<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


22.12.2013 - Pierwszy w Dębicy Jarmark Bożonarodzeniowy za nami. Fotoreportaż.
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wspaniała Kinga ze świetlicy MOPS
23-03-2011

Kinga Łakomy, wolontariuszka świetlicy środowiskowej nr 2 przy ulicy Sienkiewicza Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej została laureatką XI Powiatowego Etapu XVII Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

– Kinga przez dwa lata była uczestniczką zajęć w naszej świetlicy, teraz udziela się jako wolontariuszka – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. – Jej sukces jest kolejnym potwierdzeniem celowości prowadzenia pracy z młodzieżą, w tym kreowania wartych naśladowania wzorców postępowania. Tak jak właśnie dzieje się w naszych świetlicach.

Kinga Łakomy jest uczennicą Zespołu Szkól Zawodowych nr 1. Do świetlicy przy ulicy Sienkiewicza uczęszczała od samego początku jej funkcjonowania. Bardzo chętnie pomagała rówieśnikom i młodszej młodzieży w odrabianiu lekcji. W kuchni jej popisowymi potrawami były zawsze ciasta. Piekła je na świetlicowe uroczystości i różne spotkania, również bez okazji. Uzdolniona plastycznie, bardzo ładnie maluje. Często przygotowywała prezentacje multimedialne dla świetlicy i kolegów uczestniczących w jej zajęciach. Bardzo lubiana, koleżeńska i towarzyska.

Od września jest wolontariuszką tej świetlicy. Przychodzi do niej niemal codziennie. Tylko choroba lub bardzo pilne zajęcia mogą jej w tym przeszkodzić. Karolina Pięta, która prowadzi tę świetlicę, mówi, że na Kindze można zawsze polegać. Jest bardzo odpowiedzialna, nie zaniedbuje swoich obowiązków. Nadal pomaga uczestnikom zajęć w świetlicy przy ulicy Sienkiewicza. Chętnie podejmuje się innych prac. (aj) 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej