<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


07.01.2008 - Koncert noworoczny
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2014 - miesiąc: Marzec


Uroczystość „Katyń... ocalić od zapomnienia” 12 kwietnia 2014
Kategoria: Urząd Miejski
31-03-2014

Od 2009 roku miasto Dębica i społeczność szkół I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza są organizatorami uroczystości upamiętniających oficerów zamordowanych przez Sowietów.

więcej...


Powstanie osiedle mieszkaniowe na dawnym poligonie
Kategoria: Urząd Miejski
28-03-2014

Na terenie byłego poligonu w Straszęcinie powstaje osiedle mieszkaniowe. Z ogólnej liczby przeszło 160 działek, które zostały przez miasto Dębica wystawione do sprzedaży pozostało już jedynie pięć. Podczas ostatniego przetargu sprzedane zostały kolejne 22 działki.

więcej...


Jarmarki dębickie – powrót do naszych tradycji
Kategoria: Jarmark Wielkanocny w Dębicy
28-03-2014

Zastępca Burmistrza Miasta Dębicy Jerzy Gągała serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w organizowanym przez Urząd Miejski w Dębicy, dwudniowym Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia br. na dębickim Rynku.

więcej...


Złoty Gryf 2014
Kategoria: Urząd Miejski
28-03-2014

Już w najbliższą niedzielę, 30 marca, na scenie Domu Kultury "Mors" zobaczyć będzie można dalszy ciąg zmagań tancerzy z różnych zakątków naszego województwa i nie tylko. Tym razem w ramach VI Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf" rywalizować będą zespoły ludowe. Początek prezentacji o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy!

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
28-03-2014

więcej...


Przebudowa dworca PKP rozpocznie się jeszcze w tym roku
Kategoria: Urząd Miejski
27-03-2014

Już w tym roku rozpoczęte zostaną prace przy przebudowie budynku dworca PKP. Głównym inwestorem przedsięwzięcia są Polskie Koleje Państwowe, właściciel budynku. Miasto Dębica będzie współpracowało z PKP przy zagospodarowaniu obiektu . Z inicjatywy władz miasta powstanie tutaj m.in. świetlica dla dzieci i młodzieży oraz Punkt Informacji Turystycznej.

więcej...


Drugoligowa drużyna hokeistów z Dębicy wygrała rundę Play Off w Okręgu Wschodnim
Kategoria: Urząd Miejski
27-03-2014

W ubiegłą sobotę drugoligowa drużyna hokeistów z Dębicy wygrywając rundę Play Off w Okręgu Wschodnim otworzyła sobie drogę do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w Gdańsku w dniach 28-30 marca . Drużynia z Dębicy o tytuł Mistrza Polski 2 ligi będzie rywalizować z PTH Poznań (zwycięzca okręgu zachodniego) oraz MH Automatyka Gdańsk (zwycięzca okręgu centralnego) W drugim meczu rundy Play Off do dwóch wygranych spotkań o Mistrza Okręgu Wschodniego Dębiczanie pokonali rywala z Sanoka 13:6. (3:2) (7:0) (3:4) W meczu zagrali : Wajda Kamil, Ciura Robert, Mirus Jerzy, Bartosz Burnat, Hućko Dawid, Burnat Arkadiusz, Wiktor, Michał, Szeliga Piotr, Mączyński Zbigniew, Piskor Kamil, Gągol Maciej, Piękoś Bartłomiej, Wolanin Tomasz, Dybowski Marek, Szwed Jacek, Dobies Gerard, Giełbaga Dawid, Hadowski Marcin, Kloc Krzysztof.


XV Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych
Kategoria: Urząd Miejski
27-03-2014

Miejski Ośrodek Kultury i Dębickie Towarzystwo Muzyczno - Śpiewacze zapraszają na XV Ogólnopolskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych. Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się 10 maja i towarzyszyć będzie Dembickiemu Jarmarkowi.

więcej...


Drużyna dziewcząt i chłopców z Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”
Kategoria: Urząd Miejski
27-03-2014

To już XIV edycja rozgrywek do których zgłosiło się ponad 200 000 dzieci w całej Polsce . Turniej w Pustyni dla dziesięciolatków na szczeblu powiatu zgromadził drużyny z powiatu dębickiego i ropczycko –sędziszowskiego.

więcej...


Pola Nadziei 2014
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

16 marca w całej Polsce ruszyła XXVII edycja kampanii Pola Nadziei w ramach której zbierane są fundusze na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. 25 marca burmistrza Pawła Wolickiego odwiedziły w Urzędzie Miejskim i wręczyły mu żonkile przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 propagujące idee Pól Nadziei i włączające się w działania na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego.

więcej...


Pierwszy wykład na Politechnice Dziecięcej w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

Blisko 250 słuchaczy wzięło udział w pierwszych zajęciach Politechniki Dziecięcej w Dębicy, które w sobotę 22 marca odbyły się w DK „Śnieżka” . Zajęcia z chemii poprowadził dr hab. Wiktor Bukowski z Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej.

więcej...


Konkursy Recytatorskie
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w zbliżających się konkursach recytatorskich. 25 kwietnia odbędzie się 2. Powiatowy Konkurs Poezji im. Wisławy Szymborskiej „Niektórzy lubią poezję”, 8 maja zaplanowano eliminacje regionalne do Dziecięcego Festiwalu Słowa i XXIV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

więcej...


Godne Zbyszka Warchoła było to granie
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

Wręczeniem nagród, ciekawymi warsztatami i świetnym koncertem w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zakończyły się I Konfrontacje Zespołów Muzycznych im. Zbigniewa Warchoła. Organizatorami konfrontacji byli: Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie „Uwierz w Siebie”. Koordynatorem artystycznym przedsięwzięcia był Mateusz Pieniądz. Wszystkie koncerty prowadziła Monika Matusik.

więcej...


Złoty Gryf 2014 – formy różne
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

W sobotę w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyła się VI edycja Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”. Zespoły z Podkarpacia i Małopolski rywalizowały w tanecznych formach różnych w dwóch kategoriach wiekowych 7-12 lat i 13-18. Taneczne spotkanie w „Morsie” trwało około 7 godzin. Przegląd w Dębicy jest jedną z najpoważniejszych imprez tanecznych tego typu w województwie podkarpackim.

więcej...


Podziemna Armia Powraca
Kategoria: Urząd Miejski
26-03-2014

Z patriotycznym koncertem wystąpili w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy dwaj poeci gitary: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk. Koncert był dedykowany Rodzinom Żołnierzy Niezłomnych i zawierał materiał z ich płyty pt. „Żołnierze Niezłomni. Podziemna Armia Powraca”.

więcej...


Zrób mammografię !
Kategoria: Urząd Miejski
25-03-2014

Od 24 marca do 1 kwietnia na dębickim Rynku w cytomammobusie Fundacji SOS Życie z Mielca panie mogą wykonywać mammografię oraz cytologię. Badaniami objęte są kobiety od 50-69 lat oraz te które w tym roku kończą 40 lat - rocznik 1974. Na badania można rejestrować się pod numerem telefonu: 17 582 40 60 oraz na infolinii: 801 08 09 10. Wyniki badań będzie można odebrać za około 3 tygodnie w Urzędzie Miejskim w Dębicy przy ul. Ratuszowej 2.

więcej...


Spotkanie z Michałem Rusinkiem
Kategoria: Urząd Miejski
25-03-2014

W dniu 19 marca 2014 r. na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Wypożyczalni dla dorosłych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej gościł Michał Rusinek- literaturoznawca, tłumacz, pisarz, wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej.

więcej...


Wszystko jest abstrakcją
Kategoria: Urząd Miejski
25-03-2014

Przez najbliższe 4 tygodnie w Galerii sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oglądać można wystawę 4 artystów: Barbary Gancarz-Blonski, Marii Siuty-Góreckiej, Stanisława Góreckiego i Jana Siuty. Wystawa nosi tytuł „Malarstwo-Rysunek-Rzeźba” i jest prezentacją bardzo interesujących dzieł o abstrakcyjnym charakterze.

więcej...


Prace społecznie użyteczne
Kategoria: Urząd Miejski
25-03-2014

Od 17 marca dziesięciu długotrwale bezrobotnych mężczyzn korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przystąpiło do prac społecznie użytecznych.

więcej...


Jarmark jakiego jeszcze nie było
Kategoria: Konkurs Wielkanocny
25-03-2014

KONKURS: „Najpiękniejsza pisanka Dębicy – Wielkanoc 2014” Pisanka „tradycjanka”, „zadziwianka”, a może „kolosanka” – wybierz kategorię dla siebie i weź udział w konkursie! Do udziału w rywalizacji na najciekawsze i najpiękniejsze jajko wielkanocne zapraszamy dzieci i dorosłych.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej