<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


15.04.2014 - Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Marzec


Straż miejska ujęła sprawcę
Kategoria: Urząd Miejski
31-03-2009

Łączony patrol straży miejskiej i policji zatrzymał 20 – latka, który dewastował samochód i zakłócał porządek przy ul. Witosa w Dębicy. Po przesłuchaniach okazało się, że jest to ten sam chłopak, który kilka miesięcy temu w okolicach ul. Sucharskiego i Nowej biegał z maczetą. Sąd nie postawił mu jednak zarzutów napaści na policjantów.

więcej...


Dębiccy zapaśnicy na podium
Kategoria: Sportowe
30-03-2009

Dębica była organizatorem eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach. W zawodach wzięło udział 240 zawodników z 20 klubów z województw: łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, w tym dziewięciu zawodników z Dębicy.

więcej...


W Dębicy rywalizowali najlepsi elektronicy
Kategoria: Edukacyjne
30-03-2009

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej odbyła się 27 marca br. w Dębicy. Organizatorami były Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Dębicy. Pięciu uczestników olimpiady z dębickich szkoł zdobyło indeksy wyższych uczelni technicznych.

więcej...


Dzień Otwarty Akademii Ekonomicznej
Kategoria: Edukacyjne
30-03-2009

Dzień Otwarty Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w Zamiejscowym Wydziale Rozwoju Regionalnego w Dębicy odbędzie się 2 kwietnia w godzinach 11:30 - 15:00 w hali sportowej przy ulicy Kościuszki 32 w Dębicy. Ofertę zaprezentują 4 Wydziały, w których znajduje się 13 Katedr a kształcą na ponad 40 specjalnościach.

więcej...


Pamięci Jana Pawła II
Kategoria: Kulturalne
29-03-2009

Do 4 kwietnia można w podziemiach kościoła MBA w Dębicy przy ulicy Krakowskiej 15 oglądać wystawę poświęconą Papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Od kilku lat powstaje ona dzięki determinacji członków Stowarzyszenia Przyjaciół Folkloru Ludowego oraz pomocy ludzi dobrej woli. Wystawę można oglądać w godzinach od 9.00 do 16.00. Wstęp oczywiście wolny.

więcej...


Przegląd pełen humoru
Kategoria: Kulturalne
26-03-2009

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zorganizował po raz pierwszy Przegląd Kabaretów Szkolnych. W pierwszym dniu wiosny – 21 marca, na scenie DK „Mors” wystąpiły kabarety reprezentujące szkołę podstawową oraz szkoły ponadgminazjalne. Zwieńczeniem dnia był występ kabaretu "A-bzik".

więcej...


Gimnazjaliści u progu kariery
Kategoria: Edukacyjne
26-03-2009

Gimnazjum w Brzostku zwyciężyło w II Powiatowym Konkursie „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej”. Organizatorem konkursu była Agnieszka Jakubowska – nauczyciel MG nr 1 w Dębicy. Konkurs, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta miał na celu zainteresowanie gimnazjalistów wyborem zawodu i szkoły średniej.

więcej...


Minihokej o Puchar Burmistrza Dębicy
Kategoria: Sportowe
25-03-2009

Na dębickim lodowisku zakończył się coroczny turniej Minihokeja o Puchar Burmistrza Dębicy. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z Krakowa, Warszawy, Sanoka, Dębicy i Krynicy.

więcej...


Prezent dla dębickich trojaczków
Kategoria: Urząd Miejski
23-03-2009

Burmistrz Paweł Wolicki zapoczątkował Rok Rodziny ofiarowując wózek dla dębickich trojaczków. Wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Trojanem odwiedził szczęśliwych rodziców, państwa Koniecznych. Mama trójki pociech, pani Kamila Konieczny otrzymała od burmistrza kwiaty.

więcej...


Wystawa Jana Pawła II
Kategoria: Kulturalne
23-03-2009

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zapraszają na wystawę poświęcona Janowi Pawłowi II. Na wystawę złożą się fotografie, książki, albumy, wspomnienia dębiczan ze spotkań z polskim Papieżem.

więcej...


Dębiccy bilardziści w Łodzi
Kategoria: Sportowe
23-03-2009

Po raz kolejny zawodnicy Klubu Bilardowego „Pino” w Dębicy udowodnili swoją wysoką pozycję wśród zawodników w kraju. W drugim w tym roku turnieju z cyklu „Pol Tour” rozegranym w Łodzi rywalizowało 196 zawodników.

więcej...


W nagrodę pojadą do Madrytu
Kategoria: Sportowe
23-03-2009

Rozpoczęły się zapisy do kolejnej, już IX edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. To największe w Polsce rozgrywki dla dziesięciolatków i młodszych dzieci, w których corocznie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy zawodników z całego kraju. Tegoroczną nagrodą główną są: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt – Santiago Bernabeu. Każda drużyna, która zagra w Turnieju otrzyma piłkę. Organizatorzy czekają na zgłoszenia szkół podstawowych także z Dębicy. Zapisy trwają do 24 kwietnia.

więcej...


Wniosek Dębicy bliżej dofinansowania
Kategoria: Urząd Miejski
23-03-2009

Zarząd Województwa Podkarpackiego dokonał 10 marca br. oceny strategicznej i wybrał do dofinansowania w procedurze preselekcji 44 wnioski o dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej V: Infrastruktura publiczna; 5.1: Infrastruktura edukacyjna; Schemat B: System oświaty.

więcej...


Miasto złożyło wniosek na przebudowę Morsów
Kategoria: Urząd Miejski
23-03-2009

Miasto złożyło 19 marca br. wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa i modernizacja Domu Kultury „Mors” dla potrzeb programu „Europa Miast”, rozwoju kultury i promocji przedsiębiorczości – etap I”. Wniosek ma być dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007–2013; Oś priorytetowa 6: Turystyka i kultura.

więcej...


Umowa podpisana
Kategoria: Gospodarcze
23-03-2009

Umowa dotacji pomiędzy Wodociągami Dębickimi sp. z o.o. i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Instytucją Wdrażającą Program Operacyjny „Infrastruktura i Środowisko” na przekazanie 17 milionów dla projektu „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Dębica” została podpisana 20 marca br.

więcej...


Poetyckie towarzystwo
Kategoria: Kulturalne
22-03-2009

Interesujące spotkanie zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Z poetycką wizytą zawitali do Dębicy członkowie grupy literackiej „Słowo” z Mielca. Posłuchać ich wierszy oraz zaprezentować swoje własne przyszli dębiccy poeci. W ten sposób zrobiło się ciekawe spotkanie literatów z sąsiednich miast.

więcej...


Warsztaty Muzealne
Kategoria: Edukacyjne
19-03-2009

Muzeum Regionalne w Dębicy organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zajęcia rozpoczną się 1 kwietnia br.

więcej...


Rodzinnie o „Panu Tadeuszu”
Kategoria: Kulturalne
19-03-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy przy ulicy Akademickiej 10 ogłasza konkurs pokoleniowy z okazji 175. rocznicy pierwszego wydania utworu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie: historia szlachecka z roku 1811 i 1812: we dwunastu księgach wierszem”. Prace konkursowe można składać do 8 kwietnia.

więcej...


Jedenastka ma już wejście dla osób niepełnosprawnych
Kategoria: Edukacyjne
19-03-2009

Szkoła Podstawowa nr 11 z oddziałami integracyjnymi w Dębicy jest jeszcze bardziej dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. 18 marca bieżącego roku oddano uroczyście wejście dla osób z dysfunkcjami ruchu, słuchu i wzroku.

więcej...


Radośniej na placu zabaw w przedszkolach
Kategoria: Edukacyjne
19-03-2009

Place zabaw w trzech dębickich przedszkolach: PM 9, PM 11 i PM 12 zostały wyposażone w nowe zabawki i urządzenia, które już wkrótce posłużą dzieciom.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej