Odbędzie się ono 4 grudnia o godzinie 11.00 w siedzibie biblioteki. Wstęp wolny.

więcej...


Żywność na święta
Kategoria: Społeczne
27-11-2008

Od 1 grudnia w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana będzie żywność otrzymana od Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie w ramach realizacji Unijnego Programu PEAD – pomocy żywnościowej dla najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej. Żywność zostanie rozdana między potrzebujących mieszkańców Dębicy.

więcej...


Konkursy biblioteki miejskiej
Kategoria: Kulturalne
27-11-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy rozstrzygnęła konkursy ogłoszone kilka miesięcy temu. Były to konkursy: plastyczny na witraż pod hasłem „Zabytki Dębicy” oraz literacki na „Wiersz o Dębicy”. Oba konkursy zostały zorganizowane z okazji 650. lecia lokacji miasta. W uroczystości ogłoszenia wyników brali udział przedstawiciele samorządowej władzy: Jan Borek, przewodniczący Rady Miejskiej, Mariusz Trojan, zastępca burmistrza miasta i Joanna Ożóg, przewodnicząca komisji kultury Rady Miejskiej.

więcej...


Interaktywny plan miasta Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
26-11-2008

Prezentujemy Państwu zupełnie nowy interaktywny plan miasta Dębicy, który pozwala na szybką lokalizację szukanych obiektów, ulic, dzielnic.

więcej...


Abecadło nr 8
Kategoria: Społeczne
25-11-2008

Autorzy z Klubu Przyjaciół Słowa Pisanego działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy z podziwu godną regularnością wydają swój kwartalnik pt. „Abecadło”. Właśnie ukazał się jego 8 numer.

więcej...


Dzień pracownika socjalnego
Kategoria: Społeczne
24-11-2008

Dzień pracownika socjalnego obchodzony jest 21 listopada. W tym roku pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy mogli ten dzień świętować w swojej własnej siedzibie.

więcej...


Na inwestycje czekali 30 lat!
Kategoria: Społeczne
24-11-2008

W piątek 21 listopada oddano uroczyście do użytku ulice: Pokoju, Kombatantów, Braterstwa Broni i Wolności. Wreszcie mamy ulice o jakich marzyliśmy. Na tą inwestycje czekaliśmy 30 lat.

więcej...


Unijne pieniądze na uregulowanie potoku Budzisz
Kategoria: Urząd Miejski
24-11-2008

Miasto Dębica zdobyło prawie 2,5 mln złotych na uregulowanie potoku Budzisz. To duży sukces pracowników Urzędu Miejskiego. Dzięki tej inwestycji prawie 80 rodzin nie będzie musiało obawiać się o swoje życie i mienie. Wniosek złożony w maju br. zyskał pozytywną ocenę Zarządu Województwa Podkarpackiego.

więcej...


Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Kategoria: Urząd Miejski
24-11-2008

Miasto złożyło 21 listopada br. wniosek w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011. Wniosek dotyczy budowy małej obwodnicy północnej miasta Dębica - etap II, który obejmie remont ulicy ul. Kwiatkowskiego oraz budowę ul- Północnej wraz z przepustem. Całkowita wartość projektu wynosi 5 milionów złotych. Kwota dofinansowania wynosi 2,5 miliona złotych.

więcej...


W Dębicy odbyły się II Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości
Kategoria: Gospodarcze
21-11-2008

Kilka tysięcy osób odwiedziło 20 listopada br. II Dębickie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości zorganizowane przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu przy współudziale Urzędu Miejskiego. Swoje ekspozycje prezentowało 44 wystawców: przedsiębiorstw, uczelni, szkół średnich i językowych, urzędów, instytucji pozarządowych zajmujących się aktywizacją bezrobotnych, banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

więcej...


Mistrzostwa „Bobrów”
Kategoria: Sportowe
20-11-2008

W sobotę i niedzielę odbędą się zimowe mistrzostwa Międzyszkolnego Klubu Pływackiego „Bobry”. Impreza odbędzie się na Pływalni Miejskiej przy ulicy Piłsudskiego 19.

więcej...


Pomóż dzieciom przetrwać zimę
Kategoria: Społeczne
20-11-2008

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” po raz kolejny włączają się w ogólnopolską akcję charytatywną „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Akcja jest koordynowana przez Polskie Radio Lublin, w naszym rejonie prowadzi ją Polskie Radio Rzeszów.

więcej...


W Galerii Sztuki z obrazami
Kategoria: Kulturalne
20-11-2008

W prawdziwej galerii sztuki były dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Pustyni. W prawdziwej, gdyż jeszcze w autobusie jadącym do Dębicy uczniowie nie byli pewni czy nie jadą przypadkiem do galerii handlowej. Nie tylko zresztą one były zdezorientowane, także kierowca wynajętego przez szkołę autobusu. On także myślał, że pierwszaki jadą zwiedzać handlowy supermarket.

więcej...


W piątek otwarcie ulic
Kategoria: Urząd Miejski
20-11-2008

Burmistrz Paweł Wolicki serdecznie zaprasza mieszkańców Dębicy na uroczyste oddanie do użytku ulic: Pokoju, Kombatantów, Braterstwa Broni i Wolności.

więcej...


O „Europie Miast” na Węgrzech
Kategoria: Europa Miast
19-11-2008

Węgierskie media regionalne relacjonowały wizytę delegacji z Dębicy i słowackiego miasta Velk’y Meder w Kapuvár. Samorządy są partnerami w programie „Europa Miast”. Burmistrz Paweł Wolicki był gościem programu w lokalnej telewizji w Kapuvár, zaś Rábaközi Magazin zamieścił informacje o najbliższych wspólnych planach tych miast partnerskich.

więcej...


Przedszkole nr 11 ma 20 lat!
Kategoria: Edukacyjne
19-11-2008

Przedszkole nr 11 w Dębicy obchodziło 20 – lecie swojej działalności. Z tej okazji wychowankowie placówki przygotowali piękną część artystyczną, a z gratulacjami na uroczystość jubileuszową przybyli: Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy, Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Robert Podlasek – przewodniczący komisji Oświaty Rady Miejskiej.

więcej...


Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej
Kategoria: Urząd Miejski
19-11-2008

XXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej odbędzie się 19 listopada 2008 r. o godz. 13.00 w sali nr 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2.

więcej...


200 lat dla Pani Heleny!
Kategoria: Społeczne
18-11-2008

Choć pani Helenie Krajewskiej 100 lat śpiewać już nie wypada, władze miasta Dębicy przybyły z życzeniami do szacownej jubilatki, która w 12 listopada obchodziła 100 – lecie urodzin. Pani Helena dziękowała za otrzymane kwiaty, życzenia i prezenty.

więcej...


Orlik oddany
Kategoria: Sportowe
18-11-2008

W Ogródku Jordanowskim przy ul. Strumskiego w Dębicy oddano kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012”.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej