<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


29.03.2011 - Po prostu zrób kabaret...
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2014 - miesiąc: Październik


Ostatnia sesja w tej kadencji Rady Miejskiej w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
31-10-2014

31 października o godz. 9.00 rozpoczęła się ostatnia w tej kadencji samorządu sesja Rady Miejskiej w Dębicy. W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwał w ponad dwudziestu sprawach oraz informacja Komisji Kultury o imprezach organizowanych przez Muzeum Regionalne, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejską Galerię Sztuki. Na zakończenie sesji przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski i burmistrz Paweł Wolicki podziękowali pracownicom Biura Rady Miejskiej Teresie Socha oraz Monice Jachimiec za 4-letnią organizację pracy Rady Miejskiej w Dębicy.

więcej...


"Zapasy w każdej szkole"
Kategoria: Sportowe
31-10-2014

Burmistrz Miasta Dębicy, Dyrektor MZO, Dyrektor SP nr 9, Prezes firmy VENTOR, Prezes UKS OLIMP oraz Andrzej Supron- zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski serdecznie zapraszają na dębicką edycję imprezy sportowej z cyklu „Zapasy w każdej szkole", która odbędzie się we wtorek 18 listopada 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
31-10-2014

więcej...


POWOŁANIA DĘBICZAN DO REPREZENTACJI POLSKI W HOKEJU NA LODZIE
Kategoria: Urząd Miejski
30-10-2014

W listopadzie hokejowa reprezentacja Polski U18 rozegra w Toruniu trzy mecze towarzyskie z Francją U18. Z tej okazji trener Jarosław Morawiecki powołał do kadry dwudziestu sześciu zawodników, w tym piętnastu uczniów NLO SMS PZHL Sosnowiec i sześciu graczy z klubów zagranicznych.

więcej...


UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!
Kategoria: Gospodarcze
30-10-2014

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od dziś, tj. od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

więcej...


POWOŁANIA DĘBICZAN DO REPREZENTACJI POLSKI W HOKEJU NA LODZIE
Kategoria: Sportowe
30-10-2014

W listopadzie hokejowa reprezentacja Polski U18 rozegra w Toruniu trzy mecze towarzyskie z Francją U18. Z tej okazji trener Jarosław Morawiecki powołał do kadry dwudziestu sześciu zawodników, w tym piętnastu uczniów NLO SMS PZHL Sosnowiec i sześciu graczy z klubów zagranicznych. Wśród powołanych znalazł się Arkadiusz Nowak - zawodnik UKH Dębica.

więcej...


„Warsztaty ceramiczne” w Placówkach Wsparcia Dziennego
Kategoria: Społeczne
30-10-2014

W ramach projektu „Równamy Szanse” w miesiącu październiku jego młodzi uczestnicy wzięli udział w warsztatach ceramicznych. Celem warsztatów było zapoznanie dzieci z podstawowymi zagadnieniami związanymi z ceramiką, a także z różnorodnością technik ceramicznych wykorzystywanych przy tworzeniu z gliny. Podczas warsztatów powstały niepowtarzalne figurki, kubki, miseczki i dzbanki. Zajęcia stworzyły także możliwość do rozwijania wyobraźni, zdolności manualnych, a przede wszystkim były wspaniałą zabawą. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy dzięki środkom pozyskanym z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

więcej...


XLVI sesja Rady Miejskiej w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
30-10-2014

31 października 2014 r. o godz. 9.00w sali 51 Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2 odbędzie się XLVI sesja Rady Miejskiej w Dębicy.

więcej...


Prezentacja działania detektora burzowego
Kategoria: Urząd Miejski
28-10-2014

27 października br. o godz. 11.30 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się spotkanie podczas którego zaprezentowane zostały możliwości detektora burzowego. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki, przedstawiciele sąsiednich gmin: burmistrz Brzostku Leszek Bieniek, Wacław Tomasiewicz z Urzędu Miejskiego w Pilźnie, Grzegorz Zieliński z Urzędu Gminy w Czarnej, Zdzisław Mazur z Urzędu Gminy Dębica oraz przedstawiciele policji, straży miejskiej, straży pożarnej jak również Fundacji Proeko Dębica i stowarzyszenia krótkofalowców i radioamatorów „Delta”.

więcej...


Koncert charytatywny dla Gabrysi
Kategoria: Kulturalne
28-10-2014

W ubiegłą niedzielę, tj. 26.10 br. w DK „Mors” odbył się Koncert Charytatywny połączony z akcją pobierania krwi w celu odnalezienia dawcy szpiku dla Gabrysi chorej na białaczkę i innych podopiecznych Fundacji DKMS Polska.

więcej...


Narodowe Święta Niepodległości 11 listopada - program
Kategoria: Urząd Miejski
28-10-2014

Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.

więcej...


1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi
Kategoria: Społeczne
28-10-2014

1099 osób w Dębicy i 188 osób w Pilźnie zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego podczas przeprowadzonej 25 i 26 października akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla 9-letniej Gabrysi chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dębiczanie tłumnie odpowiedzieli na apel taty Gabrysi o rejestrację w bazie dawców szpiku. Tego dnia długo nie zapomną wszyscy, którzy w niedzielę przyszli do Domu Kultury Mors.

więcej...


Projekt „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Dębica”
Kategoria: Urząd Miejski
27-10-2014

Miasto Dębica realizuje projekt pn. „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Dębica” współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 działanie 9.3. Została wybrana firma, która będzie opracowywała plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Dębica jest to konsorcjum spółek CASE – Doradcy sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Energorozwój S.A. (członek konsorcjum).

więcej...


Harcerska akcja „Znicz”
Kategoria: Społeczne
27-10-2014

Już po raz drugi harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Dębicy zorganizują stoiska w ramach harcerskiej akcji „Znicz”. Akcja ta polega na sprzedaży zniczy przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. W ubiegłym roku harcerze i instruktorzy zorganizowali jedno stoisko przy cmentarzu na ulicy Wielopolskiej, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony osób odwiedzających groby najbliższych. W tym roku instruktorzy 48 Szczepu postanowili ponownie zorganizować akcję, tym razem z dwoma stoiskami.

więcej...


„Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
24-10-2014

21 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie wyników IV Międzyszkolnego Konkursu „ Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębica”. Konkurs, którego organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 Agnieszka Skała i Barbara Krauze odbył się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i plastyczno- literackiej. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław leski, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior i dyrektor MOK Elżbieta Kęsik.

więcej...


"Złoty Krążek”
Kategoria: Urząd Miejski
24-10-2014

22 października w dębickim magistracie miało miejsce podpisanie listu intencyjnego w sprawie uczestnictwa Urzędu Miejskiego w Dębicy w projekcie „Złoty Krążek”. Projekt realizował będzie Uczniowski Klub Hokejowy Dębica we współpracy z miejskim samorządem. List intencyjny w imieniu władz miejskich podpisał burmistrz Paweł Wolicki, natomiast z ramienia Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica prezes Marcin Hadowski i vice – prezes ds. marketingu Dorota Gawle.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
24-10-2014

więcej...


Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim
Kategoria: Urząd Miejski
23-10-2014

17 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy w związku z obchodami „Breast Health Day” odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Europa Donna Dębica konferencja pt. „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. W konferencji wzięły udział członkinie Europa Donna Dębica oraz zaproszone na konferencję uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Wykładom przysłuchiwali się także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych : burmistrz Dębicy Paweł Wolicki, zastępca burmistrza Jerzy Gągała, przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Tadeusz Łoś – Kamiński oraz poseł Zdzisław Pupa i dyrektor dębickiego szpitala Przemysław Wojtys.

więcej...


Strażnicy miejscy z wizytą u przedszkolaków
Kategoria: Urząd Miejski
23-10-2014

Kolejną akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa na drodze i w domu przeprowadzili w połowie października strażnicy miejscy. Tym razem spotkali się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Dębicy przy ul. Sienkiewicza.

więcej...


Zarządzenie nr 209/2014 Burmistrza Miasta Dębicy z dnia 21 października 2014
Kategoria: Urząd Miejski
23-10-2014

w sprawie przyznania dotacji na realizację przedsięwzięć z zakresu rozwoju sportu wpływających na poprawę warunków uprawiania sportu lub zwiększenia dostępności społeczności lokalnej do działalności sportowej

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej