<< powrót na stronę główną dziś jest: 22.03.2023 r.  
 


07.05.2014 - „Straszny Dwór” – w świecie kontuszy i karabel
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Kwiecień


Uroczystości 3 Maja
Kategoria: Urząd Miejski
27-04-2008

Uroczystości 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą na Placu Solidarności . Wcześniej poczty sztandarowe zbiorą się przy plebani Kościoła Św. Jadwigi i będą towarzyszyć duchownym w przemarszu na plac.

więcej...


Nabucco na 650 – lecie Dębicy
Kategoria: Kulturalne
27-04-2008

Ponad 200 osób zaangażowanych jest w przygotowania opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, którą będzie można obejrzeć od 3 maja br. m.in. w Dębicy, Mielcu i Jarosławiu. Premiera dzieła, które wystawiają dębiccy amatorzy pod dyrekcją Pawła Adamka odbędzie się podczas uroczystości związanych z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 18 w Domu Kultury „Mors”.

więcej...


Piotr Hołubowski wicemistrzem świata
Kategoria: Sportowe
23-04-2008

Piotr Hołubowski z Dębicy został wicemistrzem świata w narciarstwie biegowym osób po transplantacji w Rovaniemi w Finlandii. Sportowiec na zawodach promował Dębicę. Urząd Miejski był jednym ze sponsorów wyjazdu Hołubowskiego na zawody.

więcej...


Uroczystości patriotyczne na Górze Śmierci
Kategoria: Społeczne
23-04-2008

Władze miasta, kombatanci, mieszkańcy Dębicy uczestniczyć będą 24 kwietnia br. w uroczystości patriotyczno - religijnej na Górze Śmierci w Pustkowie Osiedlu. Uczestnicy uroczystości oddadzą hołd pomordowanym jeńcom obozu pracy, który był tam podczas II wojny światowej. To miejsce kaźni 15 tysięcy jeńców różnej narodowości.

więcej...


Powitanie lata w Dębicy
Kategoria: Społeczne
23-04-2008

Targi Zdrowego Życia „Ecolife”, I Podkarpackie Targi Turystyczne oraz Międzynarodowy Przegląd Piosenki Żeglarskiej “Tawerna” to imprezy, którymi Dębica będzie witała tegoroczne lato. Organizatorem mprez „Powitanie lata”, od 20 do 22 czerwca br., jest Tomasz Pawlus, właściciel firmy MKT i Open Hotel oraz miasto Dębica. Imprezy odbywają się w Dębicy w ramach obchodów 650 – lecia lokacji miasta.

więcej...


Dyskutowali o sposobach na przyciągnięcie inwestorów
Kategoria: Gospodarcze
22-04-2008

Krakowski Oddział Amerykańskiej Izby Handlowej zorganizował 17 kwietnia br, w siedzibie firmy Philip Morris Polska ogólnopolskie Forum Przemysłowe przeznaczone dla dużych firm zajmujących się działalnością produkcyjną w Polsce.

więcej...


Są miejsca na bezpłatne kursy dla bezrobotnych kobiet
Kategoria: Gospodarcze
22-04-2008

Jeszcze tylko sześć wolnych miejsc zostało dla kobiet, które chciałyby uczestniczyć w darmowych kursach, organizowanych przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu. Można zdobyć kwalifikacje w zawodach sprzedawca -handlowiec, pracownik administracyjno - biurowy, obsługa kadrowo - finansowa w firmie. Udział w kurach mogą wziąć kobiety w wieku od 18 do 60 lat, jeżeli są mieszkankami powiatu dębickiego i nie są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.

więcej...


Lekarze zadowoleni z mistrzostw w Dębicy
Kategoria: Sportowe
21-04-2008

W Dębicy rozegrane zostały 18 i 19 kwietnia br. IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. W zawodach uczestniczyło 52 lekarzy z 13 Okręgowych Izb Lekarskich, 16 kobiet i 36 mężczyzn. Rywalizowali oni w 30-tu konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objął dr Konstanty Radziwiłł, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

więcej...


PIT-y można złożyć także w Urzędzie Miejskim
Kategoria: Urząd Miejski
21-04-2008

Od 21 kwietnia br. do końca miesiąca w Urzędzie Miejskim w Dębicy funkcjonuje okresowy punkt obsługi podatnika, gdzie można otrzymać formularze podatkowe a także przyjmowane są zeznania podatkowe. Porozumie w sprawie uruchomienia punktu podpisali burmistrz Paweł Wolicki i Jerzy Skocz, naczelnik Urzędu Skarbowego.

więcej...


Małżeństwo na deskach
Kategoria: Kulturalne
21-04-2008

Spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie” można będzie obejrzeć w Dębicy w Dom Kultury „Śnieżka” 25 kwietnia br. Spektakl oparty jest na znakomitej sztuce Erica – Emanuela Schmitta, który zaskakująco opisuje perypetie małżeńskiego związku. Spektakl będzie można obejrzeć dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy i Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

więcej...


Bezpieczna Dębica
Kategoria: Społeczne
17-04-2008

Miasto otrzymało dotację na realizację rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” , na sfinansowanie projektu „Bezpieczna Dębica – wspólne działania na rzecz walki z przestępczością”. Wniosek o pieniądze złożyli pracownicy Wydziału Planowania Strategicznego Urzędu Miejskiego w Dębicy.

więcej...


Malarstwo ojca i rzeźby syna
Kategoria: Warto się wybrać
17-04-2008

Malarstwo, rysunek i rzeźbę będzie można od 18 kwietnia oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Na wystawę składają się prace malarskie i rysunek Edwarda Kielerlinga oraz rzeźba Łukasza Kieferlinga. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

więcej...


Lekarze będą rywalizować w basenie
Kategoria: Sportowe
17-04-2008

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu odbędą się od 17 do 19 kwietnia br. w dębickiej pływalni. Równolegle odbywać się będzie III Konferencja Naukowa Postępy w Medycynie Sportowej „Bezpieczeństwo w sporcie”.

więcej...


Taneczne Variete
Kategoria: Warto się wybrać
17-04-2008

W Domu Kultury „Śnieżka” odbędzie się 18 kwietnia br. widowisko taneczno – muzyczne "Variete", przygotowane z okazji Światowego Dnia Tańca. Początek o godz. 17.

więcej...


Miasto pozyskało pieniądze na wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego
Kategoria: Urząd Miejski
16-04-2008

Miasto otrzyma dofinansowanie na utworzenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy. Dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniesie 1, 3 mln złotych. Z budżetu powiatu inwestycja wsparta zostanie 200 tysiącami złotych a miasto blisko 277 tysięcy złotych. Łączna wartość projektu wynosi milion 812 tysięc y złotych.

więcej...


Przedsiębiorczy Kopernik
Kategoria: Edukacyjne
15-04-2008

W Miejskim Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy 14 kwietnia br. rozstrzygnięto kilka konkursów i podsumowano V edycję „Miejskiego Konkursu Informatycznego”. Konkursy zostały zorganizowane w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły.

więcej...


Pieniądze z pikniku wspomogą potrzebujących
Kategoria: Kulturalne
15-04-2008

Wielki Piknik Rodzinny, w rytmach szant, zorganizuje 1 maja br. Ośrodek Wypoczynkowo – Szkoleniowy „Grand” w Chotowej. Na uczestników zabawy czeka wiele atrakcji. Pieniądze z zabawy przeznaczone będą na działalność Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy.

więcej...


Burmistrz wygłosił wykład o polityce prorodzinnej
Kategoria: Społeczne
15-04-2008

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, był prelegentem na konferencji poświęconej polityce prorodzinnej i promocji rodziny, która odbyła się 8 kwietnia br. w Rzymie. Burmistrz poparł także projekt deputowanych do Parlamentu Europejskiego obniżający stawkę podatku VAT na produkty dziecięce, m.in. wózki spacerowe, łóżeczka, itp.

więcej...


Urzędnicy i radni wsparli hospicjum
Kategoria: Urząd Miejski
14-04-2008

Żonkile zasadzone jesienią w ramach akcji Pola Nadziei przed Urzędem Miejskim w Dębicy zostały ścięte i rozprowadzone wśród urzędników, radnych i mieszkańców, którzy 11 kwietnia br. wsparli finansowo konto Dębickiego Hospicjum Domowego. Kwitnące żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą.

więcej...


Małe Złotka zagrają dla Hanki
Kategoria: Sportowe
14-04-2008

"Z Hanką dla Hanki", pod takim hasłem rozgrywany będzie II Turniej Siatkarski Dziewcząt "Małe Złotka" Dębica 2009. Organizatorzy już teraz przygotowują turniej, by pomoc dla Domu Dziecka „Hanka” była pokaźna.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej