<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.06.2024 r.  
 


29.03.2011 - Gryfy zostały rozdane
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Grudzień


Pomogli dzieciom przetrwać zimę
Kategoria: Społeczne
30-12-2008

Dużym sukcesem zakończyła się w Dębicy ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Radio Lublin pod hasłem „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W naszym mieście odbyła się ona po raz 6. Koordynowana była przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram”.

więcej...


Budżet Miasta Dębica na 2009 rok i Statut
Kategoria: Urząd Miejski
29-12-2008

Poniżej znajdują sie odnośniki do treści uchwały Rady Miejskiej w sprawie budżetu Miasta Dębica na 2009 rok wraz z załącznikami oraz Statut Gminy Miasta Dębica. Wszystkie poniższe dokumenty zamieszczone są na stronie debica.pl w zakładce Samorząd/Rada Miejska/Uchwały RM -2008

więcej...


Opłatek w MOPS
Kategoria: Społeczne
29-12-2008

Skromne spotkanie opłatkowe odbyło się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Zebrani pracownicy życzyli sobie spokojnych i wesołych świąt oraz pomyślności w Nowym 2009 Roku.

więcej...


Dębicy patronuje Święta Jadwiga Śląska
Kategoria: Urząd Miejski
29-12-2008

Od 28 grudnia 2008 roku Dębicy patronuje przed Bogiem Święta Jadwiga Śląska. W tym dniu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której biskup Wiktor Skworc ordynariusz diecezji tarnowskiej, odczytał dekret, działającej w Watykanie, Kongregacji do spraw Kultu Bożego Dyscypliny Sakramentów, o zatwierdzeniu patronki dla Dębicy. Po sesji odbyła się w kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi msza święta, której przewodniczył biskup Skworc.

więcej...


Nie jesteście sami
Kategoria: Społeczne
26-12-2008

23 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ulicy Ratuszowej odbyła się wigilia dla osób samotnych, ubogich, chorych. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu dębiczan. Organizatorem wigilii był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak co roku uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, księża, radni. Kolędy śpiewała młodzież oraz zespół ludowy „Morsy” z niezastąpioną Sylwią Murdza-Chrobak na czele. Burmistrz Paweł Wolicki przyszedł na wigilię z żoną Małgorzatą oraz trójką dzieci.

więcej...


Najważniejsze drogi i kanalizacja
Kategoria: Urząd Miejski
23-12-2008

Niemal jednogłośnie dębiccy radni miejscy przyjęli budżet na 2009. Całkowita realizacja wszystkich zapisanych w budżecie inwestycji będzie kosztować 198 milionów zł. Przed przystąpieniem do głosowania Jan Borek – przewodniczący Rady Miejskiej przeczytał pismo Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie ustosunkowała się do projektu tegorocznego budżetu. Burmistrz przyznał, że budżet jest odważny. Miasto będzie korzystać z kredytów i dofinansowania z zewnątrz.

więcej...


Norweska technologia
Kategoria: Sportowe
23-12-2008

Pomysłodawcy i wykonawcy specjalnego urządzenia laserowego do badania grubości lodu przyjechali z Norwegii, by zamontować mechanizm na rolbie służącej do wygładzania lodowiska.

więcej...


Życzenia Świąteczne
Kategoria: Urząd Miejski
23-12-2008

więcej...


Test wdrożeniowy Wimaxu zakończony
Kategoria: Urząd Miejski
22-12-2008

Dębica zakończyła test wdrożeniowy Wimaxu. Teraz miasto wystąpiło o dofinansowanie z unijnych pieniędzy szerokopasmowej sieci bezpłatnego Internetu.

więcej...


Konkurs poświęcony twórczości Pendereckiego
Kategoria: Kulturalne
22-12-2008

W roku jubileuszowym 650 – lecia miasta Dębicy, który zbiega się z 75 rocznicą urodzin i 50 – leciem pracy twórczej znakomitego dębiczanina, światowej sławy kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, w Szkole Muzycznej, został zorganizowany IV Regionalny Konkurs Wiedzy o Kompozytorach „Życie i Twórczość Krzysztofa Pendereckiego”.

więcej...


Chcą podyskutować
Kategoria: Kulturalne
22-12-2008

DK „Śnieżka”, odpowiadając na zapotrzebowanie społeczne, pragnie zainaugurować działalność Otwartego Klubu Dyskusyjnego.

więcej...


Obiekty sportowe czynne w drugi dzień świąt
Kategoria: Społeczne
22-12-2008

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że 24,25,31 grudnia oraz 01 stycznia 2009 basen i lodowisko są nieczynne.

więcej...


Bezpieczny informator
Kategoria: Urząd Miejski
22-12-2008

Trafił do mieszkańców Dębicy „Mini Informator” wydany w ramach ogólnopolskiego programu „Razem Bezpieczniej”. Zawiera on wiele cennych informacji zebranych z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców Dębicy.

więcej...


Kolędowanie na Rynku
Kategoria: Społeczne
20-12-2008

Około 300 osób przyjęło zaproszenie Burmistrza Dębicy oraz Starosty Powiatu Dębickiego i wzięło udział we wspólnym kolędowaniu na dębickim Rynku. Wszyscy mogli degustować wigilijne potrawy przygotowane przez dębickich restauratorów, młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu, Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

więcej...


Burmistrz u przedszkolaków
Kategoria: Edukacyjne
17-12-2008

Burmistrz Paweł Wolicki rozpoczął przedświąteczne odwiedziny wszystkich przedszkoli. Do Przedszkola nr 8 przyniósł pięknie wydane biblie, maskotki i słodycze.

więcej...


Opłatek na Uniwersytecie
Kategoria: Społeczne
16-12-2008

- Trzeba się cieszyć bo Zbawiciel się urodził. Wszystkim Państwu życzę wielkiej radości z małych rzeczy, wiele błogosławieństwa Bożego, wiele pomyślności w nowym roku 2009 – takimi życzeniami rozpoczął spotkanie opłatkowe Ks. Jacek Wątroba, które miało miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Dębicy.

więcej...


Hej, kolęda, kolęda…
Kategoria: Społeczne
16-12-2008

Burmistrz Dębicy i Starosta Powiatu Dębickiego zapraszają mieszkańców do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 18 grudnia br. na dębickim Rynku. Poza wspólnym śpiewaniem kolęd mieszkańcy będą mogli skosztować wigilijnych potraw i zaopatrzyć się w jedlinę i pachnące sianko na wigilijny stół.

więcej...


Strażnicy jak strażacy
Kategoria: Społeczne
12-12-2008

Nietypową akcję przeprowadzili 10 grudnia ok. godz. 19 funkcjonariusze Straży Miejskiej przy ul. Paderewskiego. Patrolujący osiedle strażnicy zobaczyli na jednej z posesji płonące około 4 metrowe tuje. Strażnicy poinformowali o zdarzeniu straż pożarną, bowiem ogień się rozprzestrzeniał, zaś w pobliżu zaparkowane były samochody i stały inne budynki.

więcej...


Badania słuchu dzieci siedmioletnich
Kategoria: Społeczne
12-12-2008

Od 8 do 16 grudnia w dębickich szkołach podstawowych prowadzone są badania słuchu dzieci z klas pierwszych. Inicjatorem przedsięwzięcia są władze miasta, które zapewniają także finansowanie badań.

więcej...


Konsultacje budżetowe
Kategoria: Społeczne
12-12-2008

Burmistrz Paweł Wolicki wraz z zastępcami, radnymi oraz pracownikami Urzędu Miejskiego odbywa konsultacje społeczne z mieszkańcami Dębicy na temat projektu przyszłorocznego budżetu. Spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zauważyli, że zgłaszane przez nich podczas konsultacji wnioski, są realizowane przez władze miasta lub ujęte w planach budżetowych na następne lata.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej