<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


08.09.2009 - Deszcz nie wystraszył cyklomaniaków
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Wrzesień


W Dębicy obradował Zarząd Stowarzyszenia Miast COP
Kategoria: Gospodarcze
27-09-2007

Pierwsze posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego odbyło się 26 września br. Zarząd omówił sprawy przyjęcia nowych miast do Stowarzyszenia oraz wybrał tematy wspólnych wniosków o pieniądze unijne. Za najważniejszy problem miast COP uznano bezrobocie, brak mieszkań socjalnych oraz rewitalizację dawnych terenów po zakładach, w tym obiektów sportowych.

więcej...


Dębica też biega
Kategoria: Sportowe
27-09-2007

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”, 30 września br., na wałach nad Wisłoką, odbędzie się bieg na 3500 metrów. W biegu mogą uczestniczyć wszyscy chętni bez podziału na kategorie wiekowe. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

więcej...


Informacje dotyczące strefy płatnego parkowania
Kategoria: Urząd Miejski
24-09-2007

W związku ze zmianami stref płatnego parkowania w Dębicy podajemy nowe zasady opłat.

więcej...


Młodzież redaguje informator o rynku pracy
Kategoria: Edukacyjne
24-09-2007

Ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami uczestniczyło 21 września br., w Urzędzie Miejskim, w inauguracyjnym spotkaniu projektu "Opracowanie informatora rynku pracy i zawodów w powiecie dębickim - szkolne koła dziennikarskie". Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych.

więcej...


Koncert dla Weroniki
Kategoria: Społeczne
24-09-2007

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizują 5 października koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc w sfinansowaniu operacji Weroniki Berlik, dwuletniej dębiczanki. Gwiazdą koncertu będzie zespół „Gang Marcela” oraz niewidomy artysta Armand Perykietko. Wystąpią także dębickie grupy artystyczne.

więcej...


Dębica ponownie Gminą Fair Play
Kategoria: Urząd Miejski
24-09-2007

Kapituła Konkursu Gmina Fair Play, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" przyznały miastu tytuł i certyfikat Gmina Fair Play 2007.

więcej...


Gwiazdy wystąpią na Dniach Sztuki
Kategoria: Kulturalne
24-09-2007

Jerzy Połomski będzie gwiazdą pierwszego koncertu tegorocznych Dni Sztuki, który 29 września br. (sobota) wystąpi z recitalem zatytułowanym „Złote Lata Polskiej Piosenki”. Koncert rozpocznie się o godz. 18 w Domu Kultury „Śnieżka”. Bilety w cenie 15 złotych można kupić w sklepie muzycznym „Miro” lub przed spektaklem.

więcej...


Robert Gabor z Taborem
Kategoria: Kulturalne
24-09-2007

Romski zespół „Robert Gabor i Jego Tabor” wystąpił 22 września w muszli koncertowej w Rynku.

więcej...


Drużyna CCC Polsat Polkowice wygrała wyścig Pro Ligi zakończony w Dębicy
Kategoria: Sportowe
22-09-2007

Drużyna CCC Polsat Polkowice okazała się najlepsza w wyścigu Pro Ligi „Arkus & Romet” o „Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego”, którego finał odbył się w 22 września br. w Dębicy. W wyścigu rywalizowało pięć drużyn, w Dębicy wystartowały także, poza konkursem, drużyna Arkus & Romet i drużyna VIP-ów. Najlepszym zawodnikiem tegorocznych 14 wyścigów Pro Ligi okazał się Tomasz Lisowicz, który z naszego miasta odjechał quadem, jedną z nagród otrzymaną za zwycięstwo.

więcej...


Konkurs:Dębica - Miasto Otwarte na inwestycję
Kategoria: Urząd Miejski
21-09-2007

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu oraz Burmistrz Miasta Dębica, ogłaszają otwarty konkurs ogólnopolski pod hasłem: "Dębica - Miasto Otwarte na Inwestycje".

więcej...


Komisja Rodziny zorganizowała spotkanie w sprawie bezpieczeństwa
Kategoria: Urząd Miejski
21-09-2007

Od października miasto monitorowane będzie przez 22 obrotowe kamery cyfrowe, pozwalające na dokładną identyfikację sprawców przestępstw i wykroczeń. Władze miasta są przekonane, że monitoring poprawi bezpieczeństwo w Dębicy i ograniczy akty wandalizmu, tak jak ma to miejsce w innych miastach, gdzie zamontowana jest zbliżona liczba kamer. W środę w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zorganizowane przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej, w którym uczestniczyły władze miasta, starostwa powiatowego, policji i spółdzielni mieszkaniowych.

więcej...


Kamery w szkołach
Kategoria: Edukacyjne
20-09-2007

W Miejskim Zarządzie Oświaty trwają prace nad przygotowaniem wniosku o dofinansowanie przez MEN monitoringu wizyjnego w dębickich szkołach.

więcej...


Posprzątali miasto
Kategoria: Edukacyjne
18-09-2007

Uczniowie dębickich szkół po raz pierwszy wzięli udział w „Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – Sprzątanie Lasów”, które odbyło się 17 września br. Organizatorami akcji było Nadleśnictwo Dębica, Urząd Miasta Dębicy oraz Miejski Zarząd Oświaty, a do udziału zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych nr 3, 10 i 12 wraz z opiekunami, łącznie 115 osób.

więcej...


Dębica zaprezentowała się w Belgii
Kategoria: Europa Miast
18-09-2007

Ponad stuosobowa grupa dębiczan, władze samorządowe, członkowie Towarzystwa „Serce za Serce”, sportowcy oraz zespoły artystyczne, uczestniczyła w Puurs w święcie „Pukema”, które odbyło się 14 i 15 września br. Dębica zaprezentowała się również podczas Dnia Polskiego (16 września). W tym dniu dębickie stoiska odwiedzili parlamentarzyści, belgijscy przedsiębiorcy, przedstawiciele polskiej ambasady i Polacy przebywający w Belgii.

więcej...


Lodowisko już dostępne
Kategoria: Sportowe
13-09-2007

Od 14 września br. mieszkańcy mogą korzystać ze sztucznego lodowiska.

więcej...


Gwiazdy kolarstwa i Polsatu w Dębicy
Kategoria: Sportowe
13-09-2007

W Dębicy rozegrany zostanie, 22 września br., wyścig Pro Ligi „Arkus & Romet” o „Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego”. Kolarze ośmiu drużyn zmierzą się w jeździe na czas. Wielką atrakcją na pewno będzie wyścig znanych osób, w którym o miejsce na podium rywalizować będą gwiazdy Telewizji Polsat i władze samorządowe.

więcej...


Pierwszeństwo wykupu będzie miała przychodnia
Kategoria: Urząd Miejski
11-09-2007

Radni wyrazili zgodę na sprzedaż lokali, w których działa Przychodnia nr 2 oraz przyznanie pierwszeństwa w nabyciu lokalu dla dotychczasowego dzierżawcy, czyli Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej „Dwójka”. Podjęcie uchwały pozwoli właścicielom przychodni na przeprowadzenie koniecznych remontów.

więcej...


Złota Setka Podkarpacia
Kategoria: Gospodarcze
08-09-2007

Firma Oponiarska „Dębica” S.A. zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych firm Podkarpacia „Złota Setka” opracowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie i Gazetę Codzienną "Nowiny”. Patronat honorowy sprawował burmistrz Paweł Wolicki, który podczas uroczystej gali w Świlczy, 6 września br., wręczył Firmie Oponiarskiej nagrodę za pozycję lidera w kategorii „Sprzedaż eksportowa w 2006 r.”.

więcej...


Sala sprawdzona
Kategoria: Sportowe
08-09-2007

Turniej w piłce nożnej rozegrali, 8 września br., w Zespole Szkół nr 1, nauczyciele tej szkoły, urzędnicy i sędziowie piłkarscy. Nie zgłosiła się drużyna dziennikarzy. Pomysłodawcą turnieju był Piotr Longosz, zastępca dyrektora do spraw sportu w ZS nr 1. Gospodarze nie dali zaproszonym drużynom szans na wygraną.

więcej...


Nowy radny złożył ślubowanie
Kategoria: Urząd Miejski
08-09-2007

Podczas sesji Rady Miejskiej, 7 września br., ślubowanie złożył nowy radny Tadeusz Ciecieręga. Zastąpił on Romana Iwasieczkę, który kilka tygodni temu zrezygnował z mandatu. Tadeusz Ciecieręga w Radzie Miejskiej reprezentuje okręg wyborczy nr 1 a startował z listy Nr 4 Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej