<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.02.2024 r.  
 


09.11.2009 - Dębiczanie nie zawiedli
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Czerwiec


Wójtowskie zapiski
Kategoria: Kulturalne
27-06-2008

Najcenniejszy eksponat Muzeum Regionalnego wrócił do Dębicy. Księga Wójtowska Starej i Nowej Dębicy z XVIII wieku spoczęła po niezbędnej renowacji w sejfie placówki. Zwiedzający mogą oglądać jej dokładną kopię.

więcej...


Wyścig o Puchar Burmistrza Miasta
Kategoria: Sportowe
26-06-2008

W najbliższą niedzielę 29 czerwca odbędzie się Uliczny Wyścig Samochodowy o Puchar Burmistrza Miasta. Organizatorem imprezy są: Automobilklub Dębica i Urząd Miejski w Dębicy.

więcej...


Dom w 90 dni
Kategoria: Gospodarcze
26-06-2008

Dębiczanie mają niepowtarzalną okazje obejrzeć dom wybudowany przez jasielską firmę Golden Age. Interesująca jest cena tego domu oraz tempo, w jakim go wybudowano.

więcej...


Spotkanie przyjaciół
Kategoria: Społeczne
26-06-2008

Kolejny raz spotkali się podopieczni domów dziennego pobytu z Mielca, Tarnobrzega i Dębicy. Podobne spotkania odbywają się na przemian w poszczególnych placówkach od kilku lat. Tym razem miejscem tego spotkania integracyjnego był Dom Dziennego Pobytu w Dębicy przy ulicy Mościckiego.

więcej...


„Bandanki” w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
26-06-2008

Niech żałują ci, którzy wybrali siedzenie przed telewizorem zamiast obejrzenia koncertu Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych. Ich występ w muszli koncertowej na osiedlu Słonecznym był bardzo interesujący, choć dziecięcy tancerze nie wystąpili w swoim podstawowym repertuarze.

więcej...


O Puchar Burmistrza Dębicy
Kategoria: Sportowe
25-06-2008

16 dziecięcych drużyn wzięło udział w Turnieju Śnieżka Cup o Puchar Burmistrza Dębicy. Zawody towarzyszyły obchodom jubileuszu 30 – lecia Igloopolu. W imprezie wystartowały dwie drużyny Igloopolu, które zajęły 8 i 16 miejsce. Turniej wygrali młodzi piłkarze Dunajca Nowy Sącz.

więcej...


Wakacyjne Warsztaty Muzealne
Kategoria: Edukacyjne
25-06-2008

Do 30 sierpnia Muzeum Regionalne prezentuje dzięki współpracy Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie, wystawę: „Teatr Tadeusza Kantora- obiekty” oraz „Mój Tadeusz Kantor- fotografie Jacka Marii Stokłosy”. Na wystawie oglądać można elementy przestrzeni scenicznej, manekiny, obiekty artystyczne, fotografie, dodatkowo prezentowane są filmy dokumentalne i pokazy slajdów. Wszystko to zostanie przystępnie przybliżone młodemu odbiorcy podczas wakacyjnych Warsztatów Muzealnych.

więcej...


Bezpieczny skate park
Kategoria: Społeczne
25-06-2008

Amatorzy ostrej jazdy na rolkach i rowerach BMX mają wreszcie w Dębicy miejsce do uprawiania ulubionej przez siebie zabawy. Przy ulicy Akademickiej, na terenie byłej jednostki wojskowej w Dębicy uruchomiono skate park. Inwestycja została pokryta w budżetu miasta. Przy jej realizacji pomagali także, w miarę swoich możliwości, młodzi dębiczanie.

więcej...


Barbarzyńcy w ogrodzie
Kategoria: Społeczne
24-06-2008

Kilkanaście pięknych drzewek iglastych zniknęło z trawnika przed Szkołą Muzyczną przy ulicy Kościuszki w Dębicy. Dyrektor placówki Stanisław Świerk nie ma wątpliwości, że drzewka ktoś ukradł w celach handlowych.

więcej...


Mistrzostwa ogólnopolskie w pływaniu
Kategoria: Sportowe
24-06-2008

27 czerwca rozpoczną się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików 12 lat w pływaniu.

więcej...


Otwarcie Skate-Parku
Kategoria: Społeczne
24-06-2008

Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2008 roku o godz. 15.30 zostanie oddany do użytkowania SKATE-PARK, zlokalizowany na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej.

więcej...


Miasto zabezpieczy osuwisko
Kategoria: Społeczne
24-06-2008

Już niedługo rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem osuwiska przy ul. Wielopolskiej. Od 10 lat wysoka skarpa nad potokiem Kawęckim osuwa się. Jest to wynik dużego nawodnienia warstwy poślizgowej.

więcej...


W krainie operetki i musicalu
Kategoria: Warto się wybrać
24-06-2008

Dębicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Dom Kultury „Śnieżka” w Dębicy zapraszają na koncert: „W krainie operetki i musicalu”.

więcej...


Wodociągi Dębickie laureatem wyróżnienia „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego”
Kategoria: Gospodarcze
23-06-2008

17 czerwca 2008r. w Filharmonii Rzeszowskiej odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały przez władze Województwa Podkarpackiego certyfikaty „Wiarygodnych Firm Województwa Podkarpackiego” oraz „Liderów Województwa Podkarpackiego” przyznane przez Izbę Przemysłowo - Handlową w Rzeszowie.

więcej...


Targi ECOLIFE po raz pierwszy w Dębicy
Kategoria: Gospodarcze
23-06-2008

Kilkudziesięciu producentów Zdrowej Żywności wzięło udział w XX III Targach ECOLIFE, które odbyły się w Dębicy. Targi, które do tej pory odbywały się w Tarnowie wylansowały wiele produktów zaliczanych do zdrowej żywności.

więcej...


Ograniczenia w korzystaniu z krytego basenu
Kategoria: Sportowe
23-06-2008

W związku z organizacją Mistrzostw Polski w pływaniu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o ograniczeniu z korzystania z basenu krytego przy ul. Sportowej.

więcej...


Zobaczyli Muzeum Powstania Warszawskiego
Kategoria: Edukacyjne
21-06-2008

Pełni niezapomnianych wrażeń wrócili z wycieczki do Warszawy laureaci powiatowego konkursu „Armia Krajowa w powiecie dębickim. Zwiedzali Stare Miasto, ale głównym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej...


Nowy chodnik na Mościckiego
Kategoria: Społeczne
20-06-2008

W środę (tj. 18 czerwca br.), nastąpiło oficjalne otwarcie chodnika przy ul. Mościckiego. Mieszkańcy długo wyczekiwali tej inwestycji, ponieważ stan poprzedniego podłoża pozostawiał wiele do życzenia. Wykonawcą inwestycji była firma „Hermal” z Brzeźnicy. Nowy chodnik ma 800m długości.

więcej...


Kiedy oni to przeczytali?
Kategoria: Edukacyjne
20-06-2008

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy podsumowała konkurs czytelniczy. Konkurs jest organizowany od lat, trwa cały rok. Jego celem jest oczywiście promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, ale także nagradzanie tych, którzy wykazali się największą liczbą przeczytanych książek. Konkurs czytelniczy jest połączony z konkursem na pracę o przeczytanej książce: ilustrację, recenzję, list do kolegi zachęcający go do przeczytania ksiązki itp.

więcej...


Burmistrz zaprasza na place zabaw
Kategoria: Społeczne
20-06-2008

Dwa nowe place zabaw: na ul. Skarbka – Borowskiego (w ogródku Firmy Oponiarskiej) i na osiedlu Fredry oddano do użytku. Dzieci wspólnie z burmistrzem Pawłem Wolickim przecięły wstęgę i przystąpiły od razu do zabawy na nowych urządzeniach. Plac został poświęcony przez księdza Tadeusza Szydłowskiego.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej