<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


15.10.2013 - VII edycja Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy – fotoreportaż.
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Styczeń


Miasto wraca do idei COP
Kategoria: Społeczne
31-01-2007

Władze Dębicy zamierzają aktywnie włączyć się w obchody 70 – tej rocznicy utworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego. W ramach tego największego przedsięwzięcia gospodarczego w Dębicy wybudowano fabrykę tworzyw sztucznych i materiałów wybuchowych w Pustkowie, zakłady chemiczne i fabrykę keru w Dębicy oraz walcownię metali kolorowych. Obchody honorowym patronatem objął prezydent RP Lech Kaczyński.

więcej...


Spotkanie z przedsiębiorcami
Kategoria: Społeczne
29-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki wraz ze swoimi zastępcami i pracownikami Urzędu Miasta odbył 29 stycznia konsultacje budżetowe z przedsiębiorcami z Dębicy. Burmistrz przypomniał o utworzeniu w Urzędzie Miasta nowego Biura Współpracy z Przedsiębiorcami. Zapoznał przedsiębiorców z sytuacją finansową miasta.

więcej...


Urzędnicy dali z siebie wszystko
Kategoria: Urząd Miejski
27-01-2007

Drużyna Urzędu Miasta w Dębicy chociaż nie wywalczyła żadnego punktowanego miejsca w II Halowym Turnieju Piłki Siatkowej "Trans - Południe Friends", który odbył się w sobotę, uznała swój występ za bardzo udany.

więcej...


Sędziowie kopali piłkę
Kategoria: Sportowe
27-01-2007

Sędziowie piłki nożnej podokręgu dębickiego zajęli drugie miejsce w rozegranym w sobotę w X Halowy Turniej Sędziów Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta.

więcej...


Miasto zainwestuje w rozbudowę MKS
Kategoria: Gospodarcze
26-01-2007

Piotr Szyper, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Miasta, złożył wniosek na ostatniej sesji, by burmistrz Paweł Wolicki rozważył udział miasta w rozwoju Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Henryk Juraszek, prezes MKS, chce skorzystać w latach 2007 – 2013 z funduszy unijnych na odnowienie taboru autobusowego, zmianę organizacji ruchu w mieście, likwidację barier architektonicznych itp. Łączny koszt tych wszystkich inwestycji ma wynieść 21 milionów złotych, z czego 18 milionów byłaby to dotacja z Unii Europejskiej a 3 miliony musiałoby wydać miasto z własnego budżetu.

więcej...


Apel o lustrację władzy
Kategoria: Urząd Miejski
26-01-2007

Stanisław Leski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy, zaapelował podczas ostatniej sesji (26 stycznia) do swoich koleżanek i kolegów o złożenie wniosków o autolustrację do Instytutu Pamięci Narodowej, bądź złożenie oświadczeń o współpracy z organami bezpieczeństwa w latach 1944 do 1989.

więcej...


kalendarz imprez kulturalnych
Kategoria: Kulturalne
25-01-2007

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy podaje wykaz imprez organizowanych w marcu i kwietniu br.

więcej...


Zawiązuje się Związek Gmin Powiatu Dębickiego
Kategoria: Społeczne
23-01-2007

Wspólne inwestycje drogowe, wspólna gospodarka śmieciami i ochrona przeciwpowodziowa to najważniejsze tematy jakimi zajmie się już 6 lutego grupa inicjatywna Związku Gmin Powiatu Dębickiego. Trzon związku tworzą gminy Dębica, Żyraków i miasto Dębica. Przedstawiciele tych samorządów zaproponują uczestnictwo pozostałym gminom z powiatu.

więcej...


Kontynuacja konsultacji społecznych
Kategoria: Społeczne
23-01-2007

Kolejne propozycje do budżetu zaproponowali mieszkańcy burmistrzowie Pawłowi Wolickiemu podczas konsultacji, które odbyły się w poniedziałek w Gimnazjum Miejskim r 2 w Dębicy. Na spotkanie przyszli mieszkańcy Wolicy, Kępy i osiedli Metalowców i Matejki.

więcej...


Miasto przygotowuje się do przebudowy drogi nr 4
Kategoria: Społeczne
22-01-2007

Poprawa bezpieczeństwa na ul. Lwowskiej, czyli obwodnicy miejskiej i części drogi krajowej nr 4, to jedno z realizowanych obecnie zadań przez burmistrza Pawła Wolickiego. Miasto posiada już projekt przebudowy drogi, obecnie wybrano wykonawcę do podziału geodezyjnego działek pod zjazdy z Lwowskiej i chodniki. Według planów Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad „czwórka” na tym odcinku powinna być przebudowana za dwa lata.

więcej...


Miasto na Szlaku Chasydzkim
Kategoria: Społeczne
20-01-2007

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej oraz Urząd Miejski w Dębicy są zainteresowane udziałem w realizacji projektu Fundacji Rozwoju Dziedzictwa Żydowskiego pod nazwą „Szlak Chasydzki”. Dębica będzie w gronie kilkunastu miast województwa podkarpackiego oraz lubelskiego, które przystąpiły już do szlaku. TPZD i UM także zgłosiły akces do fundacji szlaku.

więcej...


Konsultacje rozpoczęte
Kategoria: Społeczne
20-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki wraz z pracownikami Urzędu Miasta odbył w czwartek pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie budżetu. Do Domu Kultury „Śnieżka przyszli przede wszystkim mieszkańcy osiedla Budzisz i Kawęczyn. Mieszkańcy chcieli zapewnienia, że w najbliższych latach powstaną w ich osiedlach kanalizacja, wodociągi i drogi.

więcej...


Powstanie książka o cmentarzach
Kategoria: Kulturalne
20-01-2007

Stowarzyszenie Opieki nad Starym Cmentarzem w Rzeszowie im. Włodzimierza Kozło oferuje do zakupu przez starostwa powiatowe, urzędy gmin, biblioteki oraz zainteresowane osoby publikacje autorstwa Barbary Uliasz pt. „Cmentarze, kwatery i mogiły wojenne na Podkarpaciu. Wśród kilkudziesięciu miejscowości województwa umieszczonych w publikacji znalazły się także cmentarze na terenie powiatu dębickiego.

więcej...


Czas opłatków
Kategoria: Urząd Miejski
19-01-2007

Władze Dębicy uczestniczą w ostatnich dniach w opłatkach licznie organizowanych w styczniu przez różne instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe i partie polityczne. W sobotę burmistrz Paweł Wolicki uczestniczył w spotkaniu PiS okręgu Rzeszowsko - Tarnobrzeskiego w Rzeszowie.

więcej...


Ulgi dla przedsiębiorców
Kategoria: Gospodarcze
18-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki zdecydował, że w tym roku nie będzie podwyższał podatków od transportu i nieruchomości dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Podatki utrzymane zostaną na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku. Burmistrz liczy także na dobrą współpracę z przedsiębiorcami.

więcej...


Hotel Igloopol ponownie na sprzedaż
Kategoria: Gospodarcze
17-01-2007

Władze miasta poszukają nowego nabywcy hotelu "Igloopol". Pracownicy Urzędu Miasta przygotowali nową ofertę prezentującą hotel i jego otoczenie w kilku językach. Oferta rozesłana zostanie do sieci hotelowych i firm turystycznych w Polsce i zagranicą. Burmistrz Paweł Wolicki uważa, że za budynek można otrzymać znacznie więcej pieniędzy, niż dotychczas żądało miasto.

więcej...


Zmiany w strukturach Urzędu Miejskiego
Kategoria: Urząd Miejski
16-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki rozpoczął zmiany w strukturach Urzędu Miasta, które mają usprawnić kontakt petentów z urzędnikami. Od 16 stycznia 2007 r. działa Biuro Współpracy z Przedsiębiorcami oraz Wydział Planowania Strategicznego. To realizacja "Programu dla Dębicy", który burmistrz przedstawił podczas kampanii wyborczej.

więcej...


Dębica w grupie inicjatorów powołania Związku Gmin Powiatu Dębickiego
Kategoria: Społeczne
15-01-2007

Burmistrz Paweł Wolicki nie kryje zadowolenia z pomysłu utworzenia Związku Gmin Powiatu Dębickiego, który na konwencie wójtów i burmistrzów zgłosił Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. – Miałem podobny pomysł, wójt zgłosił go jednak pierwszy, dlatego z entuzjazmem popieram jego inicjatywę – mówi burmistrz Wolicki.

więcej...


Pomysł na osiedlową nudę
Kategoria: Społeczne
05-01-2007

Władze Dębicy rozesłały do wszystkich spółdzielni mieszkaniowych i Rad Osiedlowych prośbę o wskazanie miejsca, gdzie mogłyby powstać osiedlowe kluby i nowe place zabaw. Burmistrz Paweł Wolicki liczy, że może uda się je utworzyć dzięki dotacjom z funduszy norweskich, które współfinansują inwestycje kulturalne i oświatowe.

więcej...


Drugi wiceburmistrz już w pracy
Kategoria: Urząd Miejski
02-01-2007

Od wtorku funkcję drugiego wiceburmistrza pełni Mariusz Trojan. Będą mu podlegać sprawy oświatowe i kultura. Wiceburmistrz ma 45 lat, żona Ewa (z-ca dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej), dwoje dzieci, córka studiuje psychologię, syn jest gimnazjalistą.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej