<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


02.07.2010 - Będą świetlice: na starych, dobrych zasadach
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Luty


Zakończenie roku COP odbędzie się w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
28-02-2007

Wiceburmistrz Mariusz Trojan uczestniczył 28 lutego w Stalowej Woli w kolejnym spotkaniu na temat uroczystych obchodów jubileuszu 70 – lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego, które odbędą się w bieżącym i przyszłym roku. Inauguracyjne uroczaystości odbędą się w maju w Sandomierzu, mieście, które miało być stolicą COP. Główne obchody z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego mają odbyć się 11 listopada w Stalowej Woli. Mariusz Trojan zaproponował, by rok jubileuszowy uroczyście zakończyć w Dębicy.

więcej...


Reorganizacja straży miejskiej
Kategoria: Urząd Miejski
28-02-2007

Straż Miejską w Dębicy czeka reorganizacja. Wkrótce w jej szeregi przyjętych zostanie czterech nowych pracowników. - Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w mieście - mówi Jan Warzecha, sekretarz miasta. Straż ma mniej kojarzyć się z karaniem mandatami, choć to jest część obowiązków w ramach dbania o ład i porządek w mieście, a ma być bardziej widoczna w dębickich osiedlach.

więcej...


Miasto włacza się w Dni Otwarte Akademii Ekonomicznej
Kategoria: Społeczne
20-02-2007

Miasto włącza się w organizację Dni Otwartych Akademii Ekonomicznej w Krakowie w Ośrodku Zamiejscowym w Dębicy, które odbędą się 16 marca. We wtorek (20.02.07) wizytę w ratuszu złożył dr Paweł Białynicki – Birula z Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej AE w Krakowie, który na spotkaniu z Mariuszem Trojanem, zastępcą burmistrza przedstawił program imprezy.

więcej...


Turniej osiedla Fredry
Kategoria: Sportowe
17-02-2007

W 17 lutegow sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. Kwiatkowskiego rozegrany został Rodzinny Halowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza. Turniej odbywa się cyklicznie od momentu powstania Spółdzielni Mieszkaniowej im. A. Fredry i przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców osiedla.

więcej...


Początki współpracy między Dębicą a Mielcem
Kategoria: Urząd Miejski
16-02-2007

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki spotkał się w piątek (16.02.07) w ratuszu z Januszem Chodorowskim, prezydentem Mielca. Obaj włodarze tych przemysłowych miast, zamierzają zacieśnić współpracę, podjąć wspólne inwestycje a także uruchomić komunikację miejską między Dębicą a Mielcem

więcej...


Nauczyciele zyskali awanse
Kategoria: Społeczne
15-02-2007

Przeszło 130 nauczycieli z powiatu dębickiego otrzymało z rąk podkarpackiego wicekuratora oświaty Jerzego Cyprysia akty nadania im stopnia nauczyciela dyplomowanego.

więcej...


Wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk w Grupie Ekspertów
Kategoria: Gospodarcze
15-02-2007

Wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk uczestniczy w spotkaniach i realizacji projektu Regionalnej Grupy Ekspertów, działających przy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest rozwój infrastruktury wzdłuż III Korytarza Paneuropejskiego, czyli pasa drogowego, kolejowego i lotniczego łączącego Europę Zachodnią ze Wschodnią.

więcej...


Rozmawiają o poprawie bezpieczeństwa
Kategoria: Urząd Miejski
15-02-2007

Trwają rozmowy burmistrza Pawła Wolickiego z komendantem powiatowym policji Andrzejem Świdrem na temat poprawy bezpieczeństwa w mieście. Swoje propozycje mają także przedstawiciele Rad Osiedlowych i prezesi spółdzielni mieszkaniowych.

więcej...


Władze miasta chcą ronda czterozjazdowego
Kategoria: Społeczne
15-02-2007

Burmistrz Paweł Wolicki będzie dążył, by na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z Drogowców jeszcze w tym roku powstało rondo. Dotychczasowe starania o przebudowę skrzyżowania zostały wstrzymane przez protesty mieszkańców pobliskich domów.

więcej...


Przygotowania do mistrzostw
Kategoria: Sportowe
12-02-2007

Trwają intensywne przygotowania do Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbędą się w Dębicy od 12 do 15 kwietnia. Będzie to najpoważniejsza impreza pływacka w kraju w tym roku. Wystąpi w niej cała czołówka polskich pływaków z Otylią Jędrzejczak oraz Pawłem Korzeniowskim na czele.

więcej...


Basen oblężony przez sportowców z Polski
Kategoria: Sportowe
12-02-2007

Miejski basen przeżywa w ostatnich dniach oblężenie w związku ze zgrupowaniami pływackimi. Sytuacja potrwa do połowy kwietnia. Mieszkańcy, którzy korzystają codziennie z basenu muszą się uzbroić w cierpliwość. Dla nich pływalnia czynna jest po godz. 18. Tak będzie do połowy kwietnia.

więcej...


Uczcili Dzień Chorego
Kategoria: Społeczne
11-02-2007

Z udziałem ordynariusza tarnowskiego, biskupa Wiktora Skworca odbyły się w niedzielę w Domu Pomocy Społecznej w Dębicy - Wolicy centralne uroczystości diecezjalne z okazji XV Światowego Dnia Chorego. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki.

więcej...


Kanadyjscy hokeiści w Dębicy
Kategoria: Sportowe
10-02-2007

Bill Butters i Laurie Boschman, sławy amerykańskiej ligi hokeja NHL przez kilka dni prowadzili na miejskim lodowisku treningi z młodymi zawodnikami z Dębicy. Hokeistom towarzyszył Don Liesmer, prezes kanadyjskiej fundacji Christian Hockey Camps International, popularyzującej hokej na świecie oraz jego córka Christine.

więcej...


Czas karnawałowych zabaw
Kategoria: Społeczne
10-02-2007

Zabawa karnawałowa członków dębickiego Towarzystwa Przyjaźni i Współpracy Polsko – Belgijskiej „Serce za serce” było okazją by nowe władze miasta zapoznały się z przedstawicielami belgijskiego Puurs. Podczas zabawy Alfried Peleman zapowiedział, że w tym roku Belgowie przekażą strażakom dwa samochody.

więcej...


Wystawa środowiskowa
Kategoria: Kulturalne
09-02-2007

Prace 20 artystów z Dębicy i z Dębicą związanych można oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Rzeszowskiej 18. Wernisaż dorocznej wystawy środowiskowej jak zwykle zebrał wielu bywalców Galerii i amatorów dobrej plastyki.

więcej...


Wiceminister Edukacji w Dębicy
Kategoria: Społeczne
08-02-2007

Z wizytą w Dębicy przebywał Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji. Minister uczestniczył w spotkaniu otwartym z nauczycielami, które zorganizował w Urzędzie Miasta burmistrz Paweł Wolicki.

więcej...


Spotkanie z dyrekcją PKP
Kategoria: Społeczne
06-02-2007

Na temat zagospodarowania terenów i obiektów, których właścicielem są Polskie Koleje Państwowe, a są one atrakcyjne dla miasta dyskutowali w poniedziałek przedstawiciele władz Dębicy z dyrekcją oddziału gospodarowania nieruchomościami PKP w Krakowie.

więcej...


Konwent omówił sprawę utworzenia Związku Gmin
Kategoria: Społeczne
06-02-2007

Wszystkie gminy powiatu złożyły deklaracje przystąpienia do Związku Gmin Powiatu Dębickiego. Przedstawiciele samorządów uznali, że lepiej razem sięgnąć po pieniądze z Unii Europejskiej czy województwa, niż składać oddzielne wnioski o dotacje, które muszą potem ze sobą konkurować.

więcej...


Zmiany kadrowe w miejskich instytucjach
Kategoria: Urząd Miejski
05-02-2007

Kazimierz Ćwik, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej 6 lutego przestaje sprawować swoją funkcję. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło za porozumieniem stron. Burmistrz Paweł Wolicki docenia pracę dyrektora Ćwika.

więcej...


Popierają projekt rozbudowy basenu
Kategoria: Sportowe
05-02-2007

Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki podjął uchwałę w sprawie budowy 25 metrowej 8 torowej pływalni w Dębicy. Uchwała popiera starania władz miasta o budowę takiego basenu i jest ważnym krokiem na drodze do realizacji celu.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej