<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


06.09.2008 - Środowiskowa spartakiada
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Pogratulowali Oskarowi „Drogi na Harvard”
25-03-2011

Wicewojewoda podkarpacki Andrzej Reguła oraz zastępca burmistrza Dębicy Mariusz Trojan spotkali się 24 marca br. z Oskarem Kocołem, uczniem Miejskiego Gimnazjum nr 1, laureatem konkursu „Droga na Harvard” oraz jego rodzicami. W spotkaniu uczestniczył także dr Józef Cebulski z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Oskar pasjonuje się fizyką i astronomią, jest też laureatem wielu konkursów, marzy o zbudowaniu cyklotronu i studiach w Harvard Collage. W 2010 roku  Oskar Kocoł uczestniczył w pierwszej edycji konkursu "Droga na Harvard", organizowanego przez Harvard Club of Poland. Został jednym z czterech laureatów, którzy w nagrodę w październiku 2010 r. pojechali z wizytą do Bostonu w USA, gdzie mieści się uniwersytet. Oskar spędził tam dziesięć dni pełnych wrażeń, spotykając się ze studentami, wykładowcami, uczestnicząc w zajęciach, poznając życie studenckie na Harvardzie.

Konkurs „Droga na Harvard” adresowany jest do uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów uczelni państwowych, prywatnych oraz absolwentów, którzy chcieliby studiować w renomowanych amerykańskich szkołach wyższych. Nagrodą główną jest tygodniowy pobyt na tej jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata. 1 marca 2011 ruszyła już druga edycja konkursu, którego organizatorem jest stowarzyszenie Harvard Club of Poland.


Fot. Justyna Skawińska

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej