<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


18.09.2007 - Dębica zaprezentowała się w Belgii
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Marzec


Otwarto Galerię Dębicką
Kategoria: Społeczne
31-03-2007

Pierwszą w mieście galerię handlową z 54 butikami, restauracją, hipermarketem Carrefour otwarto 30 marca przy ul. Ks. Nosala. Galeria Dębicka ma 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Burmistrz Paweł Wolicki uczestniczył wraz z właścicielami i najemcami obiektu. Na otwarciu centrum obecni byli także radni miejscy obecnej i poprzedniej kadencji.

więcej...


Konferencja prasowa
Kategoria: Urząd Miejski
30-03-2007

Dotychczasowa praca burmistrza Pawła Wolickiego została podsumowana podczas konferencji prasowej "Sto dni burmistrza", która odbyła się 30 marca w Urzędzie Miejskim. Konferencja odnosiła się do realizacji "Programu dla Dębicy", który ogłoszony został podczas wyboerów samorządowych. Burmistrz powiedział, że z perspektywy ponad trzech miesięcy pracy (od 1 grudnia 2006 r.) jest przekonany, że szystkie założenia uda mu się zrealizować.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Prokurator sprawdzi komitety wyborcze
Kategoria: Media o nas
30-03-2007

Siedemnaście komitetów nie złożyło sprawozdań z kampanii wyborczej. Ich pełnomocnikom grozi kara do 2 lat więzienia. Każdy ze 176 komitetów, jeśli wydał nawet złotówkę na kampanię do wyborów samorządowych, musiał w ciągu 3 miesięcy złożyć w Krajowym Biurze Wyborczym sprawozdanie finansowe. Komitety, które wprowadziły swoich kandydatów do II tury, miały na to dodatkowe 2 tygodnie.

więcej...


Super Nowości: Dostaną nowy sprzęt medyczny
Kategoria: Media o nas
30-03-2007

Dębicki szpital pozyska wkrótce m.in. laparoskop i monitor do hemodializy. Na zakup nowego sprzętu medycznego zgodziła się już Rada Społeczna ZOZ. W połowie marca w dębickim szpitalu obradowała Rada Społeczna ZOZ. W związku z upływem jej kadencji, było to ostatnie spotkanie rady w dotychczasowym składzie. Posiedzenie zdominowały dwa tematy - zakup sprzętu medycznego dla szpitala oraz potencjalne zmiany funkcjonowania Działu Higieny Szpitalnej.

więcej...


TVP3 Rzeszów: Walka o płace w Dębicy
Kategoria: Media o nas
29-03-2007

W sprawie wyższych pensji i nowych - nie tymczasowych jak dotychczas - umów o pracę. Zagrozili, że nie przyjdą do zakładu ani jutro, ani pojutrze. A potem w ogóle przestaną pracować. Były nerwy i były groźby.

więcej...


Miasto Złotym Partnerem
Kategoria: Społeczne
29-03-2007

Urząd Miejski w Dębicy jest Złotym Partnerem Dębickich Targów Pracy i Edukacji, które odbędą się 4 kwietnia w Domu Sportu. Podczas targów młodzież będzie mogła się zapoznać z ofertą pracy i funkcjonowaniem dębickich przedsiębiorstw a także ofertą szkół ponadgimnazjalnych i wyższych.

więcej...


Spotkanie w sprawie inauguracji roku COP
Kategoria: Społeczne
28-03-2007

Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy i Marta Szczyrek, dyrektor Miejksiego Ośrodka Kultury uczestniczyli 28 stycznia w roboczym spotkaniu na temat imprezy inauguracyjnej obchody 70 - lecia centralnego Okręgu przemysłowego, która odbędzie się 5 maja w Sandomierzu. Podczas spotkania w sandomierskim ratuszu burmistrz Trojan zaproponował także, że impreza na zakończenie roku jubileuszowego odbędzie się w Dębicy 4 kwietnia w 2008 roku.

więcej...


Portal internetowy Debica.org.pl: Harcerskie "Iskry" w SP nr 5
Kategoria: Media o nas
28-03-2007

Podczas Dnia Otwartego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5, do wielu zaproponowanych przyszłym uczniom atrakcji swoją cegiełkę dołączyli druhny i druhowie z 26. Drużyny Harcerskiej „Iskry”.

więcej...


Gazeta Codzienna Nowiny: Miasto zapowiada wielkie porządki
Kategoria: Media o nas
28-03-2007

Dębica ma być miastem czystym. Dlatego władze zapowiadają kontrole zaśmieconych posesji prywatnych. Żeby dać przykład mieszkańcom, miasto najpierw zamierza uprzątnąć własne tereny.Ekipa miejskich urzędników objechała już ulice Dębicy w poszukiwaniu zaśmieconych miejsc.

więcej...


Informacje Dębickie: Pomóżmy Weronice
Kategoria: Media o nas
28-03-2007

15-miesięczną Weronikę Berlik z Dębicy, która ma zrośnięte paluszki przy obu dłoniach, w kwietniu czeka konsultacja u prof. Rolfa Habenichta z kliniki Chirurgii Ręki w Hamburgu. W czwartek 29 marca zrośnięte paluszki dziewczynki obejrzy doktor Anna Chrapusta, która niedawno uratowała - rozszarpaną przez piłę tarczową – dłoń 10-letniego Artura z Paszczyny.

więcej...


Radio Rzeszów: Mieszkańcy walczą o lewoskręty
Kategoria: Media o nas
27-03-2007

W Dębicy powstało stowarzyszenie mieszkańców protestujących przeciw planom przebudowy obwodnicy. Zrzesza ono ludzi, którzy maja swoje domy w południowej części miasta. Miesiąc temu organizowali pikietę tuż przy krajowej czwórce, ale jak mówią, ani ona, ani pisma protestacyjne jakie wysyłali nie przyniosły efektów.

więcej...


Spotkanie w ramach obchodów COP
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2007

W Urzędzie Miejskim 26 marca odbyło się spotkanie dotyczące obchodów 70 rocznicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Uczestniczyli w nim, obok władz miasta i pracowników Urzędu, przedstawicie przedsiębiorstw, które powstały na bazie tych wybudowanych w ramch COP.

więcej...


Mr. Pollack wystąpił w Casablance
Kategoria: Kulturalne
25-03-2007

Mielecki zespół Mr. Pollack wystąpił 24 marca w klubie "Casablanca" w Dębicy już po raz trzeci. Braciom Jackowi i Grzegorzowi Polakom, tworzącym zespół, na scenie towarzyszył Janusz Sozański dębicki muzyk i gitarzysta. Wśród gości, którzy zapełnili lokal, bawił się Jan Warzecha, sekretarz miasta.

więcej...


Polonusi zapraszają burmistrza
Kategoria: Społeczne
24-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki otrzymał zaproszenie do Chcicago od Zarządu Klubu Ziemi Dębickiej na piknik polonusów, jaki odbędzie się w sierpniu br. W nadesłanym do burmistrza zaproszeniu dębicka Polonia gratulują Pawłowi Wolickiemu objęcia stanowiska i wyrażają chęć współpracy z miastem.

więcej...


Międzypokoleniowe spotkanie nauczycieli
Kategoria: Społeczne
22-03-2007

Występ młodzieży z grupy teatralno - wokalnej "Feniks" z Miejskiego Gimnazjum nr 1 był atrakcją IV Międzypokoleniowego Spotkania Dębickich nauczycieli. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem emerytowanych pedagogów, które kierowali młodsi koledzy i byli uczniowie.

więcej...


Dyskusje na temat przebudowy obwodnicy wciąż trwają
Kategoria: Społeczne
21-03-2007

Burmistrz Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Krawczykiem uczestniczyli w środę (21 marca) w spotkaniu mieszkańców osiedli przy obwodnicy. Tematem spotkania była przebudowa ulicy Lwowskiej, która jest częścią drogi krajowej nr 4. Burmistrzowie przekazali mieszkańcom propozycje, jakie złożyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a dotyczące rozwiązań komunikacyjnych ułatwiających dębiczanom przejazd przez obwodnicę.

więcej...


Super Nowości: Szukanie punktów i sponsora
Kategoria: Media o nas
20-03-2007

Zbliżająca się runda nie powinna być trudna dla zespołu z Dębicy pod względem sportowym. W obozie Wisłoki nikt nie myśli o utrzymaniu, tylko o wynikach, które pozwolą przesunąć się w górę tabeli.

więcej...


Radio Rzeszów: Słaby występ bokserów
Kategoria: Media o nas
20-03-2007

Bardzo szybko zakończyli swój start w rozgrywanych w Kielcach bokserskich Mistrzostwach Polski Juniorów reprezentanci podkarpackich klubów. Walczący w kategorii do 69 kilogramów Piotr Góra z Morsów Dębica dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał broniącym mistrzowskiego tytułu Kamilem Szerentą z Hetmana Białystok.

więcej...


Gazeta Wyborcza: Bój o dworek w Straszęcinie
Kategoria: Media o nas
20-03-2007

Gmina, Edward Brzostowski i prawowity właściciel wyciągają ręce po XVIII-wieczny dworek w Straszęcinie, koło Dębicy. Czy o wszystkim zdecyduje... polityka?

więcej...


Super Nowości: Kolbuszowianka Kolbuszowa - Igloopol Dębica 3:0 (1:0)
Kategoria: Media o nas
20-03-2007

Od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy. Podopieczni Jerzego Daniły grali szybko i pomysłowo. Nie miało to jednak przełożenie na wynik. Jedynie Rymanowski zdołał wyłamać się z panującej na boisku tendencji pudłowania w dogodnych sytuacjach i uzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej