<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


21.03.2014 - 20 lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Styczeń


Walentynki z kulturą
Kategoria: Kulturalne
26-01-2009

Koncert walentynkowy „Mokaferia Love” odbędzie się 14 lutego br. o godz.19.00 w Domu Kultury „Mors”. Koncert przygotowuje Vocal Studio Katarzyny Godzisz – Antonik, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

więcej...


Oblewali testy
Kategoria: Społeczne
23-01-2009

Nieprzyjemnie zakończyła się próba wejścia w „dorosłość” grupy gimnazjalistów jednej z miejskich szkół. Strażnicy miejscy przerwali im libację, ale być może ocalili przed popełnieniem poważniejszych wykroczenia.

więcej...


200 lat dla pana Adama!
Kategoria: Społeczne
23-01-2009

100 – lecie swoich urodzin obchodził pan Adam Charanicz z Dębicy. Z życzeniami urodzinowmi pospieszyli: Paweł Wolicki – burmistrz Dębicy, Bernadetta Rusin – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Małgorzata Kędzior – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Paweł Jakubus – kierownik KRUS w Dębicy.

więcej...


Piękne szopki w Galerii
Kategoria: Kulturalne
23-01-2009

Do 6 lutego w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej 30 w Dębicy można oglądać szopki przygotowane przez uczestników „III powiatowego konkursu szopek Bożonarodzeniowych”. Konkurs został ogłoszony przez wydział edukacji, kultury, turystyki, sportu i promocji starostwa powiatowego.

więcej...


Dębica przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Kategoria: Sportowe
22-01-2009

6 lutego w Dębicy rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2009”. Przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wizytowali dębickie obiekty sportowe i uznali, że lodowisko jak i całe zaplecze są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia zawodników z całej Polski.

więcej...


Msza święta w intencji Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego
Kategoria: Społeczne
20-01-2009

W najbliższą niedzielę 25 stycznia w kościele pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej odbędzie się msza święta w intencji powstającego w Dębicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjnego oraz hospicjum. Msza rozpocznie się o godzinie 10.00 w kościele przy ulicy 3 Maja.

więcej...


Spotkanie noworoczne kombatantów
Kategoria: Społeczne
19-01-2009

Jan Warzecha – sekretarz miasta oraz Jan Borek – przewodniczący Rady Miejskiej uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym Kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Terenowego w Dębicy.

więcej...


Fotografie w Galerii Sztuki
Kategoria: Kulturalne
19-01-2009

W dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej 30 przez najbliższe 4 tygodnie można obejrzeć ciekawe fotografie dębickich autorów.

więcej...


Stanąć na własnych nogach
Kategoria: Społeczne
19-01-2009

Zakończył się pierwszy etap realizacji programu „Czas na aktywność w mieście Dębica”. Przygotowany przez Klub Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej program przyniósł bardzo wymierne efekty. I choć nie mogą one na razie szokować liczbą zatrudnionych osób, w społecznym wymiarze program spełnił oczekiwania uczestników oraz jego twórców.

więcej...


Funky Munky wystąpi w Śnieżce
Kategoria: Warto się wybrać
19-01-2009

W Domu Kultury „Śnieżka” odbędzie się 30 stycznia br. koncert zespołu "Funky Monkey", powstałego we wrześniu 2008 roku w Dębicy. W repertuarze zespół posiada utwory nawiązujące do stylów smooth jazz, drum'n'bass i funk.

więcej...


Recital śpiewających aktorek
Kategoria: Warto się wybrać
19-01-2009

W Domu Kultury „Mors” odbędzie się 28 lutego br. program muzyczny „Przyjaciółki, czyli jak zrobić recital". To połączone dialogami dwa recitale śpiewających aktorek: Katarzyny Jamróz i Katarzyny Zielińskiej, wykonane z towarzyszeniem „Grupy Mo Carta”, która akompaniuje aktorkom podczas całego wieczoru, jak również wykonuje szereg żartów muzycznych.

więcej...


Można pojeździć w Stobiernej
Kategoria: Sportowe
19-01-2009

Wyciąg narciarski na łagodnym stoku w Stobiernej czynny jest już od 4 stycznia br. Długość stoku od 300 do 500 m - 30 orczyków. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżony i ratrakowany.

więcej...


Ptakoliczenie w Dębicy
Kategoria: Warto się wybrać
19-01-2009

W ramach ogólnopolskiej akcji Zimowe Ptakoliczenie 24 stycznia br. odbędzie się bezpłatna wycieczka doliną Wisłoki, którą poprowadzi Mirosław Więcek. Zbiórka o godz. 13:30, koło progu wodnego na Wisłoce przy Al. Jana Pawła II. Planowany czas zakończania wycieczki: 14.45.

więcej...


Górskie opowieści
Kategoria: Kulturalne
19-01-2009

Dość nietypowym gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy był Tomasz Rzeczycki. Ten literat ze Śląska jest miłośnikiem gór polskich. Nie tylko po nich chodzi, ale także opisuje ubarwiając swoje opowieści wiedzą historyczną oraz licznymi anegdotami.

więcej...


Meeting pływacki
Kategoria: Sportowe
14-01-2009

Na krytej pływalni 17 stycznia br. odbędzie się III Dziecięcy Meeting Pływacki Klubu MKP „Bobry Dębica”.

więcej...


Strażackie lodowiska
Kategoria: Społeczne
14-01-2009

Dyrekcje szkół mogą zgłaszać w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapotrzebowanie na wykonania sztucznego lodowiska. Dębicka komenda włączyła się do ogólnopolskiej akcji wylewania lodowisk „Strażackie Lodowiska 2009”.

więcej...


Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Pielęgnacyjny
Kategoria: Społeczne
14-01-2009

Dzięki staraniom Towarzystwa Pomocy Brata Św. Alberta w Dębicy i przy poparciu władz samorządowych miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy powstaje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Pielęgnacyjny. Jest on organizowany w budynku przy ulicy Sandomierskiej w pobliżu Zakładu Karnego.

więcej...


Koncert Karnawałowy
Kategoria: Warto się wybrać
13-01-2009

W Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się 24 stycznia br. na Koncert Karnawałowy w wykonaniu studia Śpiewu Klasycznego Młodzieżowej Akademii Sztuki Wokalno - Aktorskiej.

więcej...


Dębiczanie koncertowo przywitali nowy rok
Kategoria: Kulturalne
12-01-2009

Najpiękniejszych utworów muzyki operetkowej, musicalowej i instrumentalnej można było posłuchać podczas Wielkiej Gali Noworocznej, którą jak co roku przygotowali nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy.

więcej...


Dębica zagrała z całą Polską
Kategoria: Społeczne
12-01-2009

112 tysięcy 677 zł zebrała Dębica podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podkreśla szefowa dębickiego sztabu WOŚP Małgorzata Burdzy pieniądze jeszcze są liczone, także kwota na pewno będzie wyższa. 130 wolontariuszy kwestowało pod kościołami, centrami handlowymi. Rozdano ponad 20 tysięcy naklejek i 5 tysięcy balonów.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej