<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.05.2024 r.  
 


18.09.2013 - Wrześniowa edycja Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy - fotoreportaż.
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Lipiec


Wrócili z Zakopanego
Kategoria: Społeczne
28-07-2011

Opaleni, zadowoleni i trochę stęsknieni za swoimi rodzicami wrócili z Zakopanego młodzi dębiczanie. Byli oni uczestnikami kolonii finansowanej przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Krosna. Rekrutacją dzieci na wyjazd zajmowali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Dbajcie o własne bezpieczeństwo
Kategoria: Społeczne
26-07-2011

Z dużym zainteresowaniem uczestników zajęć w Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkała się prelekcja komisarz Bożeny Lisak z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Tematem spotkania w placówce przy ulicy Mościckiego było bezpieczeństwo osób starszych. Sądząc nie tylko po frekwencji, ale także żywej dyskusji, jaka potem się odbyła, spotkanie było niezwykle potrzebne, a jego tematyka bliska uczestnikom zajęć w DDzP.

więcej...


Zespół gotowy do pracy
Kategoria: Społeczne
25-07-2011

Swoje pierwsze posiedzenie odbył miejski zespół interdyscyplinarny do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony jej ofiar. Było to formalne posiedzenie wymagane przez przepisy ustawy. Wybrano bowiem na nim przewodniczącego i jego zastępcę. Kolejne posiedzenie zespołu będzie już roboczym. – Oby państwo mieli jak najmniej pracy – skomentował wybory obecny na posiedzeniu zespołu Mariusz Trojan, wiceburmistrz Dębicy.

więcej...


Twarze – Jagoda Prucnal
Kategoria: Kulturalne
22-07-2011

Jagoda Prucnal ma 16 lat i jest absolwentką Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy. Od września rozpocznie naukę w I LO im. Króla Władysława Jagiełły. Jest również uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy w klasie skrzypiec Agaty Bubisz.

więcej...


Nie ma przeszkód dla strefy
Kategoria: Gospodarcze
22-07-2011

Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa, twierdzi, że nie ma żadnych przeszkód, by teren Agencji Nieruchomości Rolnej, położony w Straszęcinie, objąć specjalną strefą ekonomiczną.

więcej...


Podzielili się doświadczeniami
Kategoria: Społeczne
22-07-2011

Bardzo dobre wrażenia wywieźli z Dębicy uczestnicy warsztatów organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

więcej...


Warsztaty breakdance
Kategoria: Kulturalne
20-07-2011

Jeszcze do najbliższego piątku można zapisywać się na letnie warsztaty breakdance prowadzone prze Bboya Solnika, czyli Łukasza Salnikowa, tancerza Rzeszowskiej grupy streetdance Pandora Crew! Zajęcia odbywać się będą od 25 do 28 lipca w Domu Kultury Śnieżka.

więcej...


Wakacyjne spotkanie ze sztuką
Kategoria: Kulturalne
19-07-2011

Kilkadziesiąt dzieci uczestniczyło 15 lipca br. w zajęciach artystyczno – rekreacyjnych „Wakacyjne spotkanie ze sztuką” przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Galerię Sztuki.

więcej...


Ryszard Horowitz w Galerii MOK
Kategoria: Kulturalne
18-07-2011

Do końca sierpnia w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oglądać można wystawę prac światowej sławy fotografika Ryszarda Horowitza. Wernisaż odbył się w ostatni piątek przy bardzo dużym zainteresowaniu dębiczan.

więcej...


Obwieszczenie wojewody
Kategoria: Urząd Miejski
15-07-2011

Wojewoda Podkarpacki zawiadamia o wydaniu decyzji w sprawie rozbudowy drogi wojewódzkiej z odwodnieniem i zabezpieczeniem urządzeń infrastruktury technicznej.

więcej...


Głosuj na plac w Dębicy
Kategoria: Społeczne
13-07-2011

Dębica stara się o nowy plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 7. Za darmo buduje je firma kosmetyczna Nivea, jednak wszystko zależy od aktywności mieszkańców. Wystarczy, że zalogują się na stronie www.nivea.pl i zagłosują za budową placu zabaw w swoim mieście.

więcej...


Wakacje na sportowo 2011
Kategoria: Sportowe
13-07-2011

Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę sportową dla młodzieży. Z wszystkich przedstawionych poniżej propozycji będzie można korzystać nieodpłatnie.

więcej...


Pojechali do Zakopanego
Kategoria: Społeczne
12-07-2011

Kolejny raz 27 osobowa grupa dzieci i młodzieży, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, skorzystała z możliwości wyjazdu wakacyjnego finansowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Krosna.

więcej...


Potwierdzili swoją wiarygodność i są liderami
Kategoria: Gospodarcze
11-07-2011

Wodociągi Dębickie już po raz kolejny docenione zostały przez Izbę Przemysłowo – Handlową w Rzeszowie uzyskując certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”. Jacek Gil, prezes Wodociągów Dębickich odebrał także dla firmy tytuł „Lider Podkarpacia”.

więcej...


Radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji
Kategoria: Urząd Miejski
08-07-2011

Nadzwyczajna sesję Rady Miejskiej w Dębicy odbędzie się 12 lipca 2011 r. o godz. 9.00 w sali 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2.

więcej...


Informacja dla przedsiębiorców
Kategoria: Urząd Miejski
07-07-2011

Z dniem 1 lipca 2011 r. rozpoczęła działalność Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzona przez Ministra Gospodarki elektroniczna baza przedsiębiorców.

więcej...


Nowoczesność w miejskiej komunikacji
Kategoria: Gospodarcze
06-07-2011

Po dębickich ulicach jeżdżą już nowoczesne autobusy zakupione dzięki dotacji jaką miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 5 mln 338 tysięcy złotych. Miejska Komunikacja Samochodowa zakupiła dziesięć nowych autobusów niskopodłogowych oraz sprzęt elektroniczny pozwalający unowocześnić systemu komunikacji w mieście.

więcej...


Fotokompozycje Horowitza w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
05-07-2011

15 lipca w Galerii Sztuki MOK zostanie otwarta wystawa światowej sławy fotografika i fotografa Ryszarda Horowitza, prekursora komputerowego przetwarzania fotografii, współzałożyciela amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA, zdobywcy niezliczonych nagród i wyróżnień. Jego prace są publikowane i wstawiane na całym globie. Ekspozycję zatytułowaną „Fotokompozycje” będzie można oglądać do 28 sierpnia.

więcej...


Piknik ze sztuką i latawcami
Kategoria: Społeczne
05-07-2011

Galeria Sztuki MOK zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszy i najoryginalniejszy latawiec, czyli najprostsze, najwcześniej wynalezione urządzenie latające bez napędu. Konkurs będzie jednym z punktów Pikniku ze sztuką organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy w Galerii Sztuki przy ul. Akademickiej 30 oraz na terenie znajdującego się obok placu i stadionu, który zaplanowano na 2 września.

więcej...


Bajki w naszych rękach
Kategoria: Społeczne
05-07-2011

Weronika Berlik, ciężko chora dziewczynka, która wciąż liczy na pomoc dębiczan, znalazła się pod opieką Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Wadami Rąk „W Naszych Rękach”. Organizacja ta wydała niedawno pięknie ilustrowaną książeczkę z bajkami terapeutycznymi. Tomik jest darmowy, niestety nakład się wyczerpał, stowarzyszenie potrzebuje więc wsparcia na dodruk tej jakże potrzebnej lektury.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej