<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


09.06.2009 - Burmistrz otworzył kolejne place zabaw
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Październik


Narodowe Święto Niepodległości
Kategoria: Urząd Miejski
31-10-2008

Podczas uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości, 11 listopada br. w Dębicy, odbędą się oficjalne obchody oraz koncerty okolicznościowe.

więcej...


Urząd będzie nieczynny
Kategoria: Urząd Miejski
31-10-2008

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miejski w Dębicy będzie 10 listopada br. (w poniedziałek) nieczynny dla petentów.

więcej...


Używane, ale zdatne do użytku
Kategoria: Społeczne
30-10-2008

Magazyn rzeczy używanych funkcjonuje przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od 6 lat. Jego założeniem było, aby dębiczanie przekazywali do magazynu sprzęt RTV i AGD oraz meble, które nie są już im potrzebne. Powinny one jednak być na tyle w dobrym stanie, aby mogły jeszcze służyć innym ludziom. Jeśli wymagają drobnych napraw mogą tego dokonać panowie pracujący w ramach projektu „Szansa” w warsztacie naprawczo-stolarskim.

więcej...


O bibliotekach i Herbercie
Kategoria: Kulturalne
30-10-2008

Interesujące seminarium zorganizowały dwie dębickie biblioteki: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Seminarium dotyczyło funkcjonowania obu bibliotek oraz nowinek technicznych wprowadzanych przez bibliotekę pedagogiczną. Spotkanie ubarwił wykład dra Waldemara Smaszcza o poezji Zbigniewa Herberta.

więcej...


Przegląd w Tarnobrzegu
Kategoria: Społeczne
28-10-2008

Środowiskowy Dom Samopomocy z Dębicy brał udział w IV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Organizatorami tego przeglądu byli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu i Tarnobrzeski Dom Kultury. Honorowy Patronat nad spotkaniem objęli: Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

więcej...


Konfrontacje fotograficzne
Kategoria: Kulturalne
27-10-2008

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zachęca osoby wykonujące zdjęcia do udziału w Konfrontacjach Fotograficznych 2008. Tematem tegorocznych konfrontacji jest Dębica i dębiczanie. Fotografie przedstawiać mogą pejzaż miejski, reportaż lub portret.

więcej...


Zaduszki jazzowe
Kategoria: Warto się wybrać
27-10-2008

W Domu Kultury "Śnieżka" odbędą się 7 listopada br. „Zaduszki Jazzowe”. Początek koncertu o godz. 19.

więcej...


Debiczanie podbijają Polskę
Kategoria: Kulturalne
27-10-2008

Entuzjastycznie przyjmowani są dębiccy artyści występujący w operze „Nabucco"pokazujący swoją produkcję w innych miastach. Owacje na stojąco są dowodem, że opera bardzo podoba się publiczności, a wszyscy jej współtwórcy zasługują na wielkie słowa uznania. To także świetna forma promocji naszego miasta.

więcej...


Raport o bezpieczeństwie
Kategoria: Urząd Miejski
27-10-2008

Naczelnik wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miejskiego Roman Rogowski jest już w posiadaniu raportu pod tytułem „Analiza realnego zagrożenia bezpieczeństwa publicznego w Dębicy”. Raport został przygotowany przez Marcina Sabata z firmy VCS Observation w ramach realizacji programu „Bezpieczna Dębica – wspólne działania na rzecz walki z przestępczością” dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i działań aspołecznych „Razem Bezpieczniej”, koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy wsparciu Komendanta Głównego Policji.

więcej...


Seminarium w bibliotece
Kategoria: Kulturalne
22-10-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Filia w Dębicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej zapraszają wszystkich czytelników na seminarium. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek, 28 października o godzinie 10.00 w siedzibie miejskiej biblioteki przy ulicy Akademickiej 10.

więcej...


Zawiadomienie o XXIII sesji Rady Miejskiej w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
22-10-2008

Dębiccy radni miejscy obradować będą 28 października 2008 r. od godz. 12, w sali nr 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2.

więcej...


Odsłonięto pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej
Kategoria: Urząd Miejski
21-10-2008

Na cmentarzu wojennym odsłonięto 21 października br. pomnik ku czci ofiar I Wojny Światowej oraz Walk o Niepodległość Polski. Pomnik zawiera 72 nazwiska żołnierzy i jeńców, zmarłych w dębickim szpitalu w latach 1918 – 1920 na przewlekle i zakaźne choroby.

więcej...


Rolba dla Dębicy
Kategoria: Sportowe
21-10-2008

Od kilkunastu dni na sztucznym lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy przy ulicy Piłsudskiego znajduje się nowa rolba. Zakup został dokonany w związku z Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w sportach zimowych, która odbędzie się w lutym przyszłego roku. Dwie konkurencje tej olimpiady tj. łyżwiarstwo figurowe oraz carling zostaną przeprowadzone na dębickim lodowisku.

więcej...


Mieszkania socjalne przy ulicy Mościckiego
Kategoria: Urząd Miejski
21-10-2008

Dębica otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości 274 tys. z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia finansowego - Fundusz Dopłat. Dotacja ta to około 20 procent wartości inwestycji, jakie związane były z budową mieszkań socjalnych przy ul. Mościckiego.

więcej...


Powstanie centrum edukacyjno - sportowe
Kategoria: Urząd Miejski
21-10-2008

Miasto złożyło 17 października 2008 roku wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Budowa placówki o charakterze centrum edukacyjno – sportowym na osiedlu Kępa w Dębicy”, który ma być dofinansowany ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007–2013.

więcej...


Nowe technologie pomocą w poszukiwaniu pracy
Kategoria: Gospodarcze
21-10-2008

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu rozpoczęło cykl bezpłatnych kursów szkoleniowych skierowanych do osób bezrobotnych w wykorzystaniu nowych technologii do poszukiwania pracy. W sumie do końca grudnia zaplanowano 8 kursów w których przeszkolonych zostanie 80 osób.

więcej...


Pół wieku razem
Kategoria: Urząd Miejski
20-10-2008

Czterdzieści trzy pary z Dębicy przyjęły Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale dostojnym jubilatom wręczył Paweł Wolicki – burmistrz Dębicy. Jubileusz 50 – lecia par poprowadziła Bernadetta Rusin – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

więcej...


Chciała być aktorką, została pisarką
Kategoria: Kulturalne
20-10-2008

Z dębickimi czytelniczkami spotkała się Małgorzata Kalicińska-Grabowska, autorka dwóch bestsellerowych książek o rozlewisku: „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Powroty nad rozlewiskiem”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

więcej...


„Morsy” grają od 30 lat
Kategoria: Kulturalne
20-10-2008

Zespół Ludowy „Morsy” obchodzi 30 – lecie działalności. Członkowie i sympatycy zespołu, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Folkloru Ludowego spotkali się 16 października br. na jubileuszowej uroczystości.

więcej...


Pracownicy Urzędu Miejskiego dla hospicjum
Kategoria: Urząd Miejski
20-10-2008

Już po raz drugi przed dębickim Ratuszem pracownicy Urzędu Miejskiego posadzili żonkile. Tym samym włączyli się w ogólnopolską akcję Pól Nadziei zainaugurowaną w Dębicy 10 października na Placu Solidarności.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej