<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


19.03.2013 - Serdecznie zapraszamy wszystkich dębiczan + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Barwny świat przedszkolaków
31-03-2011

Prace malarskie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids można od 30 marca do 10 kwietnia br. oglądać w Galerii Sztuki. Wystawę zatytułowano „Mój barwny świat”.

- Prace dzieci są ciekawe coćby z uwagi na fakt, że nie kopiują one jeszcze innych obrazów i twórców – mówi Ryszard Kucab, kierownik Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. – Wyrażają w swoich pracach emocje, świat wtakich barwach jaki widzą wokół siebie. Te prace są oryginalne pod każdym względem.

Podobnego zdania jest Barbara Różańska, która prowadzi zajęcia plastyczne w przedszkolu. – Dzięki pracom możemy wiele dowiedzieć się o stanie emocjonalnym dzieci – mówi. – Prace wykonane zostały w różnych technikach. Wystawa w profesjonalnej galerii ma także wymiar edukacyjny.

Na wernisaż wystawy Agata Żmuda, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids zaprosiła rodziców. – Chcieliśmy, by rodzice zobaczyli efekt naszej pracy z dziećmi – mówi dyrektor Żmuda. - Wiele z dzieci już przejawia talenty artystyczne.

Obecny na wernisażu Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, wyraził nadzieję, że wszyscy rodzice są dumni z prac swoich dzieci, tak jak on. Jego córka także prezentuje swoje malunki na wystawie „Mój barwny świat”.

Po oficjalnym otwarciu wystawy młodzi artyści opowiadali rodzicom o swoich pracach.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej