<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


29.07.2009 - Nowy zastępca w MOPS
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Kwiecień


Oferta na realizację zadania publicznego
Kategoria: Urząd Miejski
30-04-2010

Burmistrz Miasta Dębica podaje do publicznej wiadomości treść oferty na realizację zadania publicznego pod nazwą „Zorganizowanie koncertu „Bach – Mendelssohn – Piazzola” w ramach Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

więcej...


Dziewczęta z Pino najlepsze w Polsce
Kategoria: Sportowe
28-04-2010

W rankingu po dwóch turniejach pierwsze miejsce w Polsce zajmują Monika i Sylwia Ząbek z Pino - Ventor Dębica, zaś trzecie miejsce zajmuje Dominika Chmielowska.

więcej...


Młodzi dębiczanie uczą się dbać o środowisko
Kategoria: Społeczne
28-04-2010

Mariusz Szewczyk – pełniący funkcję burmistrza Dębicy został zaproszony na podsumowanie VI Edycji Konkursu Przyrodniczego „Niech bije zielone serce Ziemi”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 10.

więcej...


Uroczystości patriotyczne na Górze Śmierci
Kategoria: Społeczne
28-04-2010

Mariusz Szewczyk – pełniący obowiązki burmistrza Dębicy wziął udział w uroczystościach patriotycznych na Górze Śmierci w Pustkowie. Wspólnie ze Stanisławem Rokoszem – wójtem Gminy Dębica, księdzem biskupem Andrzejem Jeżem i Stanisławem Michałkiem – byłym więźniem obozu w Pustkowie przeciął wstęgę i dokonał oficjalnego otwarcia Drogi Cierpienia.

więcej...


Kulkowi amatorzy w niedosycie
Kategoria: Sportowe
28-04-2010

Dębickie Bractwo Kulkowe zdobyło swoje pierwsze punkty w klasyfikacji prowadzonej przez Polską Federację Pentaque. Jak na działający dopiero kilkanaście miesięcy klub, to sukces. Jednak prezes DBK Piotr Longosz mówi o niedosycie, jaki pozostał po tym turnieju. – Zabrakło nam ogrania i doświadczenia. Gdyby nie te braki, to mogliśmy się znaleźć w ćwierćfinale Pucharu Polski – mówi.

więcej...


Święto Konstytucji
Kategoria: Warto się wybrać
28-04-2010

Uroczyste obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w Rynku o godz. 10.20 odegraniem przez Miejską Orkiestrę Dętą hymnu państwowego i wciągnięciem flagi na maszt. Następnie uczestnicy obchodów w towarzystwie Orkiestry i pocztów sztandarowych przemaszerują na Plac Solidarności.

więcej...


Dni Dębicy pełne atrakcji
Kategoria: Warto się wybrać
28-04-2010

Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Dębicy przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji artystycznych z okazji Dni Dębicy. Od 29 do 30 maja br. zaplanowano plenerowe koncerty, pokazy taneczne oraz prezentacje zespołów z zaprzyjaźnionych z Dębicą samorządów, w ramach odbywającego się równolegle II Festiwalu Kultur Miast Partnerskich.

więcej...


Z wizytą u burmistrza
Kategoria: Urząd Miejski
28-04-2010

W naszym mieście gościła delegacja ukraińskich nauczycieli. Jurij Striltsiv – dyrektor Szkoły nr 36 we Lwowie, Elwira Brodowska – zastępca dyrektora Szkoły nr 36 oraz Olga Duch – metodyk w Miejskim Przedszkolu nr 69 przyjechali na specjalne zaproszenie Ireneusza Kozaka – dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty i Anny Szczepanik – dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy.

więcej...


Powiatowa Biesiada Literacka
Kategoria: Edukacyjne
27-04-2010

W Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się 22 kwietnia br. X Powiatowa Biesiada Literacka, pod hasłem: „Najlepiej razem”. Spotkaniu patronował Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie.

więcej...


Trwają przygotowania do premiery opery
Kategoria: Kulturalne
26-04-2010

Jak co roku dębiccy artyści – amatorzy uczczą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dzień święta narodowego na scenie dębickiego domu kultury „Mors” pod kierunkiem Pawła Adamka wystawią operę „Cyrulik Sewilski” Gioachino Rossiniego.

więcej...


Przedszkolaki prezentowały się na scenie
Kategoria: Kulturalne
26-04-2010

Wszystkie przedszkola wzięły udział w VI Przeglądzie Dorobku Artystycznego dębickich przedszkoli. Dzieci na scenie Domu Kultury „Śnieżka” prezentowały tańce różnych narodowości.

więcej...


Repertuar kina Śnieżka
Kategoria: Warto się wybrać
26-04-2010

Kino „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawiło nowy repertuar filmów, które będą wyświetlane przez najbliższe dni.

więcej...


Wybierają trzeźwość
Kategoria: Edukacyjne
26-04-2010

Uroczystym podsumowaniem oraz rozdaniem nagród i wyróżnień zakończyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu pod hasłem „Wybieram trzeźwość”. Konkurs od 16 lat jest organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz Starostwa Powiatowego.

więcej...


Lekcje historii w Muzeum Regionalnym
Kategoria: Edukacyjne
21-04-2010

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy przygotowują się do obchodów jubileuszu szkoły i ośmiolecia uczczenia jej patrona – Dębickich Saperów. Główne uroczystości odbędą się 30 kwietnia, ale młodzież już teraz uczestniczy w zajęciach historycznych organizowanych przez Muzeum Regionalne i Stowarzyszenie Dębickich Saperów.

więcej...


Niepełnosprawni zintegrują się w sporcie i muzyce
Kategoria: Społeczne
21-04-2010

W ramach projektu „Razem w Europie”, na który Wydział Promocji Miasta pozyskał blisko 80 tysięcy Euro już 7 maja br. zorganizowana zostanie IV Olimpiada Specjalna „Nie musisz zwyciężać – walcz !”, zaś 8 maja br. odbędzie się Przegląd Artystyczny Niezwykłych Talentów Osób Niepełnosprawnych „Uwierz w sukces”.

więcej...


Rodzinnie na Sienkiewicza
Kategoria: Społeczne
21-04-2010

- Przeszło rok funkcjonowania świetlicy środowiskowej przy ulicy Sienkiewicza skłania mnie do refleksji, iż ta formuła pracy z młodzieżą sprawdziła się. Jeśli tylko będziemy mieć okazję i pieniądze postaramy się tworzyć podobne świetlice na innych dębickich osiedlach – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


Anna Puzio ponownie Skarbnikiem Miasta
Kategoria: Urząd Miejski
20-04-2010

Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji 19 kwietnia br. powołali Annę Puzio na funkcję Skarbnika Miasta. Wcześniej ze stanowiska odwołali Ryszarda Siepietowskiego, który zajmował się finansami miasta przez ostatni rok.

więcej...


Radni podwyższyli kapitał spółki MKS
Kategoria: Gospodarcze
20-04-2010

Radni podczas nadzwyczajnej sesji 19 kwietnia br. podwyższyli kapitał zakładowy Miejskiej Komunikacji Samochodowej spółka z o.o. w Dębicy i wyrazili zgodę na udzielenie krótkoterminowej pożyczki dla przedsiębiorstwa na zakup nowych autobusów w ramach programu „Wymiana taboru autobusowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy. Program zostanie dofinansowany z Unii Europejskiej kwotą ponad 5,3 mln zł.

więcej...


Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Kategoria: Edukacyjne
20-04-2010

Finał Miejski Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” odbył się 20 kwietnia br. w „Arkus & Romet Group” w Podgrodziu. Organizatorem turnieju był Zarząd UKS „Kępa” oraz Stowarzyszenie „Dziesiątka”.

więcej...


Kurs kierowników wycieczek
Kategoria: Edukacyjne
19-04-2010

Kurs kierowników wycieczek, kolonii i półkolonii odbędzie się 28 kwietnia br. w Osiedlowym Klubie Kultury „Emka” , przy ul. Rzeszowska 76.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej