<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


13.08.2009 - Umowa na budowę kanalizacji podpisana
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Lipiec


Dębica na społecznościowym portalu
Kategoria: Społeczne
30-07-2010

Dębica bierze udział w pojedynku miast na portalu społeczności lokalnych Jak Leci. W pojedynku jest na równi z Przemyślem. Portal zachęca mieszkańców Dębicy do rejestracji w serwisie i kusi nagrodami dla najbardziej aktywnych użytkowników. . Na podstawie punktów zdobytych dzięki ich mieszkańcom serwis Jak Leci tworzy Ranking Polskich Miast.

więcej...


Każdy ma swój czas
Kategoria: Społeczne
30-07-2010

- Macie teraz swoje 5 minut – mówiła Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy do uczestników zajęć organizowanych przez Klub Integracji Społecznej. – Bardzo się cieszę, że dobrze wykorzystujecie ten czas. Będziemy wam w tym nadal pomagać.

więcej...


Rocznica Powstania Warszawskiego
Kategoria: Urząd Miejski
30-07-2010

Dębica, tak jak większość miast w Polsce, odda hołd żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego i cywilnym ofiarom Powstanie Warszawskiego. Syreny alarmowe przez trzy minuty 1 sierpnia 2010 r. o godz. 17.00, zostaną włączone, by upamiętnić 66 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

więcej...


Przerwa techniczna na pływalni
Kategoria: Sportowe
30-07-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że basen pływacki przy ul. Piłsudskiego 19 z powodów technicznych jest nieczynny do 31 sierpnia br.

więcej...


Zwracają koszty leczenia powypadkowego
Kategoria: Społeczne
29-07-2010

Mieszkańcy powiatu dębickiego mają możliwość zwrotu udokumentowanych kosztów leczenia i rehabilitacji powypadkowej. Pomocy udziela Stowarzyszenie Na Rzecz Zapobiegania i Pomocy Osobom Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych w Dębicy (KRS 000195875 ).

więcej...


Wystawy w Galerii Sztuki
Kategoria: Kulturalne
28-07-2010

Ciekawe dwie wystawy można obejrzeć w dębickiej Galerii Sztuki przy ulicy Akademickiej. Trzech uznanych twórców oraz jeden debiutant. Wiklina, grafika, obrazy i ikony. Wystawy można oglądać do końca sierpnia.

więcej...


Wakacyjny kurs tańca
Kategoria: Kulturalne
27-07-2010

W Osiedlowym Domu Kultury „Emka”, przy ul. Rzeszowska 76 (blaszak) prowadzone będą wakacyjne kursy tańca . Szkolenie poprowadzą mistrz Małopolski w tańcu towarzyskim i dyplomowana instruktorka tańca z najwyższą klasą taneczną „S”.

więcej...


Łatwiejszy przejazd północną częścią miasta
Kategoria: Społeczne
27-07-2010

Kończy się budowa odcinka małej obwodnicy północnej od ulicy Sandomierskiej do Kosynierów Racławickich. W sierpniu mieszkańcy jadący od Mielca nie będą musieli już przejeżdżać przez centrum miasta.

więcej...


Chcą bezpiecznego przejazdu przez obwodnicę
Kategoria: Społeczne
27-07-2010

Mieszkańcy ulicy Kawęczyńskiej zapowiedzieli na 27 lipca br. protest i blokadę drogi krajowej nr 4. W ten sposób chcą zamanifestować brak zgody na przebudowę przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad skrzyżowania ulicy Lwowskiej z Kawęczyńską. Utrudnienia w ruchu mogą pojawić się na dębickiej obwodnicy o godz. 17, w okolicach hotelu Lord.

więcej...


Dębica buduje „Schetynówki”
Kategoria: Gospodarcze
26-07-2010

Projekt „Budowa ul. Mickiewicza wraz z mini rondem” decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji został wpisany na listę projektów do dofinansowania w ramach Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Inwestycja będzie realizowana w 2010 r.

więcej...


Pentaque warsztatowe
Kategoria: Sportowe
23-07-2010

Na boisku pentaque przy ulicy Kościuszki w Dębicy odbył się Warsztatowy Turniej Stowarzyszenia Radość. Wzięło w nim udział 34 zawodników. Razem z kibicami i opiekunami w turnieju brało udział około 100 osób.

więcej...


Pojechali do Włoch
Kategoria: Społeczne
23-07-2010

Grupa 10. młodych dębiczan wyjechała do Włoch na kolonie. Organizatorem wyjazdu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich. Dębiczanie byli rekrutowani na wyjazd przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wśród dzieci osób dotkniętych powodzią.

więcej...


Jadą na kolonie
Kategoria: Społeczne
23-07-2010

Grupa dzieci i młodzieży z Dębicy z rodzin objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spędzi 2 tygodnie na koloniach w Iwoniczu Zdroju. Kolonia jest organizowana przez MOPS na zlecenie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

więcej...


Ponad 5 milionów pozyskanych na inwestycje
Kategoria: Urząd Miejski
21-07-2010

Budżet Dębicy w pierwszym półroczu 2010 roku wzbogacił się o ponad 5 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z zawartych umów o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

więcej...


Europejski Klub dla dzieci
Kategoria: Edukacyjne
20-07-2010

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 chcą powołać do życia Europejski Klub Dziecka Youpi, który byłby miejscem wszechstronnego rozwoju najmłodszych. W popołudniowych godzinach dzieci uczyć się będą języków obcych, uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzycznych oraz teatralnych.

więcej...


Artyści z różnych stron sztuki
Kategoria: Warto się wybrać
20-07-2010

W Galerii Sztuki MOK od 23 lipca br. obejrzeć będzie dwie wystawy „Ikony” Józefa Kierasia i „Z trzech stron…”, na której znajdą się prace Stanisława Dziubaka, Piotra Rędziniaka i Aleksandry Zuby – Benn.

więcej...


Brytyjski motocykl trafił do dębickiego muzeum
Kategoria: Kulturalne
20-07-2010

Motocykl angielskiej firmy Raleigh z 1924 roku znaleźli w pobliżu Dębicy saperzy z firmy De – Mont, którzy oczyszczają z niewypałów teren budowy autostrady Dębica - Rzeszów. Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy, do którego okaz trafił 14 lipca br., chce jak najszybciej zrekonstruować motocykl, by pokazać go zwiedzającym i poznać jego historię.

więcej...


Wiarygodna firma
Kategoria: Gospodarcze
20-07-2010

Wodociągi Dębickie już po raz trzeci docenione zostały przez Izbę Przemysłowo – Handlową w Rzeszowie uzyskując certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”. Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie tytuł odebrali: Jacek Gil, prezes Wodociągów Dębickich oraz jego zastępca Tomasz Gawlik.

więcej...


Dzieci powodzian jadą na wypoczynek
Kategoria: Społeczne
16-07-2010

Za kilka dni 50 dzieci powodzian z Dębicy, gminy Dębica oraz Zawierzbia wyjedzie na prawie dwutygodniowy wypoczynek. Wyjazd nad morze i do Włoch jest organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy na zlecenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich.

więcej...


Abecadło” nr 15
Kategoria: Społeczne
16-07-2010

Klub Słowa Pisanego działający przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”. Jest to już 15. numer tego pisemka, 2 w tym roku. Inicjatywa jest częścią programu dotyczącego budowy wsparcia społecznego dla osób i rodzin z zaburzeniami psychicznymi. Program jest realizowany dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej