<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.02.2024 r.  
 


22.09.2009 - Rodzinna niedziela
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Kwiecień


Nowa operetka w wykonaniu dębiczan
Kategoria: Urząd Miejski
30-04-2007

Dębiccy artyści amatorzy, wsparci profesjonalistami pod dyrekcją Pawła Adamka, ponownie wystawią operetkę. Tym razem dębiczanie obejrzą "Nowego Don Kiszota, czyli sto szaleństw" do muzyki Stanisława Moniuszki i opartą na tekstach Aleksandra Fredry. Premiera odbędzie się 3-go Maja w Domu Kultury "Mors" a widowisko będzie można obejrzeć również 5, 12 i 13 maja w Dębicy, 19 maja w Jarosławiu i 20 maja w Mielcu.

więcej...


Obchody 3 – go Maja w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
30-04-2007

Uroczyste obchody Święta 3 – go Maja rozpocznie o godz. 10.15 przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej z pocztami sztandarowymi z Rynku na Plac Solidarności. Tam odbędzie się oficjalne rozpoczęcie uroczystości, msza święta oraz program słowno - muzyczny.

więcej...


Elżbieta Kęsik została dyrektorem MOSiR
Kategoria: Urząd Miejski
30-04-2007

Elżbieta Kęsik została 30 kwietnia br. wybrana dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tak zdecydowała komisja konkursowa . Stanowisko obejmie 1 maja br. Od tego dnia ponownie będzie funkcjonował MOSiR, który decyzją Rady Miejskiej sprzed kilku miesięcy, wyodrębniony został z Miejskiego Zarządu Oświaty i Sportu. Dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty pozostaje Marek Kamiński.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Razem po pieniądze z Unii
Kategoria: Media o nas
30-04-2007

Wspólne inwestycje i ubieganie się o pieniądze z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa przewiduje umowa intencyjna o współpracy Dębicy i Mielca. W piątek podpisały ją władze obu miast.

więcej...


Dębica podpisała z Mielcem umowę o współpracy
Kategoria: Urząd Miejski
28-04-2007

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki i prezydent Mielca Janusz Chodorowski podpisali 27 kwietnia br.umowę intencyjną o współpracy miast. Oba samorządy będą wspólnie pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Wkrótce miasta połączy linia autobusowa, Dębica i Mielec piszą wspólny projekt reorganizacji Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

więcej...


Pani Maria przeszła na emeryturę
Kategoria: Urząd Miejski
27-04-2007

Maria Przybysławska, długoletni pracownik Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miejskiego w Dębicy, przeszła na emeryturę. W czwartek, po godzinach pracy, zaprosiła koleżanki z wydziału oraz władze miasta na spotkanie okolicznościowe. Pani Maria przepracowała 32 lata, w tym 26 lat w Urzędzie Miejskim.

więcej...


Radio Rzeszów: Podkarpackie firmy w rankingach
Kategoria: Media o nas
26-04-2007

Listy 500 największych polskich firm opublikowały dziś dziennik Rzeczpospolita i tygodnik Polityka. W pierwszym znalazło się 15 przedsiębiorstw z Podkarpacia, w drugim 22.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Firmy mogą liczyć na pomoc miasta
Kategoria: Media o nas
26-04-2007

Interes miasta to rozwój przedsiębiorczości - mówił we wtorek burmistrz Dębicy na konferencji dotyczącej perspektyw rozwoju dębickich przedsiębiorstw.

więcej...


TVP3 Rzeszów: Komu hotel ?
Kategoria: Media o nas
26-04-2007

Tym razem ma się udać - bo budynkiem interesują się znane polskie i zagraniczne sieci hotelarskie. Atutem naszych czasów jest ożywienie związane z organizacją Mistrzostw Europy.

więcej...


Super Nowości: Bezrobotne kobiety znalazły pracę
Kategoria: Media o nas
26-04-2007

Drugi na Podkarpaciu Klub Integracji Społecznej w Dębicy ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Po zakończeniu warsztatów większość uczestniczek od razu znalazła pracę.

więcej...


Sekretarz na Festiwalu Promocji Miast Polskich
Kategoria: Urząd Miejski
25-04-2007

Jan Warzecha, sekretarz miasta uczestniczył w pierwszej edycji Festiwalu Miast Polskich w Warszawie, który odbył się 17 i 18 kwietnia br.

więcej...


Rozpoczęł się przygotowania do jubileuszu "Wisłoki"
Kategoria: Sportowe
25-04-2007

Burmistrz Paweł Wolicki spotkał się 25 kwietnia br. z działaczami i kibicami Klubu Sportowego „Wisłoka”, by omówić przygotowania do 100 – lecia klubu, które przypada w 2008 roku. Przedstawiono wstępne plany programowe jubileuszu tego jednego z najstarszych klubów w Polsce.

więcej...


Dębica się rozwija
Kategoria: Gospodarcze
25-04-2007

Koło Inwestycji Giełdowych "Hossa", działające przy Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Dębicy Akademii Ekonomicznej w Krakowie zorganizowało 24 kwietnia br. konferencje naukową, której tematem były perspektywa rozwoju dębickich przedsiębiorstw w najbliższych latach.

więcej...


Obserwator Lokalny: Boją się sądów 24-godzinnych
Kategoria: Media o nas
25-04-2007

W 2006 roku do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy trafiło z sądów 648 zakazów prowadzenia pojazdów dla kierowców z powiatu dębickiego. W tym roku do połowy kwietnia zakazy otrzymało już 265 osób.

więcej...


Miasto czeka na stanowisko GDDKiA
Kategoria: Społeczne
25-04-2007

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedłużyła termin odpowiedzi dla miasta w sprawie wprowadzenia zmian do projektu przebudowy drogi krajowej nr 4. W związku z licznymi pismami od mieszkańców Dyrekcja analizuje zmiany w organizacji ruchu i ujęcie propozycji zgłoszonych przez miasto.

więcej...


Apel burmistrza podpisują parlamentarzyści
Kategoria: Urząd Miejski
25-04-2007

Apel burmistrza o poparcie Dębicy w staraniach o pozyskanie pieniędzy na rozbudowę krytego basenu podpisali już czołowi polscy pływacy, ich trenerzy oraz Zarząd Polskiego Związku Pływackiego. Teraz dokument podpisują parlamentarzyści z Podkarpacia. Według burmistrza Pawła Wolickiego jest szansa, by wkrótce w Dębicy powstał pierwszy w Polsce kompleks krytych pływalni oraz pierwszy w Polsce ośmiotorowy basen 25 – metrowy.

więcej...


Obserwator Lokalny: Czy kryty basen miejski będzie czynny latem?
Kategoria: Media o nas
25-04-2007

Z basenu miejskiego przy ul. Piłsudskiego trudno jest skorzystać w ciągu roku szkolnego. Przez cały tydzień prowadzone są zajęcie pływania z dziećmi i młodzieżą, trenują pływacy albo rozgry-wane są zawody. Pozostali mieszkańcy Dębicy wejść do wody mogą tylko wieczorami i to na krótko.

więcej...


Obserwator Lokalny: Będą leczyć zaćmę
Kategoria: Media o nas
25-04-2007

Szpital w Dębicy niebawem wzbogaci się o fakoemulsyfikator, urządzenie do przeprowadzania operacji zaćmy. Dzięki temu chorzy nie będą już musieli jeździć w tym celu do Rzeszowa.

więcej...


Rusza nowa edycja Mundialito
Kategoria: Sportowe
25-04-2007

Rusza największy na Podkarpaciu i najbardziej kolorowy turniej piłkarski dla dzieci. Od 31 maja do 1 czerwca rozegrane zostaną „Mini-Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej „MUNDIALITO-2007”. W piątej już edycji, tak jak i rok temu, udział weźmie 32 reprezentacje szkół podstawowych z powiatów: dębickiego, ropczycko sędziszowskiego i mieleckiego.

więcej...


Dziewiątka przedszkolakom
Kategoria: Warto się wybrać
23-04-2007

VI Olimpiada na Olimpie "Dziewiątka przedszkolakom" odbędzie się 24 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 9. Na maluchy czekają gry i zabawy sportowo - rekreacyjne.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej