<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


20.09.2013 - Stypendia Burmistrza Miasta Dębicy rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Luty


Nauczą tańczyć nowożeńców
Kategoria: Kulturalne
26-02-2010

Naukę tańca towarzyskiego dla nowożeńców oferuje dębiczanom Osiedlowy Klub Kultury „Emka”. Karnawałowy kurs poprowadzi Monika Matusik, instruktor tańca.

więcej...


Od Walentynek do Dnia Kobiet
Kategoria: Społeczne
24-02-2010

Coraz więcej zajęć proponuje swoim bywalcom Dom Seniora przy ulicy Rzeszowskiej. Atrakcyjność tych zajęć sprawia, że Dom Seniora odwiedza coraz większa grupa mieszkańców Dębicy.

więcej...


Wybieramy filantropa roku
Kategoria: Społeczne
24-02-2010

Do 12 marca 2010 r. można zgłaszać osoby i firmy do konkursu „Wolontariusz” i Firmę – Filantropa” 2009, organizowanego przez Inkubator Organizacji Pozarządowych, działający przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu oraz partnerów: Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Zgłoszenia przyjmowane są do 12-go marca 2010 roku.

więcej...


Mleczny konwój odwiedzi Dębicę
Kategoria: Edukacyjne
24-02-2010

W Dębicy 19 i 22 maja 2010 r. odbędą się imprezy z udziałem Mlecznej Ekspedycji w ramach programu „Stawiam na mleko!”, ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego. W akcji uczestniczyć będą szkoły i sklepy z Dębicy.

więcej...


„Abecadło” trzynaste
Kategoria: Społeczne
23-02-2010

Kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło” wydał Klub Słowa Pisanego działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Jest to już 13. numer tego pisemka, wydawanego z podziwu godną regularnością.

więcej...


Pokaz gimnastyki artystycznej
Kategoria: Warto się wybrać
23-02-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy organizuje 25 lutego br. o godz. 17.00 w hali sportowej pokaz gimnastyki artystycznej.

więcej...


Ferie przy stole bilardowym
Kategoria: Sportowe
23-02-2010

W klubie bilardowym Pino w Dębicy od 17 do 19 lutego br., podczas ferii zimowych, odbyły się warsztaty bilardowe, w których udział wzięła młodzież ze szkół Gminy Dębica, miasta Dębica oraz z Ośrodka dla Niesłyszących z Krakowa. Pierwsze dwa dni były zajęciami szkoleniowymi pod okiem instruktorów: Andrzeja Siejko z Krakowa i Roberta Ochał z Dębicy. Drugi dzień szkolenia zakończył się ogniskiem oraz kuligiem, który był zorganizowany w Głobikowej.

więcej...


Z podwórka na stadion
Kategoria: Sportowe
22-02-2010

Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji.

więcej...


Konkurs na maskotkę i komiks RPO
Kategoria: Kulturalne
22-02-2010

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ogłosił dwa konkursy promujące Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Pierwszy z nich to konkurs na maskotkę RPO WP, a drugi na komiks poświęcony programowi.

więcej...


Komunikacja przyszłości w Dębicy
Kategoria: Gospodarcze
22-02-2010

Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy pozyskała 6,8 mln złotych brutto z Regionalnego Programu Operacyjnego na unowocześnienie systemu komunikacji w mieście oraz zakup 10 nowych autobusów niskopodłogowych. Dzięki nowoczesnemu systemowi oczekujący na przystankach autobusowych pasażerowie będą mogli odczytać na elektronicznych tablicach informacyjnych, jaki autobus podjedzie najwcześniej oraz czy oczekiwany autobus posiada opóźnienie.

więcej...


Listy Julii w MOK
Kategoria: Kulturalne
22-02-2010

Wiele wzruszeń, ciepła i zabawy dostarczyła dębickiej publiczności Katarzyna Groniec – aktorka i piosenkarka. Koncert zatytułowany „Listy Julii kameralnie” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy na długo pozostanie w pamięci widzów.

więcej...


Wypoczynek zimowy w SP nr 12
Kategoria: Edukacyjne
22-02-2010

W Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy w pierwszym tygodniu ferii zorganizowano zimowisko dla dzieci. Wiele atrakcji na wypoczynek udalo się przygotować dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Recital Katarzyny Groniec
Kategoria: Warto się wybrać
19-02-2010

W Domu Kultury „Mors” 20 lutego br. odbędą się Dębickie Spotkania z Kulturą. W ramach cyklicznych spotkań dębiczanie będą mogli wysłuchać recitalu Katarzyny Groniec „Listy Julii kameralnie”. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00

więcej...


Irlandczycy wspominali Dębicę
Kategoria: Kulturalne
18-02-2010

Ryszard Kucab, kierownik Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury został zaproszony do Dublina w Irlandii i uczestniczył w otwarciu wystawy z okazji 50 - lecia Grafic Studio Dublin. Wystawę otworzył dr Tadeusz Szumowski, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie.

więcej...


Rywalizacja młodych przedsiębiorców
Kategoria: Edukacyjne
18-02-2010

Sześć szkół z powiatu dębickiego wzięło udział w międzygimnazjalnym konkursie „Przedsiębiorczy Kopernik”. Konkurs został zorganizowany przez dyrekcję Gimnazjum nr 2 oraz koło przedsiębiorczości działające w tej szkole. Zmagania gimnazjalistów były integralną częścią obchodów Dnia Patrona.

więcej...


Powstaje nowe przedszkole
Kategoria: Gospodarcze
17-02-2010

Na przełomie marca i kwietnia 2010 r. rozpocznie się rekrutacja do prywatnego przedszkola firmy Weldon Sp. z o.o.. Przedszkole jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Ratuszowej. Opieka nad dziećmi oraz wszystkie zajęcia odbywać się będą bezpłatnie przez dwa lata, bowiem firma otrzymała 3,5 miliona złotych na realizację projektu „Weldon KIDS - Zakładowe Niepubliczne Przedszkole Językowe”, finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej.

więcej...


Święto dębickich artystów
Kategoria: Kulturalne
16-02-2010

W Galerii Miejskiej można oglądać prace 26. artystów związanych z Dębicą. Jak mówi Ryszard Kucab – kierownik Galerii Miejskiej – wystawa środowiskowa to święto dębickich artystów.

więcej...


Lodowisko dłużej czynne w ferie
Kategoria: Sportowe
16-02-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o godzianach otwarciea lodowiska w czasie ferii zimowych, od 15 do 28 lutego 2010 r.

więcej...


Otrzymali kolejne stopnie oficerskie
Kategoria: Urząd Miejski
15-02-2010

Porucznik Adam Kantor oraz podporucznik rezerwy Marek Struś odebrali w Urzędzie Miejskim w Dębicy kolejne stopnie oficerskie. Awanse wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu – ppłk Mirosław Ciesielski.

więcej...


Wiluszówka dla zakochanych
Kategoria: Warto się wybrać
13-02-2010

„Walentynkowa kolacja z…bardem” to tytuł koncertu Pawła Orkisza, który wystąpi 14 lutego br. (niedziela) w Willi „Wiluszówka” z okazji święta zakochanych. Krakowski bard wykona ballady Bułata Okudżawy. Początek koncertu o godz. 17.00. Bilety w cenie 20 złotych można nabyć w „Wiluszówce”.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej