<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


10.06.2011 - Miejski turniej w rodzinnym kopaniu
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Kwiecień


Reagują na zwolnienia pracowników
Kategoria: Gospodarcze
29-04-2009

W reakcji na spowolnienie gospodarcze oraz restrukturyzację zatrudnienia prowadzoną przez firmy Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu planuje wkrótce przygotowanie programu szkoleniowego, finansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Władze Stowarzyszenia liczą, że program pozwoli na bezpłatne przekwalifikowanie pracowników zagrożonych utratą zatrudnienia.

więcej...


Wygrał „Czerwony Kapturek”
Kategoria: Kulturalne
29-04-2009

Przedstawienie „Czerwonego Kapturka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy jury uznało za najlepsze w I Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych „Ogrody Wyobraźni”. „Złotą Maskę” dla najlepszego aktora tego festiwalu otrzymała również uczennica tej szkoły Julita Mroczek, która odtwarzała rolę Pani Frani.

więcej...


Fluorescencje na temat Pendereckiego
Kategoria: Kulturalne
28-04-2009

Muzeum Regionalne prowadzi warsztaty „Fluorescencje”, przeznaczone dla młodzieży licealnej nawiązującej do awangardowej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego o tym samym tytule. Zajęcia stanowią świetną okazję do rozszerzenia wiedzy o sztukach plastycznych i muzyce o treści zwykle pomijane w programach szkolnych, a często egzekwowane podczas rozmów kwalifikacyjnych na kierunki humanistyczno – artystyczne.

więcej...


Trwają przygotowania do Mundialito
Kategoria: Sportowe
28-04-2009

Największy na Podkarpaciu turniej piłkarski dla dzieci „MUNDIALITO 2008”, rozgrywany o Puchar Burmistrza Dębicy odbędzie się 5 czerwca br. na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego. W siódmej już edycji turnieju udział weźmie 20 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu dębickiego.

więcej...


Literacka Biesiada
Kategoria: Edukacyjne
28-04-2009

W Szkole Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy 23 kwietnia br. odbyła się IX Powiatowa Biesiada Literacka. Miała ona charakter konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III, odbywającego się pod hasłem „Przyroda wierszem malowana” i konkursu poetyckiego dla uczniów klas IV – VI pod hasłem „Bezpiecznie w domu, w szkole, w mieście”.

więcej...


Dębiczanie wystawią operę Carmen
Kategoria: Warto się wybrać
27-04-2009

Premiera opery "Carmen" Georges'a Bizeta, przygotowanej przez dębickich artystów amatorów, pod dyrekcją Pawła Adamka, odbędzie się w Święto Narodowe 3 Maja w Domu Kultury "Mors" o godz. 18. Karty wstępu do nabycia w Domach Kultury "Mors" i "Śnieżka".

więcej...


Informacja o wyborach do Parlamentu Europejskiego
Kategoria: Urząd Miejski
27-04-2009

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, że w spisach wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego ujęte są osoby zameldowane na pobyt stały na terenie miasta Dębicy. Natomiast osoby przebywające czasowo lub osoby nigdzie nie zamieszkałe przebywające na terenie miasta Dębicy, mogą być dopisane do spisów wyborców na wniosek wniesiony do Urzędu Miejskiego w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2 pokój nr 25, parter w terminie: do dnia 28 maja 2009r.

więcej...


Pływający lekarze
Kategoria: Sportowe
27-04-2009

Przez dwa dni lekarze z 11 Okręgowych Izb Lekarskich mieli w Dębicy swoje pływackie mistrzostwa. Wykorzystali ten czas również na podnoszenie swoich kwalifikacji, gdyż odbyli konferencję naukową na temat postępów medycynie sportowej ze szczególnym uwzględnieniem „stanów naglących w kardiologii sportowej”.

więcej...


Zagrają na ludowo
Kategoria: Warto się wybrać
27-04-2009

X Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych odbędą się 2 maja br. w muszli koncertowej w Rynku. W konkursie mogą wziąć udział zespoły śpiewacze (z towarzyszeniem instrumentów jak i bez), kapele ludowe i soliści instrumentaliści lub śpiewacy ludowi (bez towarzyszenia instrumentalnego).

więcej...


Misiewicz i jego przyjaciele
Kategoria: Kulturalne
27-04-2009

Bardzo interesujący wieczór poetycki zaproponowała swoim bywalcom Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Swoje nowe wiersze z tomiku „camera_obscura” zaprezentował Roman Misiewicz. Nie sam, gdyż towarzyszyli mu jego przyjaciele, recytatorzy współpracujący z Domem Kultury „Śnieżka”.

więcej...


Dębiccy uczniowie ponownie wśród najlepszych
Kategoria: Edukacyjne
27-04-2009

Uczniowie dębickich szkół podstawowych i gimnazjów po raz kolejny zajęli wysokie lokaty zdobywając tytuły laureatów i finalistów w Wojewódzkich Konkursach Interdyscyplinarnych i Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2008/2009.

więcej...


Jak to było w Soplicowie
Kategoria: Kulturalne
26-04-2009

Sporym sukcesem podopiecznych świetlicy środowiskowej nr 1 przy ulicy Kraszewskiego zakończył się I Powiatowy Konkurs Rodzinny „Pan Tadeusz – Wczoraj – Dzisiaj – Jutro”. Konkurs został zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy z okazji 175. rocznicy pierwszego wydania tego polskiego arcypoematu Adama Mickiewicza.

więcej...


Śmieciosztuka przedszkolaków
Kategoria: Kulturalne
26-04-2009

Piąty raz podsumowano międzyprzedszkolny konkurs plastyczny organizowany pod hasłem „Śmieciosztuka”. Z dębickich przedszkoli napłynęło prawie 30 prac. Wszystkie można oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 30.

więcej...


Miasto rozda wyprawki
Kategoria: Urząd Miejski
24-04-2009

Realizując uchwałę Rady Miasta wspierającą rodziców dzieci w wieku niemowlęcym miasto planuje zakupić wyprawki dla dzieci. Rodzice mogą wybrać wózki, foteliki dziecięce do samochodu lub wyprawkę z kosmetykami i pieluchami.

więcej...


Aktywni idą małymi kroczkami, ale do przodu…
Kategoria: Społeczne
23-04-2009

Zakończył się pierwszy etap zajęć w Klubie Integracji Społecznej osób długotrwale bezrobotnych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Kilkanaście osób, w zdecydowanej większości kobiet, nie kończy jednak zdobywania nowych umiejętności. Ich plany są bardzo ambitne i wszyscy w dębickim MOPS kibicują im z wielką życzliwością.

więcej...


Promocja książki Romana Misiewicza
Kategoria: Warto się wybrać
23-04-2009

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na promocję książki „camera_obscura” Romana Misiewicza, dębickiego poety i pisarza.

więcej...


Przedszkolaki dla hospicjum
Kategoria: Kulturalne
23-04-2009

Przedszkole nr 7 w Dębicy już drugi rok aktywnie uczestniczy w akcji „Pola Nadziei” zbierając podczas swych programów artystycznych datki na Dębickie Hospicjum im. Jan Pawła II. 22 kwietnia br. przedszkolaki zaprezentowały się na scenie DK „Śnieżka”.

więcej...


Mechanik kształci już od 70 lat
Kategoria: Edukacyjne
23-04-2009

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II obchodził 22 kwietnia br. jubileusz 70 – lecia istnienia. Uroczystość zgromadziła kilkaset byłych i obecnych nauczycieli i uczniów oraz zaproszonych gości. Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w Kościele Miłosierdzia Bożego. Po mszy uczestnicy święta przemaszerowali do popularnego „Mechanika”.

więcej...


Lekarze na sportowo i naukowo
Kategoria: Sportowe
23-04-2009

V Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu odbędą się od 23 do 25 kwietnia br. w dębickiej pływalni. Zmaganiom sportowym lekarzy towarzyszyć będzie IV Konferencja Naukowa Postępy w Medycynie Sportowej „Stany naglące w kardiologii sportowej”.

więcej...


Szkolenie z bezpieczeństwa pracy zakończone
Kategoria: Urząd Miejski
23-04-2009

30 pracodawców z branży budowlanej uczestniczyło w bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym przez Biuro Współpracy z Przedsiębiorcą w Urzędzie Miejskim.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej