<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


27.05.2007 - Turniej Tańca
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Wrzesień


Kabarety odwołane
Kategoria: Kulturalne
30-09-2008

Z powodu niskiej frekwencji w przedsprzedaży biletów, recitale Zenona Laskowika i gości (03.10.08.) oraz Jerzego Kryszaka (05.10.08.) zostały odwołane.

więcej...


Przedsiębiorcy mogą sięgnąć po pieniądze
Kategoria: Gospodarcze
30-09-2008

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza z dniem 29 września 2008 roku rozpoczęcie konkursu w ramach Osi priorytetowej I Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka, działanie 1.1 Wsparcie kapitałowe przedsiębiorczości, schemat B Bezpośrednie dotacje inwestycyjne. Nabór wniosków trwać będzie od 30 września do 7 listopada 2008 roku. Celem tego konkursu jest dofinansowanie rozwoju istniejących przedsiębiorstw.

więcej...


Świetlice czekają na chętnych
Kategoria: Społeczne
30-09-2008

Rozpoczyna się rekrutacja młodzieży chętnej do uczestniczenia w zajęciach nowych świetlicy socjoterapeutycznych. Dwie placówki na osiedlu Fredry oraz Sienkiewicza rozpoczną swoje funkcjonowanie w listopadzie, ale już teraz rozpoczyna się do nich nabór.

więcej...


Motocykliści pomodlą się przed pomnikiem papieża
Kategoria: Warto się wybrać
30-09-2008

Blisko cztery tysiące motocyklistów spodziewanych jest w Dębicy i Małej koło Ropczyc, podczas zakończenia sezonu motocyklowego "Jeżdżę na jednym gazie" 5 października 2008 (w niedzielę). W Dębicy o godz. 13.15 na Placu Solidarności dla motocyklistów i dębiczan zagra zespół „Illuminandi”. Zebrani na placu pomodlą się także przed pomnikiem Jana Pawła II.

więcej...


Radny przeprosił pracowników kultury
Kategoria: Kulturalne
30-09-2008

Radny Roman Roztoczyński podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przeprosił pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury za to, że w chwili dyskusji nad statutem tej instytucji, poddał się emocjom i nazwał ich "planktonem pasożytów i nierobów".

więcej...


Otwarcie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych
Kategoria: Społeczne
30-09-2008

Uroczyste Otwarcie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych odbędzie się 30 września o godz. 14. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od stycznia 2008r. realizuje projekt pn. ”Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy” w ramach programu pn. ”Program ograniczania skutków niepełnosprawności”.

więcej...


Podziękowania dla radnych i burmistrza
Kategoria: Urząd Miejski
29-09-2008

Mieszkańcy południowej części Dębicy brawami dziękowali radnym i burmistrzowi Miasta za odstąpienie od decyzji budowy obwodnicy południowej KZ 14. Rada miejska jednogłośnie zrezygnowała z realizacji tej ważnej dla miasta inwestycji. Zanim radni przystąpili do głosowania Jan Borek – przewodniczący Rady Miejskiej przeczytał oświadczenie jedenastu radnych.

więcej...


Przekażą obiekty sportowe, jak klub opracuje koncepcję ich zagospodarowania
Kategoria: Urząd Miejski
29-09-2008

Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie nieodpłatnego zbycia na rzecz Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Wisłoka” w formie darowizny nieruchomości przy ul. Kraszewskiego stanowiącej własność i będących w użytkowaniu wieczystym miasta.

więcej...


Pomagają w edukacji młodych elektroników
Kategoria: Edukacyjne
26-09-2008

Firma Oponiarska Dębica S.A. objęła patronatem klasy o profilu elektronik i elektryk w Zespole Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2009/2010. W ramach podpisanej umowy pomiędzy firmą a szkołą, uczniowie ww. klas będą mogli odbyć wakacyjne praktyki pod kierunkiem pracowników T.C. Dębica S.A., a najpilniejsi mogą liczyć na stypendia naukowe, ufundowane przez firmę.

więcej...


Piłkarskich wspomnień czar
Kategoria: Warto się wybrać
26-09-2008

Festyn Rodzinny „Piłkarskich wspomnień czar” odbędzie się 27 września 2008 na stadionie przy ul. Parkowej 1. Na miłośników sportu czeka wiele atrakcji.

więcej...


Obciach party
Kategoria: Warto się wybrać
26-09-2008

„Jozin z Bazin” w oryginalnym wykonaniu Ivana Mladka z Czech zabrzmi 26 września br. w Klubie Muzycznym „Meduza” podczas imprezy zatytułowanej „Obciach Party”.

więcej...


Zachęcali przedsiębiorców do korzystania z dotacji
Kategoria: Gospodarcze
26-09-2008

Ponad 50 przedsiębiorców skorzystało z zaproszenia Stowarzyszenie Dębickiego Klubu Biznesu, Urzędu Miejskiego oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego i wzięło udział w konferencji „Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców powiatu dębickiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013". Konferencja odbyła się 25 września br. w hotelu „Lord”. Udział w niej był bezpłatny.

więcej...


Galicyjska Jesień Literacka
Kategoria: Warto się wybrać
26-09-2008

"Wierności Naszej Dopisanie" to tytuł koncertu XVIII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, który odbędzie się 26 września br. (piątek) o godz. 18 w Domu Kultury "Śnieżka". Koncert organizowany jest w ramach obchodów 650 - lecia lokacji Dębicy i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta, Rady Miejskiej i Starostwa Powiatowego w Dębicy.

więcej...


Międzynarodowe wsparcie dla przedsiębiorców
Kategoria: Gospodarcze
25-09-2008

Przedstawiciele francuskiej organizacji Astrees oraz Uniwersytetu w Gotheborgu w Szwecji odwiedzili 22 września br. Dębicę z wizytą studyjną. Uczestniczyli wraz z przedstawicielami dębickich przedsiębiorców w spotkaniu w Urzędzie Miejskim zwiedzili drukarnię “Prografix” oraz Firmę Oponiarską “Dębica” S. A.

więcej...


Żywność dla dębiczan
Kategoria: Społeczne
24-09-2008

Od 1 października w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana będzie żywność otrzymana od Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie w ramach realizacji Unijnego Programu PEAD – pomocy żywnościowej na rzecz najbiedniejszych mieszkańców Unii Europejskiej. Żywność zostanie rozdana między potrzebujących mieszkańców Dębicy.

więcej...


Kolejna firma wyprodukuje "Dębicę"
Kategoria: Gospodarcze
22-09-2008

Uroczyste wręczenie firmie „Arkus & Romet Group” ozdobnej kopii uchwały Rady Miejskiej zezwalającej firmie na używanie w produktach „Arkus & Romet” nazwy miasta Dębica odbyło się w Urzędzie Miejskim, 22 września br., podczas konferencji z przedstawicielami środowiska biznesu z Europy.

więcej...


Promuje pogodę ducha
Kategoria: Kulturalne
22-09-2008

Agnieszka Fitkau – Perepeczko, była modelka, fotograf, aktorka oraz pisarka spotkała się 19 września br. z mieszkańcami Dębicy. Z zaproszenia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej skorzystało kilkadziesiąt osób, którzy przyszli na spotkanie z Agnieszką Fitkau –Perepeczko do Czytelni Filii nr 3, mieszczącej się w Domu Kultury „Mors”.

więcej...


Ostrzeżenie hydrologiczne
Kategoria: Urząd Miejski
19-09-2008

Biuro Prognoz Hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział Kraków ostrzega przed możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego w Wisłoce.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
19-09-2008

W najbliższych dniach kino „Śnieżka" wyświetli trzy filmy.

więcej...


Jubileusz na jazzowo
Kategoria: Warto się wybrać
19-09-2008

Koncert zespołu „Hipnoza Jazz Duet” odbędzie się 24 września br. w auli Szkoły Muzycznej. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej