<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


19.10.2009 - Odsłonięto pomnik św. Jadwigi
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Październik


Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi
Kategoria: Urząd Miejski
28-10-2011

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu Programu Współpracy Gminy Miasto Dębica z organizacjami pozarządowymi

więcej...


Uczą się zwyczajów innych krajów
Kategoria: Urząd Miejski
27-10-2011

Inscenizacja „Na dworze u królowej angielskiej”, pokaz multimedialny degustacja angielskich potraw oraz zabawy integracyjne składały się na dzień angielski w Przedszkolu nr 1. Od trzech lat w placówce realizowany jest projekt „Mały Europejczyk to ja i Ty”. Autorem projektu jest Anna Szczepanik – dyrektor Przedszkola nr 1.

więcej...


Uroczyste Ochody Święta Niepodległości
Kategoria: Urząd Miejski
27-10-2011

więcej...


Integracja na Jałowcach
Kategoria: Urząd Miejski
25-10-2011

Trwa realizacja ciekawego projektu pt. „Zielone światło dla integracji” przygotowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy. Jego główną ideą jest międzypokoleniowa integracja osób z zaburzeniami psychicznymi, seniorów, dzieci i młodzieży. Pieniądze na ten projekt zostały pozyskane z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego w Polsce przez Akademię Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w Dębicy.

więcej...


Relikwie Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki są już w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
24-10-2011

Zastępcy Burmistrza Dębicy: Krzysztof Krawczyk, Mariusz Trojan uczestniczyli w uroczystościach wprowadzenia Relikwii Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

więcej...


Grały o Puchar Burmistrza Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
21-10-2011

12 drużyn uczestniczyło w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Dębicy Pawła Wolickiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy. Organizatorem turnieju był Andrzej Nylec – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp. Burmistrz Paweł Wolicki przywitał wszystkie zawodniczki i ich trenerów. Życzył im sukcesów w turnieju i dobrej sportowej rywalizacji.

więcej...


Dębickie pola Nadziei
Kategoria: Urząd Miejski
21-10-2011

Dębica po raz piąty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Krawczykiem posadzili symboliczne kwiaty żonkile – najbardziej wymowny i jednocześnie widoczny znak rozpoznawczy Pól Nadziei.

więcej...


ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W POWIECIE DĘBICKIM - KONKURS NA NAJLEPSZY POMYSŁ NA BIZNES PLAN Z NAGRODĄ 18.000 PLN
Kategoria: Urząd Miejski
20-10-2011

Powoli zbliża się czwarta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. W 2010 roku w wydarzeniu wzięło udział 115 krajów, a 10 milionów osób uczestniczyło w 37 tysiącach imprez na całym świecie. W tym roku Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu włącza się w to wydarzenie, proponując mieszkańcom powiatu dębickiego wiele inicjatyw. Jedną z nich jest konkurs na najlepszy biznes plan z nagrodami finansowymi o łącznej wartości 18.000 PLN.

więcej...


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Kategoria: Urząd Miejski
19-10-2011

„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem…” – tym cytatem z księgi Koheleta Ireneusz Kozak – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty rozpoczął miejskie uroczystości obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w nowoczesnym kompleksie edukacyjnym Szkoły Podstawowej nr 10.

więcej...


Stypendia Burmistrza Miasta
Kategoria: Urząd Miejski
19-10-2011

Po raz trzeci przyznano w tym roku Stypendia Burmistrza Miasta Dębicy w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazją do zaprezentowania się zdobywców zaszczytnego tytułu stypendysty za szczególne wyniki w nauce i osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2010/2011. Burmistrz Paweł Wolicki wręczył wyróżnionym uczniom i ich rodzicom listy gratulacyjne.

więcej...


Mają klucz do Edenu
Kategoria: Urząd Miejski
18-10-2011

Uczestnicy zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu (Dom Seniora) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy uporządkowali niewielki ogródek w pobliżu ich placówki przy ulicy Rzeszowskiej. Właścicielka ogródka nie miała nic przeciwko, aby w zamian za zaprowadzenie porządku na kawałku jej posesji seniorzy mogli, kiedy tylko zechcą, urządzali sobie w tym miejscu spotkania towarzyskie pod gołym niebem.

więcej...


Zielone światło dla integracji
Kategoria: Urząd Miejski
18-10-2011

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczęły realizację projektu pod tytułem „Zielone światło dla integracji”. Głównym celem projektu jest integracja międzypokoleniowa osób z zaburzeniami psychicznymi, seniorów, dzieci i młodzież. Pieniądze na ten projekt zostały pozyskane z programu przygotowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowanego w Polsce przez Akademie Rozwoju Filantropii i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w Dębicy.

więcej...


Wyniki konkursów
Kategoria: Urząd Miejski
18-10-2011

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ „Ekologiczny podróżnik” oraz „Rowerowe wędrówki po Ziemi Dębickiej”

więcej...


Święto Patronki Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
17-10-2011

Dębiczanie obchodzili święto patronki miasta –św. Jadwigi Śląskiej. Z tej okazji przed Ratuszem odbyły się uroczystości poświęcone patronce z udziałem władz miejskich, dyrektorów szkół i młodzieży szkolnej. Ksiądz prałat Ryszard Piasecki przypomniał historię św. Jadwigi. Święta Jadwiga patronuje dębiczanom od 28.12.2008 r. Od 17 października 2009 przed Urzędem Miejskim stoi pomnik patronki. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przez władze miasta odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronce.

więcej...


Przedszkolaki odwiedziły strażników miejskich
Kategoria: Urząd Miejski
13-10-2011

Przedszkolaki odwiedziły strażników miejskich 13.10.2011 r. dzieci z Przedszkola nr 4 odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w Dębicy. Dowiedziały się jak wygląda praca strażnika miejskiego, zostały poinformowane czym się zajmuje straż, jakie ma uprawnienia i jakimi posługuje się środkami. Pogadankę z przedszkolakami przeprowadził komendant Sylwester Bieszczad oraz st. insp. Mariusz Pyrchla. Dzieci pozostawiły laurkę z podziękowaniem za pouczające spotkanie.


Seniorzy uczą się angielskiego
Kategoria: Urząd Miejski
13-10-2011

Od początku września uczestnicy zajęć w Filii nr 1 Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Rzeszowskiej (Dom Seniora) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy uczą się języka angielskiego. - Nie wiem czy uda mi się opanować ten język, tak abym mogła się nim swobodnie posługiwać, ale jestem przekonana, że na pewno czegoś jednak się nauczę – mówi jedna z uczestniczek zajęć w Domu Seniora.

więcej...


Żywność dla dębiczan
Kategoria: Urząd Miejski
13-10-2011

Od 12 października w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan. Z Podkarpackiego Banku Żywności w Rzeszowie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Ad Astram” przywiózł do swojego magazynu prawie 8 ton żywności.

więcej...


Olbrzymi sukces Dziecięcej Akademii Piłkarskiej w Dębicy w II Krajowym Turnieju Orlika w Warszawie !
Kategoria: Urząd Miejski
12-10-2011

Po zwycięstwie w Regionalnym Turnieju Orlika w Sandomierzu, w którym zmierzyły się najlepsze drużyny z województw: lubelskiego , świętokrzyskiego i podkarpackiego Dziecięca Akademia Piłkarska w Dębicy znalazła się w Finale Krajowym II Turnieju Orlika w Warszawie. W dniach od 5 do 7 października br. o tytuł mistrzowski walczyło 6 najlepszych zespołów z całej Polski. Doborowe towarzystwo finalistów tworzyły drużyny: Unia Warszawa , Odra Opole ,UKS 12 Włocławek, Rataje Oleśnica, Akademia Piłkarska Szczecin i Dziecięca Akademia Piłkarska Dębica.

więcej...


Warsztaty szkoleniowe z zakresu stosowania prawa zamówień publicznych
Kategoria: Urząd Miejski
12-10-2011

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Dębicy zaprasza na warsztaty szkoleniowe, które będą miały charakter konsultacji z ekspertem z zakresu stosowania prawa zamówień publicznych podczas realizacji projektów współfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Warsztaty będzie prowadził Wiesław Durda - radca prawny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

więcej...


Ryszard Kucab – artysta wielowymiarowy
Kategoria: Urząd Miejski
11-10-2011

Szef Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury wystawiał swoje prace już wielokrotnie. Chyba po raz pierwszy jednak jego sympatycy mają okazję obejrzeć jego różnorodne prace. Na ostatniej wystawie prezentuje bowiem swoje fotografie z Chin, miniatury malarskie, ilustracje książkowe oraz plakaty kulturalne ze swoich bogatych zbiorów.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej