<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


10.12.2009 - Miasto z kolejnym tytułem Fair Play
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Listopad


Aktorskie marzenia
Kategoria: Kulturalne
29-11-2010

Dębicki Teatr Kurtyna działający w Domu Kultury „Śnieżka” pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy ogłasza casting do obsady nowego spektaklu pt. „Papa się żeni”, którego premiera przewidywana jest na koniec marca przyszłego roku. Opiekę reżyserską nad spektaklem przyjął Paweł Szumiec, znany reżyser, współpracujący m.in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

więcej...


Andrzejki u seniorów
Kategoria: Społeczne
29-11-2010

Młodsi dębiczanie mogą pozazdrościć swoim rodzicom i dziadkom udanej imprezy andrzejkowej. Agnieszka Mastaj i Małgorzata Pietrucha, pracownice Domu Seniora Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy razem ze swoimi podopiecznymi przygotowały udaną zabawę. Impreza została zorganizowana w klubie Casablanka, którego właściciel był tak uprzejmy, iż udostępnił 80 seniorom lokal za darmo.

więcej...


Charytatywnie dla chorego Tomka
Kategoria: Warto się wybrać
29-11-2010

Młodzież Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Jana Twardowskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, zapraszają na kolejny koncert charytatywny z cyklu „Mikołaj dociera wszędzie…”, tym razem na rzecz Tomka, potrzebującego wsparcia ucznia MG nr 1. Koncert rozpocznie się 8 grudnia w Domu Kultury Mors o godz.10.00.

więcej...


Zarządzenie Burmistrza Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
29-11-2010

Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

więcej...


Profilaktyka na plakatach
Kategoria: Kulturalne
27-11-2010

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Młodzież o AIDS” zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dębicy. Komisja konkursu przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia AIDS oceniła 37 prac plastycznych nadesłanych z 16 szkół gimnazjalnych.

więcej...


Kursy tańca dla dorosłych
Kategoria: Kulturalne
27-11-2010

Opracowanie choreografii dla uczestników studniówki i nowożeńców oraz nauka tańca dla młodzieży i dorosłych to propozycje instruktorów tańca, którzy prowadzą kursy w Osiedlowym Klubie Kultury „Emka”, przy ul. Rzeszowskiej.

więcej...


Gotuj się do tańca
Kategoria: Kulturalne
26-11-2010

Dębiczanie mogą wziąć udział w konkursie taneczny, organizowanym dla wszystkich, którzy chcą się pochwalić przed publicznością swoimi umiejętnościami organizowany jest 27 listopada 2010 r. w Hotelu Grand w Chotowej. Główna nagroda to dwuosobowy wyjazd na Majorkę o wartości ośmiu tysięcy złotych. W trakcie konkursu odbędą się pokazy sztuki kulinarnej najlepszych kucharzy z Majorki.

więcej...


Andrzejkowy weekend z muzyką
Kategoria: Kulturalne
26-11-2010

Pino Music Caffe, przy ul. Kolejowej, organizuje dla mieszkańców Andrzejkowy Weekend. W pierwszym dniu zabawy, 26 listopada br. zabawę karaoke poprowadzi Tobi.

więcej...


Wspomnienia syberyjskie
Kategoria: Społeczne
23-11-2010

Interesujące spotkanie odbyło się w Filii nr 1 (Dom Seniora przy ulicy Rzeszowskiej) Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Jego bohaterem był Zygmunt Batorski, tematem: jego wspomnienia z zesłania na Syberii.

więcej...


Wiersz jak modlitwa
Kategoria: Kulturalne
23-11-2010

Weronika Pieńkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy zwyciężyła w kategorii szkół średnich Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej, który odbywał się w Domu Kultury Śnieżka i wraz z pozostałymi laureatami będzie reprezentować nasz region podczas 20. finału Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Sędziszowie Małopolskim. W piątek 19 listopada podsumowano także konkursy artystyczne zorganizowane przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Dębicy i Galerię Sztuki MOK.

więcej...


Jazz na Mikołaja
Kategoria: Warto się wybrać
23-11-2010

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników gitary na drugą edycję warsztatów prowadzonych przez Marka Raduli, znanego polskiego muzyka, aranżera i kompozytora, wieloletniego gitarzystę Budki Suflera, które odbywać się będą w Domu Kultury Śnieżka 11 grudnia br. w godz.12.00 - 17.00. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Marek Raduli Trio.

więcej...


Informacja o wyborach samorządowych
Kategoria: Urząd Miejski
22-11-2010

Miejska Komisja Wyborcza informuje, że w wyborach na burmistrza Dębicy liczba uprawnionych do głosowania wyniosła 38 512 osób, zaś w wyborach uczestniczyło 19 079 osób. Z urn wyborczych wyjęto 19 065 kart do głosowania, w tym z nieważnymi głosami 291. Ważnych głosów oddano 18 774.

więcej...


Kryształ dla MOPS w „Przetargach Publicznych”
Kategoria: Społeczne
18-11-2010

Informowaliśmy już o bardzo prestiżowej nagrodzie „Kryształowego Przetargu Publicznego”, jaki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy otrzymał za postępowania przetargowe w zakresie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych. Statuetka została wręczona w czasie V Forum Przetargów Publicznych w obecności wielu znaczących w polskiej polityce, gospodarce i działalności społecznej osób.

więcej...


Będą zatrudniać przy remoncie linii kolejowej
Kategoria: Społeczne
18-11-2010

Nawet 50 osób znajdzie pracę stałą, a 200 sezonową w Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie, które w najbliższych latach będzie rozwijać działalność w Dębicy. Majątek przedsiębiorstwa powiększy się wkrótce o 9,6 ha wraz z budynkami, które przekaże, jako aport PKP S.A.

więcej...


Informacja Burmistrza Miasta Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
17-11-2010

Informacja dotycząca realizacji budżetu miasta oraz stanu zadłużenia na 30 września 2010 r.

więcej...


Pomoc dla przedsiębiorców poszkodowanych podczas powodzi
Kategoria: Społeczne
16-11-2010

Kilkudziesięciu dębickich przedsiębiorców, których firmy ucierpiały podczas tegorocznej powodzi podpisała 10 listopada br. w Urzędzie Miejskim umowy o pożyczki na ich odbudowę.

więcej...


Karnety dla podopiecznych
Kategoria: Społeczne
16-11-2010

Z okazji otwarcie kompleksu basenów po rozbudowie, Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, ufundował darmowe karnety dla podopiecznych Domu Seniora, młodzieżowych świetlic środowiskowych oraz Domu Dziennego Pobytu.

więcej...


Sprzedawcy muszą pamiętać o przepisach
Kategoria: Społeczne
16-11-2010

Od 15 listopada br. nastąpiły zmiany w przepisach dotyczących punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, nakładające na sprzedawców obowiązek umieszczenia w punkcie handlowym widocznej i czytelnej informacji o zakazie sprzedaży papierosów osobom poniżej 18 roku życia. Kara grzywny za brak informacji wynosi do dwóch tysięcy złotych, zaś za sprzedaż papierosów nieletnim do pięciu tysięcy złotych.

więcej...


Komunikat o Lokalnym Programie Rewitalizacji
Kategoria: Urząd Miejski
15-11-2010

Gmina Miasto Dębica informuje, że zaktualizowany został Lokalny Program Rewitalizacji Obszarów Miejskich Dębicy. Dokument uzyskał pozytywną opinię dotyczącą wpływu Programu na środowisko, wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie, został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Dębicy 28 października 2010 roku (Uchwała Nr LXII/739/10), a także został przesłany do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w celu zaopiniowania.

więcej...


Bezpłatne badania mammograficzne
Kategoria: Społeczne
15-11-2010

Mammobus, w którym dębiczanki w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z darmowych badań stoi od 15 do 19 listopada br. w Rynku. Badania przeprowadzi Centrum Medyczne „Maszachaba”, które zajmuje się kompleksową opieką medyczną.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej