<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


02.12.2014 - Nowi radni Rady Miejskiej w Dębicy złożyli ślubowanie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Maj


Władzę przejęli sportowcy
Kategoria: Urząd Miejski
28-05-2007

Pierwsza decyzja jaką by wydała Otylia Jędrzejczak, będąc burmistrzem Dębicy, to remont i rozbudowa basenu miejskiego oraz przebudowa hotelu. Jak mówi, nie dla siebie, by mieć lepsze warunki podczas zawodów, ale dlatego, że wówczas miasto byłoby znane z organizacji imprez pływackich i lepiej wypromowane a tym samym chętniej odwiedzane przez turystów.

więcej...


Uroczyste oddanie ronda
Kategoria: Urząd Miejski
28-05-2007

Rondo na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Racławickich, Aleji Jana Pawła II i Kościuszki oddano uroczyście 28 maja br. Łączny koszt inwestycji to 1,3 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana w większości z budżetu miasta, 220 tysięcy przekaże Starostwo Powiatowe, 100 tysięcy „Enion” a 440 tysięcy złotych „Gambit”, Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe w Dębicy.

więcej...


W Dębicy odbyły się Finały Grand Prix Polski w Pływaniu
Kategoria: Sportowe
27-05-2007

Otylia Jędrzejczak i Mateusz Sawrymowicz zwyciężyli w finałowych zawodach Grand Prix Polski. Mistrzyni olimpijska została też zwyciężczynią całego cyklu, a wśród mężczyzn tryumfował Paweł Korzeniowski.

więcej...


Turniej Tańca
Kategoria: Kulturalne
27-05-2007

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Złota Para" rozegrany został 26 maja w Domu Kultury "Mors". Pary walczyły o puchar Burmistrza Miasta.

więcej...


Rozpoczęły się Finały Grand Prix Polski w Pływaniu
Kategoria: Sportowe
26-05-2007

Wielki finał Grand Prix Polski rozgrywany jest dzisiaj i jutro (od 26 do 27 maja 2007r.) w Dębicy. Patronat sprawuje Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. W zawodach biorą udział najlepsi polscy pływacy, Mistrzowie Świata na czele z Otylią Jędrzejczak, Pawłem Korzeniowskim i Mateuszem Sawrymowiczem.

więcej...


Wystawa poświęcona Janowi Michalikowi w Muzeum Regionalnym
Kategoria: Kulturalne
26-05-2007

W Muzeum Regionalnym w Dębicy otwarta została 25 maja wystawa poświęcona byłemu zapaśnikowi Janowi Michalikowi. Dwukrotny olimpijczyk, dwukrotny zdobywca złotych medali na Mistrzostwach Europy i wicemistrz świata w stylu klasycznym rozpoczął cykl wystaw „Z historii dębickiego sportu”.

więcej...


Mogą nastąpić gwałtowne burze
Kategoria: Urząd Miejski
25-05-2007

Biuro Prognoz Metorologicznych IMiGW w Krakowie oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ostrzegają przed gwałtownymi burzami jakie są spodziewane nad Dębicą i regionem od godz. 15 dzisiaj (25 maja) do godz. 20 w poniedziałek (28 maja). Także wysokie temperatury, które będą w najbliższych dniach, mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

więcej...


Jubileuszowa Biblioteka Pedagogiczna
Kategoria: Kulturalne
24-05-2007

Uroczystym spotkaniem pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości zakończyły się obchody jubileuszu 55. lecia Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy. Biblioteki jest filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rzeszowie.

więcej...


Otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej
Kategoria: Społeczne
24-05-2007

Władze Dębicy uczestniczyły w otwarciu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli, które prowadzone są przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Radość . Otwarcie warsztatów, które odbyło się 23 maja br., połączone było z zabawą plenerową "Spotkajmy się Razem".

więcej...


Dzień Twórcy i Animatora Kultury
Kategoria: Kulturalne
24-05-2007

Dzień Twórcy i Animatora Kultury odbył się 24 maja w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej. Symboliczne upominki działaczom i mecenasom kultury wręczył burmistrz Paweł Wolicki. Uroczystość uświetnił występ Renaty Zarębskiej. Spotkanie przygotowała Komisja Kultury pod przewodnictwem radnej Joanny Ożóg.

więcej...


Program Dni Dębicy
Kategoria: Kulturalne
22-05-2007

Tegoroczne Dni Dębicy rozpoczną się 1 czerwca programem skierowanym głównie dla najmłodszych, chociaż nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin. Podobnie będzie 2 i 3 czerwca. Władze miasta liczą, że mieszkańcy licznie będą uczestniczyć we wszystkich propozycjach, jakie przygotowano na święto miasta, które w tym roku odbywać się będą pod hasłem "Dębica bawi się razem". Burmistrz Paweł Wolicki stawia także duży nacisk na bezpieczeństwo zabawy. Także po zakończeniu imprez, które będą monitorowane przez firmy ochroniarskie i policję, ulice miasta będą patrolowane.

więcej...


Koncert promenadowy
Kategoria: Kulturalne
22-05-2007

Kilkaset osób zgromadził koncert promenadowy, który w niedzielę odbył się przed Państwową Szkołą Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego. Wystąpiły wszystkie zespoły, orkiestry i chóry uczniów i nauczycieli działające przy szkole.

więcej...


Emeryci w urzędzie
Kategoria: Urząd Miejski
22-05-2007

Na zaproszenie burmistrza miasta Pawła Wolickiego magistrat odwiedziła grupa emerytowanych urzędników. Niektórzy z nich odeszli z pracy na zasłużoną emeryturę kilkanaście dni temu – jak Maria Przybysławska. Inni swój czas na emeryturze liczą na dziesiątki lat.

więcej...


Łatwiejszy przejazd przez skrzyżowanie
Kategoria: Społeczne
22-05-2007

Kończy się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kosynierów Racławickich i Kościuszki. Łączny koszt inwestycji to 1,3 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana w większości z budżetu miasta, 220 tysięcy przekaże Starostwo Powiatowe, 100 tysięcy „Enion” a 440 tysięcy złotych „Gambit”, Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

więcej...


Pomogą dzieciom wyjechać na wakacje
Kategoria: Społeczne
21-05-2007

Burmistrz Paweł Wolicki objął patronatem honorowym akcję „Razem Możemy Więcej - Wspieramy Dębicki Dom Dziecka - Wakacje Marzeń" przygotowaną przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu wraz z partnerami. Jak zapewnia Zbigniew Nosal, prezes Stowarzyszenia uczestnikiem akcji, może być każdy dębiczanin który zdecyduje się pomóc w zebraniu pieniędzy na wakacyjny wyjazd do Czorsztyna wychowanków dębickiego Domu Dziecka „Hanka”.

więcej...


Radni będą obradować
Kategoria: Urząd Miejski
21-05-2007

VIII Sesja Rady Miejksiej odbędzie się 29 maja 2007 r. o godz. 13 w sali obrad (nr 51) w Ratuszu.

więcej...


Radio Rzeszów: Szukają pieniędzy
Kategoria: Media o nas
21-05-2007

Władze Dębicy szukają pieniędzy na uruchomienie w mieście systemu monitoringu. Na razie co co dzieje się na ulicach obserwuje 5 kamer, miasto chce zamontować kolejnych 20. To jednak spory koszt.

więcej...


Wystawa słowackiego artysty w Galerii Miejskiej
Kategoria: Kulturalne
21-05-2007

W Galerii Miejskiej można oglądać od 18 maja prace Josefa Kaminskieyego z Bardejowa na Słowacji. Na wystawę składa się kilkadziesiąt pasteli i rysunki prezentujące architekturę Bardejowa i Kazimierza nad Wisłą.

więcej...


Grand Prix w Pływaniu wkrótce w Dębicy
Kategoria: Sportowe
21-05-2007

Wielki Finał Grand Prix Polski w Pływaniu pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy pawła Wolickiego rozegrany zostanie od 26 do 27 maja 2007r.

więcej...


Utrudnienia w korzystaniu z pływalni
Kategoria: Sportowe
21-05-2007

Od dnia 22.05.2007r., Basen Miejski w Dębicy przy ul. Piłsudskiego 19 dla użytkowników indywidualnych czynny będzie w dni robocze w godzinach od 13 do 21, w niedziele i święta w godzinach od 12 do 20.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej