<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


15.04.2013 - Znamy finalistów konkursu na plakat akcji pn. „Moje Miasto bez samochodu”
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Maj


Galeria MOK z pomocą dębickiemu PCK
Kategoria: Kulturalne
31-05-2011

Kilkanaście prac przekazali dębiccy artyści na aukcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na działalność statutową Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Dębicy. Aukcja została zorganizowana w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej 30.

więcej...


Wielkie pływanie w Dni Dębicy
Kategoria: Sportowe
31-05-2011

Wszyscy chętni dębiczanie wraz z rodzinami mogą uczestniczyć w zawodach pływackich, które odbędą się 3 czerwca br. w ramach Dni Dębicy. Zawody odbędą się pod patronatem burmistrza Pawła Wolickiego.

więcej...


Mundialito po raz ósmy
Kategoria: Sportowe
30-05-2011

Turniej Piłkarski „Mundialito” dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się 3 czerwca br. na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego w Dębicy. Organizatorami i sponsorami zawodów są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.

więcej...


VIII Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli
Kategoria: Edukacyjne
28-05-2011

- Wdzięczność jest pamięcią serca – tymi słowami Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy powitała wszystkich zebranych w Domu Kultury „Śnieżka” na VIII Międzypokoleniowych Spotkaniach Dębickich Nauczycieli. – Z wdzięczności wyrosły te nasze spotkania. Z potrzeby wyrażenia naszej miłości do nauczycieli i wychowawców za poświęcone nam lata pracy, za przekazaną nam wiedzę

więcej...


Warsztaty z Muzeum Regionalnym
Kategoria: Warto się wybrać
26-05-2011

Podczas tegorocznych Dni Dębicy Muzeum Regionalne organizuje dla mieszkańców warsztaty rzemieślnicze, podczas których będzie można zapoznać się z ginącymi zawodami oraz nauczyć się podstaw bibułkarstwa, zabawkarstwa, gorseciarstwa i koronkarstwa klockowego. Warsztaty odbędą się 4 czerwca br. (sobota), na terenie Muzeum Regionalnego, w godzinach 9.00 do 15.30. Wstęp wolny.

więcej...


Młodzi mieszkańcy wizytują ratusz
Kategoria: Urząd Miejski
26-05-2011

Wśród licznych spotkań z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz interesantami spoza Dębicy, które należą do codziennych obowiązków Pawła Wolickiego, burmistrza Dębicy, nie brakuje także wizyt składanych przez najmłodszych. Przedszkolaki i uczniowie szkół zawsze chcą zasiąść za biurkiem i choć przez chwilę wczuć się w rolę burmistrza. Tak było również 24 maja br., gdy Urząd Miejski odwiedzili uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej nr 3.

więcej...


Będą nowe bandy na lodowisku
Kategoria: Sportowe
24-05-2011

Lodowisko kryte przy ulicy Piłsudskiego doczeka się wymiany band ochronnych. Radni miejscy przyjęli uchwałę upoważniającą burmistrza do zaciągnięcia pożyczki 331 tysięcy złotych w poczet budżetu na 2012 rok, na wymianę band. Inwestycja zostanie zrealizowana do 31 sierpnia br.

więcej...


Spływ kajakowy Wisłoką
Kategoria: Warto się wybrać
24-05-2011

Po raz kolejny miłośnicy aktywnego wypoczynku z całej Polski zjadą do naszego powiatu 30 czerwca br., by uczestniczyć w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Wisłoka 2011”. Spływ rozpocznie się w Kłodawie w gminie Brzyska, zaś kajakarze przepłyną przez Brzostek, Jodłową, Pilzno, Dębicę, Żyraków do Kozłowa w gminie Dębica. Zakończenie spływu odbędzie się 2 lipca br. w Ośrodku Wypoczynkowym „Jałowce”.

więcej...


Majówka w Hucułku
Kategoria: Społeczne
24-05-2011

Prawie 5 godzin na ranczu Hucułek spędziły dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Dobrej zabawie sprzyjała piękna pogoda.

więcej...


Pantofelek Królowej Jadwigi
Kategoria: Kulturalne
23-05-2011

Już czwarty raz odbył się Przegląd Amatorskich Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Pantofelek Królowej Jadwigi”. Impreza, która zgromadziła kilkanaście zespołów tanecznych z Dębicy, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Pustkowa i Jodłowej odbyła się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury. Jej organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy oraz MOK.

więcej...


Majowe grillowanie seniorów
Kategoria: Społeczne
23-05-2011

Majówka w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Rzeszowskiej różniła się tylko tym od każdej innej majówki, że odbyła się w budynku (Dom Seniora). Nie brakowało natomiast dobrej zabawy, śpiewów i tańców.

więcej...


„Abecadło” nr 18
Kategoria: Społeczne
16-05-2011

Klub Przyjaciół Słowa Pisanego istniejący przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Dębicy przy ulicy Mościckiego wydał kolejny numer swojego kwartalnika pod tytułem „Abecadło”.

więcej...


Pejzaże Jacka Balickiego
Kategoria: Kulturalne
16-05-2011

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zaprasza na kolejną ciekawą wystawę malarską. Autorem prac prezentowanych w Galerii jest Jacek Balicki z Rzeszowa, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego.

więcej...


„Bądźmy razem” – V Spotkania Artystyczne
Kategoria: Kulturalne
16-05-2011

Już po raz piąty odbyły się Spotkania Artystyczne Ośrodków Wsparcia Dziennego i Domów Pomocy Społecznej. „Bądźmy Razem”. Impreza jest organizowana wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Spotkanie odbyło się w parku okalającym Dom Kultury MOK „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego, gdzie na plenerowej scenie prezentowali swoje umiejętności podopieczni placówek wsparcia z rejonu dębickiego.

więcej...


Przedszkolaki na scenie
Kategoria: Kulturalne
16-05-2011

W Domu Kultury „Śnieżka” 12 maja br. odbywał się VII Przegląd Dorobku Artystycznego Dębickich Przedszkoli. Na scenie wystąpiły dzieci ze wszystkich trzynastu placówek. Niektóre z nich zaprezentują się także przed większą publicznością podczas nadchodzących Dni Dębicy.

więcej...


Nowa płyta Łez i Sary
Kategoria: Kulturalne
16-05-2011

W ubiegły piątek 13 maja miała miejsce premiera nowego, szóstego już albumu grupy Łzy, pt. „Bez słów”. Na płycie znalazło się 13 premierowych piosenek, zaśpiewanych przez nowy głos zespołu - Sarę Chmiel, wokalistkę przez kilka lat związaną z Dębicą.

więcej...


Koncert Promenadowy
Kategoria: Warto się wybrać
15-05-2011

Uczniowie, nauczyciele, zespoły wokalne i instrumentalne Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Dębicy wystąpią na dorocznym Koncercie Promenadowym, który odbędzie się 15 maja br. na placu przed Szkołą Muzyczną.

więcej...


Ogłoszenie burmistrza Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
12-05-2011

Burmistrz Dębicy podaje do wiadomości publicznej treść oferty na realizację zadania pod nazwą „Zorganizowanie spotkania integracyjnego z elementami profilaktyki dla dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w Amach Moto – Majówki i Pikniku Rodzinnego” w dniu 22 maja 2011 r.

więcej...


Muzycznie w „Pino”
Kategoria: Warto się wybrać
12-05-2011

Najpopularniejsze standardy jazzowe będzie można usłyszeć 12 maja br. w klubie „Pino Music Caffe”, przy ul. Kolejowej 29, podczas „Wieczoru Jazzowego”. Początek koncertu o godz. 20.00, wstęp wolny. W koncercie zaprezentują się Darek Kasperek - gitara, Rafał Mirowski - saksofon, Waldemar Ruda -instrumenty perkusyjne.

więcej...


Będą razem na artystycznym pikniku
Kategoria: Warto się wybrać
12-05-2011

W Domu Kultury „Śnieżka” i przyległym parku 14 maja br. odbędzie się kulturalno – rozrywkowy piknik integracyjny, czyli V Spotkania Artystyczne Ośrodków Wsparcia Dziennego i Domów Pomocy Społecznej pn. „Bądźmy Razem”.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej