<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


12.06.2014 - VIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbył się w Dębicy
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2009 - miesiąc: Wrzesień


Wypożyczalnia książki mówionej
Kategoria: Kulturalne
29-09-2009

Filia nr 1 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej mieszcząca się na ul. Bojanowskiego 18 (DK ''Śnieżka'') zaprasza czytelników do skorzystania ze zbiorów książek mówionych zarówno na płytach CD (w formacie MP3 lub CD-Audio) jak i na kasetach.

więcej...


Konkurs na pracę o patronce
Kategoria: Kulturalne
29-09-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w otwartym konkursie o patronce miasta – ''Święta Jadwiga wzorem cnót''.

więcej...


Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką
Kategoria: Gospodarcze
29-09-2009

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Filii Nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej organizuje 13 października br. o godz. 13.30 spotkanie autorskie z Joanną Fabicką, pisarką i felietonistką.

więcej...


Nauczą tańczyć breaka
Kategoria: Warto się wybrać
29-09-2009

Osiedlowy Klub Kultury „Emka” organizuje zajęcia taneczne – break dance, hip-hop dance, new style dance, prowadzone przez zawodowych tancerzy w stylu street.

więcej...


Tablica zmarłego pisarza została odsłonięta
Kategoria: Edukacyjne
29-09-2009

Tablica Władysława Strumskiego byłego żołnierza i publicysty została odsłonięta 27 września 2009 na kamienicy przy ul. św. Jadwigi 3 w Dębicy. Odsłonięcie tablicy dębickiego pisarza odbyło się w się w 70. rocznicę powstania Państwa Podziemnego.

więcej...


W Szkole Podstawowej nr 11 odsłonięto tablicę z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Kategoria: Edukacyjne
28-09-2009

Zastępca Burmistrza Dębicy Mariusz Trojan wraz z Izabelą Podhalańską - prezesem Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Jackiem Dymitrowskim – dyrektorem Muzeum Regionalnego w Dębicy oraz Wojciechem Iwasieczko – dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy uroczyście odsłonili tablice pamiątkową z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 70. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 70. rocznicy powstania „Szarych Szeregów” i 65. rocznicy akcji „Burza”.

więcej...


Regulacja potoku Budzisz
Kategoria: Gospodarcze
25-09-2009

Miasto Dębica dostało kolejną pulę pieniędzy – ponad milion złotych - na realizację inwestycji pn. „ Regulacja potoku Budzisz w celu zabezpieczenia przeciwpowodziowego wschodniej części Dębicy – etap I”.

więcej...


Chińska tradycja we współczesnym malarstwie
Kategoria: Warto się wybrać
25-09-2009

Od 25 września br. można oglądać w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury wystawę „Myślę…” chińskiego artysty Niu Mingminga. Otwarcie wystawy z udziałem artysty odbędzie się o godz. 19.

więcej...


Sprzątanie świata po raz szesnasty
Kategoria: Edukacyjne
25-09-2009

Po raz 16. Dębica włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W akcji wzięły udział wszystkie dębickie szkoły podstawowe i gimnazja oraz Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy.

więcej...


II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy ma już patrona
Kategoria: Edukacyjne
24-09-2009

Burmistrz Paweł Wolicki wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Trojanem uczestniczyli w uroczystościach nadania imienia księdza Jana Twardowskiego – II Liceum Ogólnokształcącemu w Dębicy.

więcej...


Dzieci z Leśnej mają plac zabaw
Kategoria: Urząd Miejski
24-09-2009

Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica i inne wyposażenie placu zabaw przy ulicy Leśnej oblegane są przez najmłodszych od rana do wieczora. Władze miasta przekazały 23 września br. młodym dębiczanom kolejny wyremontowany plac zabaw do użytku.

więcej...


XIX Międzynarodowa Jesień Literacka
Kategoria: Warto się wybrać
23-09-2009

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy organizuje dla mieszkańców 1 października br. spotkania poetyckie XIX Międzynarodowej Jesieni Literackiej.

więcej...


Energetyka w placówkach oświatowych
Kategoria: Gospodarcze
23-09-2009

W Dębicy w 22 obiektach oświatowych (przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja) monitorowane są działania oszczędnościowe. Każdy z tych obiektów analizuje na bieżąco koszty i poziom zużycia mediów energetycznych i wody.

więcej...


Konkursy Św. Brata Alberta
Kategoria: Społeczne
23-09-2009

Rozstrzygnięto dwa konkursy plastyczne, których głównym bohaterem był Św. Brat Albert. Konkursy były zorganizowane przez dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Galerię Miejską MOK. Wręczenie nagród odbyło się w czasie wielkiego koncertu charytatywnego, w sobotę 19 września.

więcej...


Młodzicy w klasycznym stylu
Kategoria: Sportowe
22-09-2009

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Regionu „C” w zapasach w stylu klasycznym odbyły się 19 września br. w Klubie Sportowym „Wisłoka”. Bardzo dobrze spisali się młodzi atleci z naszego regionu – zawodnicy Wisłoka Dębica i Uczniowskiego Klubu Sportowego z Lubziny, zdobywając 6 medali.

więcej...


Dobry występ juniorów
Kategoria: Sportowe
22-09-2009

Dobrze spisali się podczas turnieju Narodowy Junior Tour Łódź młodzi bilardziści z Pino Ventor i Viator Podgrodzie. W grupie chłopców Michał Borek uległ dopiero w ćwierćfinale medaliście mistrzostw europy juniorów Mieszkowi Fortuńskiemu zajmując bardzo wysokie piąte miejsce.

więcej...


Rodzinna niedziela
Kategoria: Społeczne
22-09-2009

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju. To, że przeszedł on tak jak oczekiwaliśmy, i że było spore zainteresowanie mieszkańców Dębicy, tego byliśmy niemal pewni. Jednak obawialiśmy się, że znowu pogoda czy jakieś inne zdarzenie stanie nam na przeszkodzie i turniej trzeba będzie znowu odwołać. Na szczęście, tak jak zaplanowaliśmy, pogoda była piękna i od 14 do 18 setki dębiczan bawiło się razem z nami i ze swoimi rodzinami. Na pewno nie stracili tego czasu – mówi wyraźnie zadowolona Beata Kwiatek, kierownik świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

więcej...


Strażacy ochotnicy rywalizowali na stadionie miejskim
Kategoria: Społeczne
21-09-2009

Szesnaście strażackich drużyn, w tym pięć żeńskich wzięło udział w zawodach sportowo – pożarniczych drużyn OSP. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim przy ul. Parkowej. Zwycięska drużyna męska z Korzeniowa będzie reprezentować Dębicę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Rzeszowie.

więcej...


Udany koncert charytatywny
Kategoria: Społeczne
21-09-2009

Wszyscy uczestnicy i organizatorzy koncertu charytatywnego „Nakarmić chlebem miłości” mogą mówić o dużym sukcesie imprezy. Pierwsi mieli okazję obejrzeć gwiazdy estrady w doskonałej formie, drudzy zebrali pokaźną kwotę pieniędzy na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjnego. Również wykonawcy wywiozą z Dębicy dobre wrażenia: spotkali się bowiem z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem a licznie zebrana publiczność długo nagradzała ich występy oklaskami.

więcej...


Kulturalna oferta „Emki”
Kategoria: Kulturalne
21-09-2009

Osiedlowy Klub Kultury „Emka” działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej przygotował całoroczną ofertę dla dorosłych, nowożeńców i młodzieży.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej