<< powrót na stronę główną dziś jest: 30.11.2023 r.  
 


20.12.2008 - Kolędowanie na Rynku
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2014 - miesiąc: Wrzesień


Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę
Kategoria: Urząd Miejski
26-09-2014

4 października (sobota) odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę. Podobnie jak w roku ubiegłym będą w niej uczestniczyły Dębickie Amazonki, które zapraszają mieszkańców Dębicy do wspólnego pielgrzymowania.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
26-09-2014

więcej...


Sprzątanie świata po raz 21.
Kategoria: Kulturalne
24-09-2014

Dzieci i młodzież z wszystkich dębickich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów tradycyjnie przyłączyły się do Międzynarodowej Akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 18 września uczniowie szkół i wychowankowie przedszkoli pod opieką nauczycieli i pedagogów sprzątali najbliższe otoczenie swoich placówek, podkreślając tym samym znaczenie środowiska naturalnego, jak również potrzebę systematycznej troski o jego stan i wygląd.

więcej...


Piknik „Kocham życie, a nie bicie II”
Kategoria: Społeczne
23-09-2014

Burmistrz Miasta Dębicy i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy zapraszają do udziału w plenerowej imprezie dla dębickich rodzin o charakterze edukacyjno - rekreacyjnym promującym życie codzienne bez przemocy, który organizowany jest w ramach projektu „Kocham życie, a nie bicie II”, zadanie pt. „WSPIERANIE SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO W TWORZENIU SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE”, który jest realizowany w ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Piknik odbędzie się 27 września w godz. 14.00 - 18.00 na osiedlu Igloopol.

więcej...


Oratorium Papieskie
Kategoria: Kulturalne
23-09-2014

W dniu 27 września w Kościele Parafialnym pw.Matki Bożej Anielskiej, o godzinie 18.00 odbędzie się uroczyste Oratorium Papieskie "Droga do świętości". Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy.

więcej...


Do Dębicy przyjeżdżają Jadwigi …
Kategoria: Urząd Miejski
22-09-2014

Dębica jest pierwszym miastem w diecezji tarnowskiej, która ma swojego patrona. Stało się tak na mocy dekretu kongregacji, w którym Stolica Apostolska wyraziła zgodę aby to Św. Jadwiga Śląska została patronką naszego miasta. Zgodnie z treścią wydanego dokumentu oraz z woli władz i mieszkańców naszego miasta od 28 grudnia 2009r. Dębicy oficjalnie patronuje Św. Jadwiga Śląska. „Dla uczczenia tego historycznego wydarzenia oraz wyróżnienia kobiet o imieniu Jadwiga w tym roku 11 października po raz pierwszy w Dębicy zorganizowany zostanie Ogólnopolski Zjazd Jadwig” – zapowiada Jerzy Gągała, zastępca burmistrza miasta Dębicy.

więcej...


I Dębickie Dni Kawaleryjskie oraz widowisko historyczne
Kategoria: Urząd Miejski
22-09-2014

W niedzielne popołudnie 21 września na wałach Wisłoki na wysokości mostu drogowego przy Alei Jana Pawła II bardzo licznie zgromadzeni dębiczanie mieli okazję obejrzeć widowisko historyczne "Potyczka z bolszewikami" w wykonaniu jeźdźców Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Szwadronu Podkarpacia oraz statystów ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska”.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
19-09-2014

więcej...


„Potyczka z Bolszewikami” w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
19-09-2014

Dzięki staraniom Jerzego Gągały, zastępcy burmistrza miasta Dębicy już w najbliższy weekend dębiczanie będą mieli okazję uczestniczyć w I Dębickich Dniach Kawaleryjskich podczas których odbędzie się m.in. rekonstrukcja wydarzeń historycznych w wykonaniu statystów ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska” .

więcej...


Dębiczanie wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014”
Kategoria: Urząd Miejski
18-09-2014

Beata i Bogusław Kosińscy z Dębicy zostali laureatami wojewódzkiego etapu XII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014”. 15 września razem z Wiesławem Ladą, dyrektorem OR KRUS w Rzeszowie, Pawłem Jakubasem , kierownikiem KRUS-u w Dębicy i Dariuszem Bieniaszem pracownikiem KRUS w Dębicy, odebrali w dębickim ratuszu gratulacje od burmistrza Pawła Wolickiego.

więcej...


KANA rozpoczyna swoją działalność w Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
18-09-2014

W październiku rozpocznie swoją działalność przy Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy Katolickie Centrum Edukacji KANA. Od połowy września trwa rekrutacja na zajęcia przedmiotowe z których będą mogli korzystać nieodpłatnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Dębicy oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu dębickiego. 80 tysięcy złotych na wsparcie działalności Katolickiego Centrum Edukacji przeznaczyły władze miejskie Dębicy. Fundusze pochodzą z budżetu miasta z puli dotacji dla organizacji pozarządowych.

więcej...


Program „Aktywny klub seniora”
Kategoria: Społeczne
18-09-2014

W ramach programu ,,Aktywny klub seniora” dofinansowanego z budżetu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, a realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, w miesiącu lipcu 32-óch seniorów spotkało się z trenerem kontaktów interpersonalnych.

więcej...


Rowerem po zdrowie - pielgrzymka rowerowa
Kategoria: Społeczne
18-09-2014

20 września o godz. 9.00 spod Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera w Dębicy wystartuje pielgrzymka rowerowa. Organizatorem pielgrzymki jest UKS Kępa przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dębicy, Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

więcej...


Koncert jubileuszowy
Kategoria: Kulturalne
18-09-2014

26 września 2014r. o godz. 18.00 w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej odbędzie się Koncert Jubileuszowy z okazji 40 - lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia st. w Dębicy oraz 10 – lecia Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy. W koncercie wystąpią: Trio instrumentalne w składzie: Jerzy Keller – fortepian Diana Kozłowska – flet Mariusz Stępień – klarnet Ars Harmonica w składzie: Jakub Mietła – akordeon Piotr Chołołowicz – akordeon Łukasz Jaworski – akordeon gościnnie wystąpi Dominik Mietła – trąbka Prowadzenie koncertu Dorota Źrebiec

więcej...


„Po jasnej stronie życia” - wystawa w Galerii MOK
Kategoria: Urząd Miejski
18-09-2014

Galeria Sztuki MOK zaprasza na finisaż wystawy malarstwa Stanisława Białogłowicza „Po jasnej stronie życia”, który odbędzie się 26 września br. o godz.19.00.

więcej...


Żegnajcie wakacje!
Kategoria: Kulturalne
17-09-2014

W ubiegłą niedzielę, 14 września dębiczanie w muzycznej atmosferze na Rynku żegnali lato, zagrali górale i goście z Ukrainy. Radosne piski i śmiech bawiących się dzieci otworzył popołudniową imprezę. Na scenie zaprezentował się góralski zespół „Mali Kliszczacy”, który wraz z kapelą rozgrzał publiczność.

więcej...


Obwieszczenie
Kategoria: Urząd Miejski
17-09-2014

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

więcej...


Ostrzeżenie publiczne
Kategoria: Urząd Miejski
16-09-2014

Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy. Producentem zakwestionowanego alkoholu jest firma VAPA DRINK s.r.o. Mają zieloną etykietę z wyraźnym czerwonym napisem: ABSINTH 60%. Celnicy na razie nie wiedzą, ile skażonego absyntu znajduje się w punktach sprzedaży.

więcej...


Dyżur Konsultanta ds. Funduszy Europejskich
Kategoria: Urząd Miejski
15-09-2014

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

więcej...


Akcja „Niebieski Parasol” w Urzędzie Miejskim w Dębicy.
Kategoria: Urząd Miejski
15-09-2014

23 września (wtorek) w Urzędzie Miejskim w Dębicy po raz pierwszy odbędzie się akcja „Niebieski Parasol” organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych oraz okręgowe izby radców prawnych. Tego dnia w sali sesyjnej dębickiego magistratu przez kilka godzin udzielane będą bezpłatnie informacje prawne dla osób potrzebujących. Głównym organizatorem dębickiej edycji tej akcji jest radca prawny Joanna Żurek – Krupka.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej