<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


24.09.2010 - Oferta na prowadzenie zajęć z hokeja
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2014 - miesiąc: Lipiec


Uczczą 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Kategoria: Urząd Miejski
30-07-2014

W piątek 1 sierpnia w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Syreny zostaną włączone o godz. 17 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej.

więcej...


Folklor na Rynku
Kategoria: Urząd Miejski
30-07-2014

Barwny korowód tancerzy i mieszkańców miasta, splecionych w rytmie Poloneza, zwieńczył wakacyjną Folkloriadę, która rozbrzmiała w ubiegłą niedzielę na dębickim Rynku. Gwiazdą koncertu był Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago, wystąpiły też „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych oraz zespoły „Morsy” i „Mali Igloopolanie” z Dębicy.

więcej...


Wakacyjne warsztaty zakończonne
Kategoria: Urząd Miejski
30-07-2014

Zakończyły się wakacyjne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiego Gimnazjum nr 1 "Jedynka".

więcej...


Frywolitka i warsztaty szycia maskotek na sierpniowym Jarmarku dębickim
Kategoria: Jarmarki Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w Dębicy
29-07-2014

09 sierpnia br. na dębickim Rynku, odbędzie się kolejna edycja Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy. Już po raz trzeci w ramach organizowanego Jarmarku zorganizowane zostaną warsztaty rękodzieła artystycznego. Tym razem zaprosiliśmy do udziału: Magdalenę Bodnarowską, która poprowadzi warsztaty frywolitki oraz Agatę Korzeniowską, która pokaże jak uszyć szmacianą maskotkę. Obie z zaproszonych osób to pasjonatki rękodzieła artystycznego, które mają talent i wyobraźnię tworzenia pięknych i oryginalnych przedmiotów wykorzystując do tego proste materiały codziennego użytku - mówi Jerzy Gągała zastępca burmistrza miasta Dębicy.

więcej...


Miasto Dębica wspiera Dębicki Park Przemysłowy
Kategoria: Urząd Miejski
28-07-2014

Specjalny budżet dla przedsiębiorców działających w Dębickim Parku Przemysłowym funkcjonującym na terenach odkupionych od zakładu WUCH-PZL Dębica planują uruchomić w niedługim czasie władze miejskie Dębicy. Celem tej inicjatywy jest wspieranie przez miasto Dębica przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie DPP oraz zachęcanie kolejnych firm do rozpoczęcia działalności na terenie Dębickiego Parku Przemysłowego.

więcej...


Budowa ulic Wagnera, Łasaka i Kruczej
Kategoria: Urząd Miejski
25-07-2014

W połowie lipca rozpoczęły się prace przy budowie ulic: Wagnera, Łasaka oraz Kruczej. Wartość prac remontowo-budowlanych na tych ulicach wyniesie ponad 1.1 mln złotych.

więcej...


MKS przejmie część kursów PKS
Kategoria: Urząd Miejski
25-07-2014

Podczas lipcowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Dębicy radni podjęli uchwałę w sprawie zawarcia z gminami Czarna, Żyraków, Przecław i Dębica porozumienia dotyczącego wspólnej polityki transportowej. Na bazie tego porozumienia Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy przejęłaby większość kursów zlikwidowanych lub zawieszonych w ostatnim czasie przez PKS. Uchwały o tej samej treści mają zostać podjęte w najbliższym czasie przez rady zainteresowanych porozumieniem gmin.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
25-07-2014

więcej...


Wakacyjna Folkloriada z Polonią
Kategoria: Kulturalne
25-07-2014

26 lipca br. na dębickim Rynku odbędzie się spotkanie z folklorem, którego główna gwiazdą będzie Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago. Zaprezentują się również ZPiT „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych, oraz dębickie zespoły „Mali Igloopolanie” i „Morsy”. Koncert rozpocznie się o godz.17, w razie niepogody zostanie przeniesiony do Domu Kultury „Mors”.

więcej...


Nowe alejki w parku W. Skarbka-Borowskiego
Kategoria: Urząd Miejski
24-07-2014

Ponad 200 tysięcy złotych przeznaczyły władze miejskie Dębicy na remont alejek w Parku im. Władysława Skarbka – Borowskiego. W parku zostało zamontowanych także 10 nowych ławek i koszy na śmieci oraz powstało miejsce rekreacyjne z którego mogą korzystać rodzice z małymi dziećmi.

więcej...


Harcerskie lato nad Jeziorem Żywieckim
Kategoria: Urząd Miejski
24-07-2014

Ponad czterdzieści harcerek i harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego przeżyło swoją wakacyjną przygodę nad Jeziorem Żywieckim. Od 14 do 23 lipca dzieci i młodzież obozowali pod namiotami na terenie bazy Hufca ZHP Katowice w Zarzeczu. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy.

więcej...


Wakacyjny kurs łyżwiarstwa figurowego na lodzie
Kategoria: Sportowe
24-07-2014

Urząd Miejski w Dębicy wraz z klubem sportowym MORS Dębica zapraszają dzieci (od 4. roku życia) i młodzież na wakacyjny kurs jazdy figurowej na lodzie.

więcej...


5 milionów złotych dla organizacji pozarządowych
Kategoria: Urząd Miejski
23-07-2014

Ponad 5 milionów złotych przeznaczył w tej kadencji samorząd miejski Dębicy na wspieranie działalności organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. W gronie podmiotów które skorzystały z dotacji z miejskiego budżetu znajdują się zarówno małe stowarzyszenia, jak i większe podmioty. Ogółem ze wsparcia finansowego skorzystało 59 różnych organizacji pozarządowych.

więcej...


Stypendia przyznane
Kategoria: Edukacyjne
22-07-2014

Po raz szósty zostały przyznane stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy za rok szkolny 2013/14.

więcej...


Filmowy Piknik na dębickim Rynku
Kategoria: Urząd Miejski
22-07-2014

Już w najbliższy czwartek 24 lipca br. na dębickim Rynku odbędzie się Filmowy Piknik, któremu towarzyszyć będą nie tylko projekcje filmowe ale również wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W ramach pikniku przygotowany został m.in. konkurs z nagrodami, w którym główną nagrodą jest rower MAXIM.

więcej...


"Jak trudno żegnać Kogoś, kto jeszcze mógł być z nami..." Nie żyje Tomasz Gawlik, v -ce Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich Sp. z o.o.
Kategoria: Urząd Miejski
22-07-2014

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2014 roku, w wieku 61 lat, po ciężkiej chorobie odszedł od nas ŚP. Tomasz Gawlik ukochany kolega, V-ce Prezes Zarządu Wodociągów Dębickich Sp. z o.o. Człowiek skromny, pracowity i wielkiego serca. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

więcej...


Wakacje nad morzem
Kategoria: Społeczne
22-07-2014

Od 3 do 16 lipca w Mrzeżynie, w Ośrodku Szkoleniowo – Wychowawczym „Karolówka” nad morzem wypoczywała 28 osobowa grupa dzieci i młodzieży - podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. Kolonia sfinansowana została przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, które zleciło jej organizację Związkowi Młodzieży Wiejskiej „Wici.” Dębicki MOPS zapewnił natomiast transport na miejsce zbiórki dzieci w Rzeszowie oraz ich powrót do Dębicy.

więcej...


Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Kategoria: Urząd Miejski
18-07-2014

Pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego i chciałyby otrzymać od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medal za „Długoletnie pożycie małżeńskie” proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Dębicy, u. Ratuszowa 2, 39-200 Dębica, Tel. 14 683 82 63. W tym roku jubileusz 50-lecia obchodzą pary, które związek małżeński zawarły w 1964 roku.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
18-07-2014

więcej...


Dyżur Konsultanta ds. Funduszy Europejskich
Kategoria: Urząd Miejski
16-07-2014

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej