<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


13.11.2012 - „Stany przejściowe” w Galerii Sztuki MOK
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Październik


Wstęp na baseny za darmo
Kategoria: Warto się wybrać
29-10-2010

Mieszkańcy Dębicy będą mogli za darmo skorzystać z basenów i Aquaparku 6 i 7 listopada br. (sobota i niedziela). Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, podjął decyzję o udostępnieniu mieszkańcom w tych dniach bezpłatnego wstępu na wyremontowane obiekty.

więcej...


Drużyna z Dębicy 12 w turnieju Orlika
Kategoria: Sportowe
29-10-2010

Drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy zajęła 12 miejsce w Finale Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Donalda Tuska "Orlik 2012". Wcześniej jedenasto - i dziesięciolatkowie, których trenuje Stanisław Wałęga wygrali finał wojewódzki.

więcej...


Dyżurowali w ZUS
Kategoria: Społeczne
27-10-2010

Z okazji październikowego Dnia Seniora w całym kraju placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prowadziły akcję informacyjną. Akcja miała na celu poinformowanie potencjalnych emerytów i rencistów o niezbędnych dokumentach, jakie należy złożyć, aby otrzymać świadczenie.

więcej...


Bezpłatnej żywności będzie więcej
Kategoria: Społeczne
27-10-2010

Przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z powiatu dębickiego byli uczestnikami spotkania, jakie z kierownictwem Podkarpackiego Banku Żywności zostało zorganizowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. Tematem spotkania były zasady realizacji programu PAED: dystrybucji bezpłatnej żywności dla mieszkańców województwa podkarpackiego.

więcej...


Ludzie trzeciego wieku
Kategoria: Społeczne
27-10-2010

Bardzo interesujący wykład dla uczestników zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziła Jadwiga Kurdysz-Starzec, lekarz geriatra z Kolbuszowej. Od lat współpracuje ona z dębickim MOPS, jako pracownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Kolbuszowej.

więcej...


Podziękowanie od krótkofalowców
Kategoria: Urząd Miejski
27-10-2010

Krótkofalowcy przekazali podziękowania dla Mariusza Szewczyka, pełniącego funkcję burmistrza, za pomoc w organizacji jubileuszu Dębickiego Klubu Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP8KKM.

więcej...


Magia walca
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2010

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza koncert wpisujący się w Rok Chopinowski zatytułowany „Magia Walca”, który odbędzie się 6 listopada w Domu Kultury „Śnieżka”. W programie znajdą się utwory Fryderyka Chopina i walce świata w wykonaniu Machowska & Kopietz Duo.

więcej...


Zaduszki z Janem Pawłem II
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2010

Na Placu Solidarności odbędą się 2 listopada rozpoczną się Zaduszki z Janem Pawłem II.

więcej...


Męska sztuka
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2010

Spektakl zatytułowany „Andropauza – męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na klimakterium” odbędzie się 2 grudnia o godz.18.00 w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury.

więcej...


Na basen będzie można dojechać autobusami MKS
Kategoria: Społeczne
27-10-2010

W związku z oddaniem do użytku wyremontowanego basenu z Aquaparkiem Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy chce uruchomić dodatkowe kursy autobusów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. – Komunikację miejską trzeba usprawnić i dostosować do potrzeb mieszkańców – mówi.

więcej...


W Dębicy może powstać nowoczesny stadion
Kategoria: Sportowe
26-10-2010

Andrzej Reguła, zastępca burmistrza Dębicy, chce zachęcić dębickich przedsiębiorców do inwestycji, która pozwoliłaby przywrócić wielki sport do Dębicy. Chciałby, by na terenie klubu Wisłoka powstał nowoczesny, wielopoziomowy stadion, wzorem innych miast.

więcej...


Obwieszczenie burmistrza Dębicy o numerach i granicach obwodów do głosowania
Kategoria: Urząd Miejski
26-10-2010

Informacja Burmistrza Miasta Dębicy z 26 października 2010 r.

więcej...


Informacja dotycząca wyborców niepełnosprawnych
Kategoria: Urząd Miejski
26-10-2010

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy informuje, że wyborcy niepełnosprawni zamierzający głosować w obwodzie, w którym znajduje się lokal dostosowany do ich potrzeb winni złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wyborach samorządowych w wybranym przez siebie obwodzie do głosowania najpóźniej do 16 listopada 2010 r. /w pokoju nr 25 – parter/.

więcej...


Strażnicy wykazali się czujnością
Kategoria: Urząd Miejski
25-10-2010

Funkcjonariusze Straży Miejskiej wylegitymowali 22 października br. ok. godz. 15.00 dwóch mężczyzn, którzy zaśmiecili Ogródek Jordanowski. Jeden z nich, jak się później okazało, posiadał woreczek z białym proszkiem. Ekspertyza wykaże czy były to narkotyki.

więcej...


Wielkie show na zakończenie Dni Sztuki
Kategoria: Kulturalne
20-10-2010

Kozacy Rosji, światowej sławy grupa tancerzy, śpiewaków i muzyków wystąpiła w Domu Kultury „Mors”, wieńcząc tegoroczne październikowe spotkania ze sztuką. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy podbili serca dębickiej publiczności, która po występie dziękowała artystom owacjami na stojąco.

więcej...


MOPS przyjazny osobom z problemami słuchu
Kategoria: Społeczne
20-10-2010

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy jest już przeszkolony pracownik do kontaktów z osobami głuchymi i niedosłyszącymi. W ten sposób MOPS wyprzedził wejście w życie ustawy nakazującej instytucjom publicznym zapewnić takim osobom (po uprzednim zgłoszeniu) tłumacza języka migowego.

więcej...


Święto miejskiej oświaty
Kategoria: Edukacyjne
20-10-2010

Spotkanie poświęconemu nauczycielom szkół i przedszkoli, pedagogom aktywnym zawodowo oraz przebywającym na zasłużonej emeryturze, pracownikom administracyjnym oraz uczniom dębickich placówek oświatowych odbyło się 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Domu Kultury „Mors”. Uroczystość była okazją do nagrodzenia nauczycieli osiągających szczególne sukcesy dydaktyczne.

więcej...


Dębica najlepsza w sporcie
Kategoria: Edukacyjne
20-10-2010

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyły się 14 października 2010 powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

więcej...


Spotkanie z gastronomią
Kategoria: Gospodarcze
20-10-2010

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu oraz producent mrożonej żywności, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Mateo” z Dębicy, organizują 29 października w Klubie Muzycznym „Meduza” spotkanie branży gastronomicznej. Spotkanie ma ułatwić instytucjom i przedsiębiorstwom z powiatu dębickiego dostęp do najnowszych trendów świata kuchni.

więcej...


Fotografowali jesień
Kategoria: Kulturalne
19-10-2010

Rozstrzygnięto II konkurs fotograficzny środowiskowych domów samopomocy z województwa podkarpackiego. Jego tematem była jesień. Zdjęcia nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć w jednej z sal Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej