<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


25.10.2013 - Podsumowanie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Maj


Rewitalizacja terenów dawnych koszar
Kategoria: Gospodarcze
30-05-2008

W ramach programu „ Rewitalizacja terenów byłej jednostki wojskowej w Dębicy poprzez przebudowę istniejących obiektów z przeznaczeniem na cele kulturalne i sportowe.” Do użytku oddano bibliotekę z wypożyczalniami dla dorosłych i dzieci, czytelnię – w tym multimedialną, dwa budynki Muzeum Regionalnego oraz salę treningową w hali sportowej.

więcej...


Zakończono etap I inwestycji pn. „Utworzenie Podkarpackiej Akademii Kultury w Dębicy jako formy edukacji kulturalnej”
Kategoria: Gospodarcze
30-05-2008

Całkowita rzeczywista wartość zadania wyniosła 1 980 tys. zł, przy czym dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR sięgało blisko 790 tys. zł. Pozostała część kosztów pokryta została z budżetu miasta.

więcej...


O Kantorze w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
30-05-2008

W Muzeum Regionalnym odbędzie się 30 maja (piątek) 2008 w otwarcie wystawy złożonej z dwóch wzajemnie przenikających się ekspozycji: „TEATR TADEUSZA KANTORA – obiekty” i „MÓJ TADEUSZ KANTOR - fotografie Jacka Stokłosy”. Otwarcie wystawy godz. 17

więcej...


Muzykalne przedszkole
Kategoria: Edukacyjne
29-05-2008

„Mama, Tata i ja” – taki tytuł nosiła impreza integracyjna zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 4 przy ulicy Strumskiego w Dębicy. Jest to jedyna placówka przedszkolna w mieście, gdzie dzieci mają dwa razy w tygodniu rytmikę i zajęcia umuzykalniające.

więcej...


Zabawki ze składek
Kategoria: Edukacyjne
29-05-2008

Przez 4 lata rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola miejskiego nr 7 przy ulicy Kochanowskiego w Dębicy zbierali pieniądze na zestaw ogrodowy dla swoich pociech. Uzbierali wcale pokaźną kwotę, za którą można było zafundować przedszkolakom zjeżdżalnię, drabinki, bujanego konika.

więcej...


Wyróżnienie dla Iwony
Kategoria: Edukacyjne
29-05-2008

Iwona Sak, podopieczna świetlicy socjoterapeutycznej „Zgrana Paka” z osiedla Matejki w Dębicy, otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym Komendy Głównej Straży Pożarnej. Iwona dostała piękny dyplom, taki sam dyplom z podziękowaniem za zaangażowanie w promowanie konkursu wśród dzieci ze świetlicy otrzymała jej kierowniczka Beata Kwiatek.

więcej...


Mistrzostwa Dębicy w Pływaniu
Kategoria: Sportowe
29-05-2008

Otwarte Mistrzostwa Dębicy w Pływaniu odbędą się 2 czerwca br. w krytej pływalni od godz. 12.30 do 15. Organizatorami zawdodów są: Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

więcej...


Ograniczenia w korzystaniu z basenu
Kategoria: Sportowe
29-05-2008

W najbliższych dniach mieszkańcy będą mieli ograniczoną możliwość korzystania z basenu.

więcej...


Zagra Breakout
Kategoria: Kulturalne
29-05-2008

Koncert legendarnego polskiego zespołu blues –rockowego „Breakout” odbędzie się 30 maja 2008 r. o godz. 19. Obecnie liderem grupy jest Piotr Nalepa, syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, których pamięci koncert będzie dedykowany.

więcej...


Razem będą walczyć o pieniądze z Unii Europejskiej
Kategoria: Europa Miast
29-05-2008

Kolejne trzy miasta przystąpiły do programu „Europa Miast”, którego pomysłodawcą jest burmistrz Dębicy Paweł Wolicki. Nowi partnerzy to: 23 – tysięczne miasto Carei z Rumunii, dwa bułgarskie miasta: 32 – tysięczne Svishtov i 3 – tysięczne Obzor. Do każdego z tych miast dotarła delegacja z Urzędu Miejskiego z Dębicy i obie strony podpisały porozumienie o współpracy.

więcej...


Jadą do Brukseli
Kategoria: Społeczne
27-05-2008

Na zaproszenie Mieczysława Janowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli, wyjedzie reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy. Marta Skórska i jeden z jej podopiecznych będą prezentować prace uczestników placówki. Razem z nimi będzie kilkunastu przedstawicieli placówek opiekuńczych Podkarpacia. W Brukseli będą wystawiać swoje prace od 1 do 5 czerwca.

więcej...


Feel na dobry początek
Kategoria: Kulturalne
27-05-2008

Blisko 10 tysięcy osób bawiło się na koncercie zespołu Feel, który 26 maja br. rozpoczął Dni Dębicy. Koncert tej popularnej grupy był prezentem dla młodzieży i studentów, którzy w tym dniu w kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego zorganizowali Juwenalia.

więcej...


Rozpoczynamy Dni Dębicy
Kategoria: Warto się wybrać
26-05-2008

Koncert zespołu Feel rozpoczyna 26 maja br. cykl imprez przygotowanych w ramach Dni Dębicy. Na uczestników wspólnej zabawy, podczas święta miasta, od 30 maja do 8 czerwca br., czeka wiele atrakcji m.in. koncerty gwiazd „Golec uOrkiestra”, Andrzeja „Piaska” Piasecznego, grupy „Dżem”, „Brathanki”.

więcej...


Spływ kajakowy
Kategoria: Sportowe
25-05-2008

Trwają przygotowania do VIII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego "Wisłoka 2008" trasą Brzostek - Pilzno - Kozłów k/Dębicy, pod honorowym patronatem wiceministra skarbu oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Spływ odbędzie się od 3 do 5 lipca br.

więcej...


Festyn parafii św. Jadwigi
Kategoria: Warto się wybrać
24-05-2008

W niedzielę 25 maja br. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 9 odbędzie się VII Festyn Parafialny „Dla Ciebie mamo”. Hasłem organizatorzy pragną zwrócić uwagę na matki, które będą wkrótce obchodzić swoje święto.

więcej...


Gwiazdy na jubileusz
Kategoria: Sportowe
23-05-2008

Kilka tysięcy dębiczan świętowało100 – lecie Klubu Sportowego „Wisłoka”. Na specjalnie z tej okazji zorganizowany mecz piłkarski Orange Ekstraklasa i Wisłoka Dębica przyszły całe rodziny.

więcej...


Rowerem przez Dębicę
Kategoria: Sportowe
23-05-2008

Ponad 300 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez dębicką firmę Trans – Południe. Wyprawa rowerowa miała na celu promowanie zdrowego stylu życia i pokazanie zalet turystycznych regionu dębickiego.

więcej...


Turniej Tańca Złota Para
Kategoria: Warto się wybrać
23-05-2008

Podczas gali Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Złota Para”, który odbędzie się 24 maja br. w Domu Kultury „Mors”, wystąpi Robert Kochanek z partnerką. Mistrz parkietu znany jest z występów w programie "Taniec z gwiazdami". Niestety zapowiadana wcześniej młoda piosenkarka Marina Łuczenko ma próbę przed niedzielnym programem, w którym zaśpiewa, dlatego musiała odwołać przyjazd do Dębicy.

więcej...


Niagara Cup – Petanque Piknik
Kategoria: Sportowe
22-05-2008

Na starym korcie ceglastym na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Kościuszki odbędzie się, 24 maja 2008 roku, o godzinie 9.00 pierwszy w naszym mieście turniej petanque. Jest to odmiana sportowa boule – gry rekreacyjnej, popularnej szczególnie we Francji, Hiszpanii, Włoszech.

więcej...


Rusza Mundialito
Kategoria: Sportowe
22-05-2008

Największy na Podkarpaciu turniej piłkarski dla dzieci „Mini - Euro w Piłce Nożnej MUNDIALITO - 2008” o Puchar Burmistrza Dębicy odbędzie się 29 maja br. na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego. W szóstej już edycji udział weźmie 16 reprezentacji szkół podstawowych z powiatu dębickiego.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej