<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


12.11.2008 - Obchody Święta Narodowego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Sierpień


Kolumna z łaźni żydowskiej odnowiona
Kategoria: Kulturalne
31-08-2010

W Muzeum Regionalnym w Dębicy została przeprowadzona renowacja zabytkowej, żeliwnej kolumny, jedynego ocalałego obiektu pochodzącego z XIX wiecznej mykwy (rytualnej żydowskiej łaźni).

więcej...


Trzy dni w Pieninach
Kategoria: Społeczne
31-08-2010

Z trzydniowej wycieczki integracyjnej z Pienin wróciły dzieci ze świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Dancing dla seniorów
Kategoria: Społeczne
31-08-2010

Wyjątkowo udał się dancing w Domu Seniora. Dębiccy seniorzy bawili się znakomicie i spędzili w tej placówce prawie 3 godziny.

więcej...


Emigranci z Wielkiej Brytanii przekazują pamiątki rodzinne
Kategoria: Kulturalne
31-08-2010

O wartościowe pamiątki po pułkowniku Tadeuszu Pasiecznym, byłym naczelnym lekarzu Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, który po wojnie został na emigracji w Glasgow w Wielkiej Brytanii wzbogaciło się Muzeum Regionalne w Dębicy.

więcej...


Można ubiegać się o pieniądze
Kategoria: Urząd Miejski
31-08-2010

Departament Analiz i Nadzoru MSW i A rozpoczął nabór projektów w ramach krajowych eliminacji do corocznego konkursu Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA – European Crime Prevention Award) organizowanego przez Europejką Sieć Zapobiegania Przestępczości na temat „bezpieczny dom w bezpiecznym społeczeństwie, poprzez prewencję, prewencję kryminalną i sprawiedliwość naprawczą.

więcej...


Rusza sezon pływacki
Kategoria: Sportowe
31-08-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że już w najbliższą sobotę (4 września br.) rusza sezon pływacki. Kryta pływalnia przy ul. Piłsudskiego zostanie otwarta dla mieszkańców.

więcej...


Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
Kategoria: Sportowe
31-08-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy informuje o organizacji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

więcej...


Zaszczepią lisy
Kategoria: Społeczne
30-08-2010

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dębicy informuje, że od 1 do 10 września br. przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

więcej...


Dębica się raduje, gdy Edyta występuje
Kategoria: Kulturalne
30-08-2010

Edyta Koza z Dębicy, wokalistka zespołu ZOO wystąpiła w programie telewizyjnym Roberta Janowskiego „Jaka to melodia”. Dziewczyna z Dębicy już trzeci raz uczestniczyła w tym programie. Emisja nagrania ostatniego udziału w teleturnieju Edyty Kozy 25 września. Choć nie możemy podać wyników konkursu, gdyż zostaliśmy zobligowani przez organizatorów do zachowania w tajemnicy jego wyników. Dziś już jednak możemy powiedzieć, że Edyta zaprezentowała się bardzo dobrze.

więcej...


Żywność dla dębiczan
Kategoria: Społeczne
30-08-2010

Od 30 sierpnia w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan.

więcej...


III Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich im. Cesarza Franciszka Józefa I
Kategoria: Warto się wybrać
30-08-2010

W Wilii Wiluszówka 11 września br. (sobota) o godzinie 17.00 rozpocznie się III Ogólnopolski Turniej Nalewek Galicyjskich. Turniej ten, jak co roku organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej oraz Willę Wiluszówka. W tym roku trzecim partnerem została Gmina Dębica.

więcej...


Igloopolanie zawojowali Belgię
Kategoria: Kulturalne
30-08-2010

Uznanie publiczności oraz wiele serdeczności ze strony lokalnych władz spotkały Miejski Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy w czasie ich pobytu w Belgii. Niemal dwie godziny trwała oficjalna i całkiem nieoficjalna ceremonia pożegnania zespołu w Bonheiden. – Już zaczynali się denerwować nasi kierowcy. Wszystko jednak było tak sympatyczne, że trudno nam było przerwać te serdeczności – wspomina Zdzisław Worek, kierownik zespołu Igloopolanie.

więcej...


Działają na rzecz lokalnych społeczności
Kategoria: Społeczne
30-08-2010

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu zostało Lokalną Organizacją Grantową w ramach Programu "Działaj Lokalnie VII". Program ma na celu aktywizację lokalnych społeczności poprzez działania podejmowane przez organizacje pozarządowe.

więcej...


Zaproszenie do Galerii Sztuki MOK
Kategoria: Warto się wybrać
30-08-2010

Ciekawa wystawa czeka na sympatyków Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy przy ulicy Akademickiej 30. W najbliższy piątek, 3 września o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż trzech prezentacji: Magdaleny Pilch – „Zatrzymać światło”, pastele, rysunki, papier czerpany, Mariana Matłoka – malarstwo oraz Marcina Sieńczyka, fotografie– „Nie-Wykluczeni – Odcienie szarości”.

więcej...


Dbają o ogrody i balkony
Kategoria: Społeczne
26-08-2010

Rozstrzygnięto dziesiątą edycję konkursu „Dębica w kwiatach 2010”. Na konkurs wpłynęło 14 zgłoszeń. Właścicieli najpiękniej ukwieconych ogrodów i balkonów nagrodzono albumami i nagrodami pieniężnymi.

więcej...


Będą mogli pojeździć
Kategoria: Sportowe
25-08-2010

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy informuje, że sztuczne lodowisko przy ul. Piłsudskiego jest udostępnione dla mieszkańców.

więcej...


Dębiccy samorządowcy powalczą o zwycięstwo
Kategoria: Sportowe
25-08-2010

Dębiccy samorządowcy zagrają podczas IV Turnieju Samorządowców Województwa Podkarpackiego, który rozegrany zostanie 4 września w Jarosławiu. Turniej organizowany jest po to, żeby samorządowcy z Podkarpacia mieli okazję na wspólny relaks, rywalizację i integrację. Drużyna samorządowców z Dębicy w ubiegłym roku, w Krośnie wywalczyła II miejsce.

więcej...


Pożegnanie wakacji
Kategoria: Warto się wybrać
24-08-2010

Burmistrz Dębicy wraz z grupą radnych organizuje imprezę plenerową dla dzieci „Pożegnanie wakacji”, która odbędzie się 30 sierpnia br. (poniedziałek) w Rynku.

więcej...


Docenili zaangażowanie podczas powodzi
Kategoria: Urząd Miejski
23-08-2010

List od premiera Donalda Tuska i nagrodę pieniężną otrzymało 14 druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Dębica – Kędzierz, którzy zasłużyli się podczas ostatnich powodzi. Nagrody wręczyła poseł Krystyna Skowrońska, druhna OSP oraz Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy.

więcej...


Zgrana Paka rozpoczęła pracę
Kategoria: Społeczne
23-08-2010

Po wakacyjnej przerwie do świetlicy socjoterapeutycznej Zgrana Paka na osiedlu Matejki znowu przychodzą dzieci. Dwie pozostałe świetlice przy ulicy Kraszewskiego oraz przy ulicy Sienkiewicza rozpoczną swoja działalność 1 września. Wszystkie świetlice, tak jak do tej pory, będą prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej