<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


03.09.2013 - 69. rocznica bitwy na Kałużówce
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Luty


Pomysł na brak pieniędzy
Kategoria: Gospodarcze
28-02-2011

Szkolenie dotyczącego partnerstwa publiczno - prywatnego (PPP) odbędzie się 1 marca w Urzędzie Miejskim w Dębicy. Organizatorem jest Wydział Planowania Strategicznego, zaś szkolenie sfinansowane będzie w całości z pieniędzy pozyskanych z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
28-02-2011

Kino „Śnieżka” prezentuje repertuar na najbliższe dni.

więcej...


Stypendia dla najzdolniejszych
Kategoria: Edukacyjne
28-02-2011

Stypendia burmistrza Dębicy przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego odebrało 25 lutego br. dziesięcioro uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. O przyznanie stypendium wnioskują dyrektorzy szkół, do których chodzą stypendyści, po wcześniejszym zaopiniowaniu kandydatur przez Radę Pedagogiczną.

więcej...


Zarządzenie burmistrza Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
23-02-2011

Zarządzenie Nr 29/2011 burmistrza Dębicy z 22 lutego 2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki oraz ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

więcej...


Budują Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
Kategoria: Społeczne
22-02-2011

Dębickie kolo Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta jesienią tego roku ma nadzieją uruchomić pierwsze piętro Zakłady Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Sandomierskiej. Prace budowlane posuwają się w zaplanowanym tempie. Roboty wykonują mężczyźni z Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słonecznej.

więcej...


Wodna rywalizacja
Kategoria: Sportowe
22-02-2011

Zakończył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej o Puchar Burmistrza Miasta "Dębica Cup". Przez trzy dni na obiektach sportowych rywalizowały drużyny ośmiu państw: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Litwy, Polski, Białorusi, Czech, Słowacji i Ukrainy. Pierwsze miejsce wywalczyła Białoruś, drugie przypadło Ukrainie, a trzecie reprezentacji Polski.

więcej...


Sześciolatek w szkole
Kategoria: Edukacyjne
22-02-2011

Jeszcze tylko w tym roku rodzice mogą zdecydować o tym, czy ich sześcioletnie dziecko może iść już do szkoły, czy powinno pozostać w przedszkolu. W roku szkolnym 2012/2013 wszystkie dzieci sześcioletnie będą miały obowiązek uczęszczania do pierwszej klasy.

więcej...


Przedsiębiorczy Kopernik
Kategoria: Edukacyjne
22-02-2011

W Miejskim Gimnazjum nr 2 w Dębicy odbył się 18 lutego br. VII Międzygimnazjalny Konkurs "Przedsiębiorczy Kopernik", który był integralną częścią obchodów Dnia Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, rynku kapitałowego oraz życia Mikołaja Kopernika, z akcentem na jego działalność w dziedzinie ekonomii.

więcej...


Pierwsze święto służby więziennej
Kategoria: Społeczne
20-02-2011

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Dębicy po raz pierwszy obchodzili święto służby więziennej. Zgodnie z nową ustawą z 9 kwietnia 2010 roku o Służbie Więziennej, dzień 8 lutego ustanowiony został jako święto pracowników tej służby. Został on wybrany na pamiątkę dekretu Naczelnika Państwa Marszałka Józefa Piłsudskiego z 1919 roku normalizującego funkcjonowanie służb państwowych, w tym służby więziennej. Za wyborem tego dnia opowiedzieli się również pracownicy służby więziennej w specjalnej ankiecie przeprowadzonej 4 lata temu.

więcej...


Teatralne Przedwiośnie
Kategoria: Warto się wybrać
20-02-2011

Miejski Ośrodek Kultury przygotował prawdziwą ucztę dla miłośników teatru. W najbliższym czasie odbędą się aż cztery dębickie premiery sceniczne oraz warsztaty teatralne. Będzie to nie tylko teatr dramatyczny, ale także ten poszukujący innych form wyrazu, jak teatr lalki i przedmiotu Adama Walnego, czy też Scena Propozycji Janusza Pokrywki, łącząca różne stylistyki. Wśród spektakli znajdzie się również kabaretowa sztuka pt. „Old Spice Girls” w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpią Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Ewa Kuklińska.

więcej...


Galeria Sztuki ma 25 lat
Kategoria: Kulturalne
20-02-2011

Uroczystą wystawą środowiskową Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zainaugurowała rok obchodów swojego 25 lecia. Przez cały 2011 rok szef Galerii Sztuki MOK Ryszard Kucab zamierza przypominać swoim bywalcom o jubileuszu. – Będzie to okazja do wspomnień – mówił na wernisażu.

więcej...


MOKaferia love na walentynki
Kategoria: Kulturalne
20-02-2011

Czwarty już raz Vocal-Studio wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Towarzystwem Przyjaźni i Współpracy Polsko–Belgijskiej „Serce za serce” zorganizowali koncert pt. Mokaferia Love. Tytuł nieprzypadkowy, gdyż impreza odbyła się w dniu świętego Walentego, patrona zakochanych.

więcej...


Na pomoc bezdomnym
Kategoria: Społeczne
16-02-2011

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na los ludzi samotnych, starszych i bezdomnych. Panujące od kilku dni niskie temperatury są wyjątkowo niesprzyjające ludziom bez stałego miejsca zamieszkania.

więcej...


Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska
Kategoria: Urząd Miejski
15-02-2011

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska informuje o planowanej budowie i eksploatacji dwóch bloków energetycznych w elektrowni jądrowej na Ukrainie w regionie chmielnickim.

więcej...


Świadczenia pomocy wolne od podatku
Kategoria: Społeczne
15-02-2011

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że osoby korzystające z szeroko rozumianej pomocy socjalnej ze strony państwa czy samorządów zasadniczo nie musza się rozliczać z fiskusem z tytułu otrzymanego tego rodzaju wsparcia.

więcej...


Stypendium od przewodniczącego
Kategoria: Społeczne
15-02-2011

Prywatny program stypendialny uruchamia Stefan Bieszczad, przewodniczący Rady Miejskiej Dębicy. Fundator przeznaczy na ten cel w całości swoje wynagrodzenia otrzymywane z tytułu pełnienia funkcji przewodniczącego rady. Program adresowany jest do uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i ma na celu umożliwienie im rozwijanie talentów i umiejętności.

więcej...


Wystartował II zJAZZd
Kategoria: Kulturalne
15-02-2011

Niezwykłych wrażeń dostarczył zebranej publiczności koncert Dian Pratiwi i Jazz Band Ball Orchestra, który odbył się w miniony piątek w Domu Kultury "Śnieżka". Indonezyjska wokalistka była zachwycona reakcją widowni, która dała się wciągnąć do wspólnej zabawy. Koncert ten był prologiem do Gali Jazzu, która odbędzie się 30 kwietnia w DK "Mors" w ramach kolejnej edycji United Europe Jazz Festival.

więcej...


Dla zakochanych i tych co lubią biegać
Kategoria: Sportowe
15-02-2011

W Biegu Walentynkowym ulicami miasta Dębicy i okolic wzięło udział 13 osób.

więcej...


Marcowe konkursy artystyczne
Kategoria: Kulturalne
15-02-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza do udziału w konkursach artystycznych zaplanowanych na marzec. W DK „Śnieżka” odbędzie się wtedy 13. edycja przeglądu piosenki „Śpiewam bo lubię” i eliminacje powiatowe do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W DK „Mors” zaplanowano kolejne Potyczki Kabaretowe, trzeci przegląd taneczny „Złoty Gryf” oraz eliminacje wstępne do 16. konkursu piosenki „Wygraj Sukces”.

więcej...


Najmłodsi ns scenie
Kategoria: Kulturalne
15-02-2011

Dom Kultury „Śnieżka” MOK zaprasza na spektakl zatytułowany „Gdzie jest Mikołaj?” w wykonaniu dziecięcych teatrów Mini Mini i Mini Winda działających w placówce. Przedstawienie odbędzie się 26 lutego o godz.10.00. Bilety kosztują jedyne 2 zł.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej