<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


25.06.2007 - XVI Festyn Parafii Miłosierdzia Bożego
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Luty


Dziękowali za pozyskane fundusze
Kategoria: Społeczne
27-02-2009

Mieszkańcy południowej części Dębicy spotkali się z władzami miasta po to, żeby osobiście podziękować im za pozyskanie 17, 5 miliona złotych z Funduszu Spójności na budowę wodociągów i kanalizacji.

więcej...


Książka mówiona, książka słuchana…
Kategoria: Społeczne
27-02-2009

Od kilku lat filia nr 1 przy ulicy Bojanowskiego (w Domu Kultury „Śnieżka”) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy współpracuje z kołem Polskiego Związku Niewidomych. Jest to zasługą bibliotekarki pani Romualdy Zajączkowskiej, która organizuje dla członków koła konkursy czytelnicze, udostępnia pomieszczenia na wystawy rękodzielnicze, pomaga przy doborze lektur. Obecnie w tej filii uruchamiana jest wypożyczalnia książki mówionej. Swoje funkcjonowanie rozpocznie na początku marca.

więcej...


Burmistrz przekazał dekret wszystkim dębickim parafiom
Kategoria: Urząd Miejski
25-02-2009

Wszystkie dębickie parafie otrzymały kopie Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdzający św. Jadwigę Patronką Miasta Dębica.

więcej...


Rodzina wybitnych artystów
Kategoria: Kulturalne
25-02-2009

Otwarcie wystawy „Dziadek i wnuk”, poświęconej historii rodziny Bergerów i Pendereckich i ich związkom z Dębicą i Ziemią Dębicką, odbędzie się 3 marca br. (wtorek) o godz. 13 w budynku głównym Muzeum Regionalnego. Otwarcia wystawy dokonają prof. Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor i Honorowy Obywatel Dębicy oraz Paweł Wolicki, burmistrz miasta.

więcej...


Nie siedź w domu – leć w kulki
Kategoria: Społeczne
25-02-2009

W hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Dębicy odbył się turniej petanque – la molle pod hasłem: „Nie siedź w domu – leć w kulki”

więcej...


Dębiccy artyści prezentują swój dorobek
Kategoria: Kulturalne
25-02-2009

Do 20 marca można oglądać w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury prace 20 artystów związanych z Dębicą, podczas dorocznej „Wystawy środowiskowej”. Ekspozycji towarzyszy wystawa fotografii Anny Pasek zatytułowana „Harira”.

więcej...


Zimowe szaleństwo
Kategoria: Sportowe
24-02-2009

Międzyszkolne Igrzyska Zimowe w Zjazdach Narciarskich, organizowane przez gminę Dębica wspólnie z miastem Dębica, odbędą się 26 lutego br. na stoku narciarskim w Stobiernej. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum.

więcej...


Dużo humoru i muzyki
Kategoria: Warto się wybrać
24-02-2009

Spektakl „Przyjaciółki, czyli jak zrobić recital" z udziałem dwóch śpiewających aktorek Katarzyny Jamróz i Katarzyny Zielińskiej oraz Grupy MoCarta odbędzie się już 28 lutego br. Miejski Ośrodek Kultury wprowadził dodatkowe ulgi w cenach biletów.

więcej...


Zbigniew Kochanowski ponownie radnym
Kategoria: Urząd Miejski
24-02-2009

Zbigniew Kochanowski, lekarz kardiolog, ponownie zasiadł w ławach Rady Miejskiej. Podczas sesji 13 lutego br. złożył ślubowanie i pierwszy raz głosował w obecnej kadencji. Wcześniej już pełnił funkcję radnego.

więcej...


Obwieszczenie
Kategoria: Urząd Miejski
20-02-2009

więcej...


Prezydent Lech Kaczyński odwiedził Dębicę
Kategoria: Urząd Miejski
18-02-2009

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński odwiedził 17 lutego br. Dębicę. Spotkał się z mieszkańcami naszego miasta, przedstawicielami Firmy Oponiarskiej oraz otworzył świetlicę środowiskową dla młodzieży. – Dębica jest przykładem, że nawet w trudnym czasie można sobie radzić z problemami – mówił Kaczyński.

więcej...


Bal dzieci autystycznych
Kategoria: Społeczne
18-02-2009

W świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Akademickiej odbył się bal karnawałowy dzieci, rodziców i wolontariuszy grupy wsparcia Rzeszowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych z koła terenowego nr 1 w Dębicy.

więcej...


Zakończyły się ferie w bibliotece
Kategoria: Społeczne
17-02-2009

Wielkim dziecięcym balem zakończyły się ferie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Codziennie przez dwa tygodnie w zajęciach przygotowanych w oddziale dziecięcym MiPBP brało udział prawie 70 dzieci.

więcej...


Uczcili Dzień Chorego
Kategoria: Społeczne
16-02-2009

W Domu Dziennego Pobytu w Dębicy 11 lutego br. uroczyście obchodzono Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji podopieczni placówki wraz z opiekunami przygotowali program artystyczny dla swoich kolegów z Tarnobrzega i Mielca oraz władz miasta.

więcej...


Nocny patrol
Kategoria: Społeczne
16-02-2009

Kolejne sukcesy odnotowują nocne patrole, złożone ze strażników i policjantów, które czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Podczas weekendu patrole zatrzymały kolejne osoby łamiące prawo.

więcej...


Wodociągi wkrótce rozpoczną inwestycję
Kategoria: Gospodarcze
12-02-2009

Burmistrz Paweł Wolicki podczas konferencji prasowej 11 lutego br. przekazał Jackowi Gilowi, prezesowi Wodociągów Dębickich, promesę w sprawie przyznanego dofinansowania projektu „Poprawa gospodarki wodno - ściekowej w Dębicy”. Dzień wcześniej burmistrz otrzymał dokument od Stanisława Gawłowskiego, wiceministra ochrony środowiska.

więcej...


Burmistrz odebrał od ministra promesę
Kategoria: Gospodarcze
10-02-2009

Umowę na dofinansowanie 17,4 miliona złotych z unijnego programu „Infrastruktura i Środowisko” na realizację projektu „Gospodarka wodno – ściekowa w Dębicy” Stanisław Gawłowski, wiceminister ochrony środowiska, wręczył 10 lutego br., burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim. Wiceminister pochwalił również Dębicę za bardzo dobrze przygotowany wniosek.

więcej...


Dekret przekazany parafii Miłosierdzia Bożego
Kategoria: Społeczne
02-02-2009

Burmistrz Paweł Wolicki przekazał parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy kopie Dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdzający Świętą Jadwigę Patronką Miasta Dębica.

więcej...Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej