<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


16.06.2014 - „Nasze Dzieci. Nasza Przyszłość”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Październik


Są już uczniami
Kategoria: Edukacyjne
30-10-2009

Blisko sześćdziesięciu pierwszoklasistów z Zespołu Szkół nr 1 zostało pasowanych na ucznia. Uroczystość była okazją do oddania budynku szkoły, który został ocieplony.

więcej...


Miasto otrzymało pięć milionów dofinansowania
Kategoria: Edukacyjne
29-10-2009

Maksymalną kwotę możliwego dofinansowania, pięć milionów złotych otrzymał projekt pn. „Budowa placówki o charakterze centrum edukacyjno – sportowym na osiedlu Kępa w Dębicy”. Burmistrz Paweł Wolicki podpisał 29 października br. umowę na dofinansowanie inwestycji.

więcej...


Minister Jarosław Duda odwiedził Dębicę
Kategoria: Urząd Miejski
29-10-2009

Minister Jarosław Duda – pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych gościł w Dębicy. Wspólnie z burmistrzem Pawłem Wolickim spotkał się z mieszkańcami Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Słonecznej 1.

więcej...


Konieczne zaświadczenie lekarskie
Kategoria: Społeczne
29-10-2009

Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Opisane zmiany wynikają z art. 7 i 18 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2008 r., Nr 237, poz.1654).

więcej...


Malarstwo Kaminskyego
Kategoria: Kulturalne
27-10-2009

W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy 23 października 2009 r. odbył się wernisaż wystawy malarstwa słowackiego artysty Jozefa Kaminskiego pochodzącego z Bardejova. Artysta w tym roku obchodzi 40 rocznicę swojej twórczości.

więcej...


Cztery lata działalności posła
Kategoria: Społeczne
27-10-2009

Burmistrz Paweł Wolicki uczestniczył w spotkaniu podsumowującym cztery lata działalności parlamentarnej posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Moskala. W spotkaniu, które odbyło się w Klubie Bilardowym „Pino” uczestniczyły władze województwa podkarpackiego, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dębickiego oraz ropczycko – sędziszowskiego, a także dyrektorzy szkół dębickich.

więcej...


Przedsiębiorcy szkolą się w Urzędzie
Kategoria: Gospodarcze
27-10-2009

27 października w Urzędzie Miejskim odbyło się szkolenie z zakresu ,,Zmian w prawie pracy na tle ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ( tzw. pakiet antykryzysowy) '', skierowane do pracodawców.

więcej...


Zaduszki z Janem Pawłem II
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2009

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza na Zaduszki z Janem Pawłem II, które odbędą się 2 listopada br. o godz.18.30 na Placu Solidarności (w razie niepogody – Kościół p.w. św. Jadwigi).

więcej...


Nauczą dorosłych tańczyć
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2009

W Domu Kultury „Mors” MOK w każdy piątek w godz. 19.00 – 20.30 odbywać się będzie Kurs Tańca Towarzyskiego dla dorosłych.

więcej...


Uczcili św. Huberta, patrona myśliwych
Kategoria: Sportowe
26-10-2009

Gonitwa za lisem i konkurs skoków przez przeszkody to tylko niektóre atrakcje jakie czekały 3 października br. na miłośników koni, którzy skorzystali z zaproszenia właścicieli Rancza Hucułek, Katarzyny i Krzysztofa Kurzawy.

więcej...


Regulacja potoku Kawęckiego
Kategoria: Gospodarcze
26-10-2009

Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Partyzantów, Polnej i Zdrojowej. Już za kilka dni rozpoczną się prace związane z regulacją potoku Kawęckiego. Mieszkańcy ci, kilkakrotnie podczas powodzi tracili swój dorobek życia.

więcej...


Rusza szkoła młodych przedsiębiorców
Kategoria: Edukacyjne
26-10-2009

Bezpłatne lekcje z przedsiębiorczości, marketingu, komunikacji, sprzedaży, księgowości, informatyki z uwzględnieniem narzędzi niezbędnych w życiu każdego przedsiębiorcy czy też biznesowy angielski z „native speakerem” - tak będą wyglądać zajęcia dla uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących kształcenie ogólne w powiecie dębickim. Szkoła rozpoczyna swoją działalność w listopadzie 2009 roku i trwać będzie do końca czerwca 2010 roku. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

więcej...


Miasto rozkwita w przyrodzie
Kategoria: Urząd Miejski
26-10-2009

Burmistrz Miasta Dębicy ogłasza konkurs fotograficzny dla wszystkich mieszkańców „Miasto rozkwita w przyrodzie”. Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie, które doceniają piękno przyrody i zajmują się amatorsko fotografowaniem.

więcej...


Tańczą dla siebie
Kategoria: Kulturalne
23-10-2009

Interesujący pokaz tańca, fotografii i wierszy przygotowały świetlice środowiskowe prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Pokaz wzbogacony o prezentację multimedialna odbył się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury i zgromadził wielu widzów.

więcej...


Nowe rondo zmniejszy kolizyjność w mieście
Kategoria: Gospodarcze
22-10-2009

Już za kilka dni rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Nosala ze Strażacką. Jak podkreśla zastępca burmistrza Dębicy – Krzysztof Krawczyk władze miasta wychodzą naprzeciw mieszkańcom i budują rondo po to, aby w tym miejscu była większa przepustowość pojazdów i tym samym zmniejszyła się kolizyjność.

więcej...


W centrum miasta Klub Seniora
Kategoria: Społeczne
21-10-2009

W grudniu tego roku rozpocznie swoja działalność Klub Seniora. Będzie się on mieścił w pomieszczeniach budynku przy ulicy Rzeszowskiej 15. Otwarcie tego klubu zapowiadał burmistrz Paweł Wolicki. Jego zdaniem bowiem starsi ludzie w Dębicy nie mają się gdzie spotkać ze swoimi rówieśnikami. Inicjatywa burmistrza idzie w parze z działaniami społecznymi w tym zakresie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


Marek Regner w bibliotece
Kategoria: Warto się wybrać
20-10-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza na spotkanie z Markiem Regnerem, dębiczaninem, ilustratorem, grafikiem, artystą malarzem. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 26 października o godzinie 17.00 w czytelni biblioteki przy ulicy Akademickiej 10.

więcej...


Konkurs Bezpieczny przedszkolak
Kategoria: Edukacyjne
20-10-2009

Miejskie Przedszkole nr 5, Urząd Miejski w Dębicy oraz Komenda Policji w Dębicy byli organizatorami konkursu literackiego i plastycznego dla wszystkich dzieci „Bezpieczny Przedszkolak”. Rozstrzygnięcie konkursu było okazją do zaprezentowania literackich, plastycznych i aktorskich talentów przedszkolaków.

więcej...


Ogłoszenie
Kategoria: Urząd Miejski
19-10-2009

Biuro Zarządzania Kryzysowego działające w Urzędzie Miasta uprzejmie informuje, że w dniu 23 października 2009 r. w godz. 17.00 – 18.00 na terenie miasta Dębicy zostanie przeprowadzone ćwiczebne włączenie syren alarmowych miasta.

więcej...


Miasta na fotografiach
Kategoria: Kulturalne
19-10-2009

Wręczeniem nagród dla zwycięzców zakończyła się pierwsza edycja konkursu fotograficznego środowiskowych domów samopomocy z województwa podkarpackiego. Marta Skórska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy ma nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się drugi konkurs, i że weźmie w nim udział jeszcze więcej placówek.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej