<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


20.02.2011 - Pierwsze święto służby więziennej
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Marzec


Śpiew i poezja
Kategoria: Kulturalne
31-03-2008

Ewa Korczyńska, dębiczanka, prezentowała, 27 marca br., w Domu Gościnnym „Wiluszówka” swoje talenty artystyczne. Wiersze z jej tomiku „Sercem pisane” czytał wybitny aktor Jerzy Trela.

więcej...


Ojcze Święty jesteś wśród nas
Kategoria: Kulturalne
31-03-2008

Ciekawą wystawę można obejrzeć w podziemiach kościoła Najświętszej Marii Panny przy ulicy Krakowskiej w Dębicy. Jej organizatorem jest stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego. Wystawa powstała przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Wspomnienia ze strychu
Kategoria: Kulturalne
31-03-2008

Znakomity i pełen humoru spektakl w reżyserii Rafała Kmity „Aj Waj! Czyli historie z cynamonem” mieli okazję obejrzeć dębiczanie 29 marca br., w Domu Kultury „Mors”.

więcej...


Zakończenie obchodów 70 lat COP
Kategoria: Gospodarcze
31-03-2008

W Dębicy, 4 kwietnia br., odbędzie się zakończenie ogólnopolskich obchodów 70 rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Podczas uroczystości wykłady poświęcone twórcom i idei COP oraz jego skutkach na Ziemi Dębickiej wygłoszą pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W Muzeum Regionalnym otwarta zostanie wystawa poświęcona początkom COP w Dębicy.

więcej...


Jubileusz Szkoły Muzycznej II stopnia
Kategoria: Kulturalne
31-03-2008

Znakomite koncerty absolwentów, uczniów i nauczycieli Szkoła Muzyczna II stopnia w Dębicy uświetniły jubileusz 10 – lecia tej placówki. Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. Św. Jadwigi.

więcej...


Młodzież zdobyła laury
Kategoria: Edukacyjne
28-03-2008

Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Interdyscyplinarne i Przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szk. 2007/2008. Po raz kolejny wysokie lokaty zajęli uczniowie dębickich szkół podstawowych i gimnazjów zdobywając tytuły laureatów i finalistów wojewódzkich etapów konkursów.

więcej...


Miasto przygotowuje skatepark
Kategoria: Społeczne
28-03-2008

Jeszcze wiosną powinny rozpocząć się prace związane z budową skateparku w Dębicy, dla miłośników wyczynowej jazdy na rolkach i deskorolkach. Władze miasta spotkały się już z grupą młodych dębiczan, którzy przedstawili swoje wyobrażenia o treningowym torze przeszkód, jaki miałby powstać. Obecnie firma produkująca elementy do uprawianie skatingu przygotowuje projekt parku.

więcej...


Piłki z podpisami siatkarzy już kupione
Kategoria: Społeczne
28-03-2008

Piłki z autografami, które były wystawione do sprzedaży na portalu Allegro przez organizatorów Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Siatkarskiego Dziewcząt "Małe Złotka grają dla Agaty" zostały już zlicytowane. Dochód z ich sprzedaży zasili konto do pomocy chorej Agaty Mróz – Olszewskiej, byłej reprezentantki Polski w piłce siatkowej.

więcej...


Remont ulicy Sucharskiego i Westerplatte rozpoczęty
Kategoria: Społeczne
27-03-2008

Rozpoczął się remont ulicy Westerplatte i Sucharskiego. Mieszkańcy walczyli o niego od kilkunastu lat. Teraz zamiast po błocie będą chodzili ulicą wykonaną z kostki brukowej.

więcej...


Zakończenie sezonu łyżwiarskiego
Kategoria: Warto się wybrać
27-03-2008

Pokazowy mecz hokejowy między drużynami UKS „Śnieżka” Dębica i „Podhale” Nowy Targ będzie pierwszą propozycją dla osób, które 27 marca br. przyjdą na zakończenie sezonu łyżwiarskiego, na sztuczne lodowisko przy ul. Piłsudskiego. Początek meczu o godz. 12.

więcej...


Jubileusz szkoły muzycznej
Kategoria: Kulturalne
27-03-2008

Szkoła Muzyczna II stopnia w Dębicy obchodzi jubileusz 10 – lecia swojej działalności. Główna uroczystość odbędzie się 28 marca br. W tym dniu odbędzie się uroczysta msza święta oraz jubileuszowy koncert w wykonaniu absolwentów i zespołów działających przy szkole.

więcej...


Informacja o godzinach otwarcia basenu
Kategoria: Warto się wybrać
26-03-2008

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o dostępności basenu dla użytkowników indywidualnych od 26 marca do 1 kwietnia 2008 r.

więcej...


Teraz mogą już inwestować
Kategoria: Gospodarcze
21-03-2008

Jacek Pryczek, prezes Firmy Oponiarskiej „Dębica” S.A. odebrał 17 marca br. w Baranowie Sandomierskim zezwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Euro – Park Mielec. Uroczystość towarzyszyła Forum Regionalnemu „Zmieniamy Polskę Wschodnią” zorganizowanym przez mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S. A.

więcej...


Grand Prix Polski na dębickiej pływalni
Kategoria: Sportowe
20-03-2008

Od piątku rano trwają na dębickiej pływalni zawody Grand Prix Polski w Pływaniu. W zawodach startuje ponad 200 zawodników, tym razem jednak zabrakło gwiazd tego sportu, bowiem walczą o medale w Mistrzostwach Europy.

więcej...


Recytatorzy prezentowali wysoki poziom
Kategoria: Kulturalne
20-03-2008

W Domu Kultury „Śnieżka” 19 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie uczestniczyło 26 osób.

więcej...


Olimpiada na Olimpie
Kategoria: Edukacyjne
18-03-2008

Na 149 dni przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się spartakiada "VI Olimpiada na OLIMPIE" pod hasłem "Dziewiątka Przedszkolakom". W Olimpiadzie udział wzięły dzieci z dębickich przedszkoli nr 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 oraz Ochronki Sióstr Służebniczek.

więcej...


Przygotowania do koncertu Pendereckiego już trwają
Kategoria: Kulturalne
18-03-2008

Znany jest repertuar koncertu, który odbędzie się 4 października br. pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. W Dębicy kompozytor wystąpi wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Chórem Polskiego Radia w Krakowie a także Robertem Grudniem (organy).

więcej...


Straż pilnuje porządku
Kategoria: Urząd Miejski
17-03-2008

Patrole Straży Miejskiej szczególną uwagę poświęcają na likwidację pojawiających się coraz częściej dzikich wysypisk. Ustalani są sprawcy zaśmiecania miasta oraz właściciele posesji, którym grożą mandaty karne w wysokości do 500 złotych lub wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego.

więcej...


Jubileusz liceum plastycznego w galerii
Kategoria: Kulturalne
16-03-2008

W Galerii Miejskiej w Dębicy od 14 marca br. można oglądać wystawę prezentującą dorobek uczniów Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, które w tym roku obchodzi 60 lat działalności.

więcej...


Żywność dla najbiedniejszych
Kategoria: Społeczne
15-03-2008

Około 2500 mieszkańców, posiadających trudną sytuację materialną, będzie mogło otrzymać darmową żywność: mleko, makaron i mąkę. Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej „Ad Astram” pozyskał produkty spożywcze z Banku Żywności w Rzeszowie, w ramach Europejskiego Programu ”Dostarczanie Żywności dla najuboższej ludności UE w 2008r.”

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej