<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


22.12.2013 - Pierwszy w Dębicy Jarmark Bożonarodzeniowy za nami. Fotoreportaż.
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Wyśpiewywali swój sukces
31-03-2011

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyły się eliminacje wstępne 16. konkursu piosenki „Wygraj sukces”. Startowało w nich 47 młodych piosenkarzy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Tarnowa, Jasła, Dębicy i innych miejscowości. Jury w składzie: Beata Pisarczyk, Grzegorz Stanoch, Sławomir Gleń i Zenon Piękoś wytypowało 15 solistów do eliminacji regionalnych konkursu. W tej grupie znaleźli się także dębiczanie.

Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach wiekowych: I – klasy 0-3, II – klasy IV-VI, III – szkoły gimnazjalne i IV – szkoły ponadgimnazjalne. Celem konkursu jest propagowanie dorobku artystycznego solistów zaczynających dopiero swoją karierę piosenkarską. Eliminacje regionalne odbędą się do 8 maja br. Finał konkursu zostanie przeprowadzony w Tarnobrzeskim Domu Kultury na przełomie maja i czerwca.

W I kategorii wiekowej nominacje z Dębicy uzyskali następujący soliści: Natalia Pera z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Julia Zielińska z Jasła i Dominika Żurek z Europejskiego Klubu dla Dzieci „Youpi” w Dębicy (jej opiekunem artystycznym jest Agnieszka Augustynowicz).

W II kategorii nominowani zostali: Wiktoria Lasota z Tarnowa, Aleksandra Ożóg z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy (opiekun artystyczny Agnieszka Augustynowicz), Maria Socha z Dębicy ćwicząca w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Dagmara Wajsler z Bobrowej.

Wśród uczniów klas gimnazjalnych tworzących III kategorię wiekową jury wytypowało do eliminacji regionalnych: Monikę Płanetę z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Agatę Pomykacz z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, Aleksandrę Skruch z Jonin oraz Katarzynę Żabicką z Dębicy (opiekun artystyczny Andrzej Mączka).

Wreszcie w najstarszej kategorii wiekowej IV, uczniów klas ponadgimnazjalnych wytypowano: Karolinę Chmiel z Dębicy (opiekun artystyczny Katarzyna Godzisz-Antonik), Klaudię Mroczkę z Dębicy (także podopieczną Katarzyny Godzisz-Antonik), Justynę Nowak z Centrum sztuki Wokalnej w Rzeszowie i Aleksandrę Warżałę z Czarnej (opiekun artystyczny Piotr Warżała). (aj)


Fot. Andrzej Janiec 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej