<< powrót na stronę główną dziś jest: 25.06.2024 r.  
 


20.03.2008 - Recytatorzy prezentowali wysoki poziom
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Styczeń


Wypożyczalnia w Domu Seniora
Kategoria: Społeczne
25-01-2011

Swoją siedzibę zmieniła wypożyczalnia strojów karnawałowych. Obecnie mieści się ona w budynku Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu (popularny Dom Seniora) przy ulicy Rzeszowskiej.

więcej...


„Abecadło” nr 17
Kategoria: Społeczne
25-01-2011

Klub Przyjaciół Słowa Pisanego istniejący przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”. Jest to już 17. numer tego pisemka, ostatni w ubiegłym roku. Inicjatywa jest częścią programu dotyczącego budowy wsparcia społecznego dla osób i rodzin z zaburzeniami psychicznymi. Program jest realizowany dzięki dotacji celowej z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

więcej...


Nowe władze stowarzyszenia „Ad Astram”
Kategoria: Społeczne
25-01-2011

Działające od 2002 roku stowarzyszenie pomocy społecznej „Ad Astram” w Dębicy na swoim walnym zebraniu członków wyłoniło nowe władze. Bez zmian natomiast pozostały cele i zadania stowarzyszenia.

więcej...


Opowieści o „Białej gorączce”
Kategoria: Kulturalne
25-01-2011

W ramach spotkań w podkarpackich dyskusyjnych klubach książki z czytelnikami w Dębicy spotkał się znany reportażysta i laureat wielu dziennikarskich nagród Jacek Hubo-Bader. Organizatorem tego spotkania, z cyklu „O książkach godzinami”, była Wypożyczalnia dla Dorosłych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ulicy Akademickiej.

więcej...


Czas dla aktywnych
Kategoria: Społeczne
25-01-2011

Zakończył się kolejny (trzeci już) etap projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Dębica”. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy Jest realizowany od 2008 roku, zakończy się w 2013.

więcej...


Zmienia się wizerunek urzędników w naszym powiecie!
Kategoria: Urząd Miejski
25-01-2011

więcej...


Pokaz gimnastyki artystycznej
Kategoria: Sportowe
24-01-2011

Na niezwykły pokaz gimnastyki artystycznej zapraszają Stowarzyszenie Gimnastyczek z Bielska – Białej i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pokaz odbędzie się w dębickim Domu Sportu, w środę (26 stycznia br.) o godz. 17.30.

więcej...


Zimowiska w dębickich i szkołach
Kategoria: Edukacyjne
19-01-2011

Tradycyjnie dębickie szkoły przy współpracy z Miejskim Zarządem Oświaty przygotowały bardzo bogatą ofertę wypoczynku dla dzieci i młodzieży w postaci zimowisk, będących formą wypoczynku w miejscu zamieszkania. Z tej formy zimowego wypoczynku korzysta 456 uczniów.

więcej...


Miasto rozważa restrukturyzację sieci szkół
Kategoria: Edukacyjne
19-01-2011

Do konsultacji ze związkami zawodowymi trafił projekt uchwały intencyjnej, która pozwoliłaby w racjonalny sposób wprowadzić restrukturyzację sieci szkół w mieście oraz podnieść ofertę edukacyjną dla dzieci. W ramach dopasowania sieci szkół do potrzeb miasta projekt przewiduje likwidację Szkoły Podstawowej nr 8. - Jest to propozycja, która będzie przedyskutowana przez środowisko nauczycielskie i rodziców – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy.

więcej...


Bilardziści MOPS wygrali
Kategoria: Sportowe
19-01-2011

W swoim pierwszym występie w Bilardowej Lidze Firm, organizowanej przez Klub Bilardowy „Pino”, zawodnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zdobyli pierwsze miejsce. W pokonanym polu zostawili kilkanaście innych ekip z Dębicy.

więcej...


Spotkanie z Jackiem Hugo - Baderem
Kategoria: Urząd Miejski
18-01-2011

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Wypożyczalni dla Dorosłych organizuje spotkanie z Jackiem Hugo - Baderem. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia br. (wtorek) o godz. 11.00 w Czytelni Internetowej.

więcej...


Galeria jest dobra na ferie
Kategoria: Kulturalne
18-01-2011

W poniedziałek rozpoczęły się w naszym województwie ferie zimowe. Od poniedziałku także placówki Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzą zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

więcej...


Nietypowy koncert kolęd
Kategoria: Społeczne
18-01-2011

Piękny koncert w wykonaniu rzeszowskiego zespołu WueN był głównym punktem imprezy, która odbyła się w Domu Kultury "Mors" przy ulicy Sportowej. Na program zatytułowany "Świąteczne opowieści" złożyły się fragmenty tekstów m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Urszuli Sipińskiej, Tomasza Olbratowskiego przeplatane kolędami.

więcej...


Dębica biega
Kategoria: Sportowe
17-01-2011

W biegu wokół Dębicy uczestniczyło 20 osób. Waldemar Puzio, prezes Klubu Biegacza „Maratończyk Dębica” oraz główny organizator biegu, cieszy się, że akcja biegania spotkała się z tak dużym zainteresowaniem.

więcej...


Rozmowa o kulturze
Kategoria: Kulturalne
17-01-2011

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury spotkali się z nowym przewodniczącym komisji kultury Rady Miejskiej w Dębicy Adamem Maruchą. Okazją do tego spotkania było rozpoczęcie nowego 2011 roku.

więcej...


Radni spotykają się w komisjach
Kategoria: Urząd Miejski
17-01-2011

Rozpoczęły prace merytoryczne Komisje Rady Miejskiej. Komisja Infrastruktury, Prawno – Organizacyjna oraz Komisja Sportu spotkały się 17 stycznia br. Komisja Rewizyjna, Komisja Budżetu, Handlu i Usług oraz Komisja Oświaty wyznaczyły termin spotkań 18 stycznia br., zaś Komisja Kultury oraz Komisja Rodziny i Polityki Społecznej obraduje 19 stycznia br.

więcej...


Muzyczny weekend
Kategoria: Warto się wybrać
14-01-2011

W Pino Music Caffe 14 stycznia br. karaoke poprowadzi Edyta Koza, z kolei 15 stycznia br. w klubie wystąpi zespół Mega.

więcej...


Wystąpili z kolędami
Kategoria: Kulturalne
14-01-2011

Dominika Żurek z Europejskiego Klubu dla Dzieci w Dębicy zwyciężyła w najmłodszej grupie solistów 1. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w ubiegłą środę w Domu Kultury Śnieżka.

więcej...


Dotacje na sport niepełnosprawnych
Kategoria: Sportowe
13-01-2011

Dębickie organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie na zadania związane ze sportem niepełnosprawnych. Konkurs ofert ogłosił Minister Sportu i Turystyki w ramach zadania „Popularyzacja i wspieranie rozwoju Sportu dla Wszystkich”.

więcej...


Koncert na zakończenie ferii
Kategoria: Warto się wybrać
13-01-2011

Grupa Operacyjna, czyli Mieszko i Ziemowit, znani z licznych przebojowych piosenek opisujących polską rzeczywistość z przymrużeniem oka wystąpią 27 stycznia w Domu Kultury Mors w ramach Ferii z kulturą.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej