<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


13.11.2012 - Rondo na ul. Kwiatkowskiego w Dębicy + foto
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2014 - miesiąc: Czerwiec


Wyróżnienie dla Miasta Dębicy
Kategoria: Urząd Miejski
30-06-2014

Miasto Dębica zostało wyróżnione w programie „Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy” ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dębica została wyróżniona w obszarze „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”. Razem z wyróżnieniem i okolicznościowym dyplomem Miasto Dębica otrzymało również nagrodę finansową w wysokości 9.500 zł.

więcej...


Zakończenie roku szkolnego w dębickich szkołach miejskich
Kategoria: Edukacyjne
30-06-2014

27 czerwca ponad 4300 uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów zakończyło rok szkolny 2013/2014. We wszystkich dębickich szkołach odbyły się uroczyste wręczenia świadectw szkolnych oraz dyplomów i nagród rzeczowych. Z mijającym rokiem szkolnym pożegnali się także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy.

więcej...


Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów dębickich szkół
Kategoria: Edukacyjne
27-06-2014

24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 10 odbyła się uroczystość podsumowania osiągnięć edukacyjnych wychowanków przedszkoli i uczniów dębickich szkół podstawowych oraz gimnazjów w roku szkolnym 2013/14.

więcej...


Weekend w naszym Mieście
Kategoria: Urząd Miejski
27-06-2014

więcej...


„Aktywny samorząd” – pilotażowy program dla osób niepełnosprawnych
Kategoria: Społeczne
26-06-2014

Do 30 sierpnia osoby niepełnosprawne z terenu powiatu dębickiego mogą składać wnioski w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy. Jest to już trzecia edycja tego programu realizowanego od 2012 roku.

więcej...


Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu odbędą się w Dębicy
Kategoria: Sportowe
26-06-2014

W dniach od 4-6 lipca na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbędą się organizowane przez Zarząd Podkarpackiego Związku Pływackiego Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych . W Mistrzostwach weźmie udział około 550 zawodników z 120 klubów pływackich z całej Polski, w tym zawodnicy z Województwa Podkarpackiego. Ceremonia rozpoczęcia zawodów zaplanowana została 4 lipca na godz. 16.45.


Wakacyjne koncerty na dębickim Rynku
Kategoria: Kulturalne
26-06-2014

Ruszają wakacyjne koncerty na dębickim Rynku. Już 6 lipca zagra tarnowski zespół Genezareth, wystąpią wokaliści Szkoły Muzyki Rozrywkowej oraz stypendyści burmistrza w zakresie upowszechniania kultury, przewidziano także atrakcje dla najmłodszych. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza zespoły i solistów chętnych do zaprezentowania się podczas koncertów zaplanowanych na przestrzeni lipca i sierpnia.

więcej...


Zwyciężyła "Dwójka" - Mundialito 2014 zakończone
Kategoria: Sportowe
25-06-2014

XII edycja Turnieju Piłki Nożnej „MUNDIALITO – 2014” pod patronatem burmistrza miasta Dębicy o puchar przechodni Polskiego Związku Piłki Nożnej okazała się zwycięska dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, której reprezentanci pokonali w meczu finałowym zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy 2:0. Bramki strzelili Mieszko Miś i Kacper Susz.

więcej...


„ Życie – kocham i szanuję” – rozstrzygnięcie konkursu
Kategoria: Urząd Miejski
25-06-2014

16 czerwca roku odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie powiatowego konkursu zorganizowanego w związku z VI Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej i Komitet Organizacyjny Marszu w którego skład weszli Stanisław Wielgut, Mariusz Szewczyk i Marcin Grabowy. Patronat nad konkursem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki oraz starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa.

więcej...


Wyróżnienie „Lider Województwa Podkarpackiego 2014 ” oraz certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego” dla „Wodociągów Dębickich” sp. z o.o.
Kategoria: Urząd Miejski
25-06-2014

18 czerwca w sali Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie przedstawiciele „Wodociągów Dębickich” – Jacek Gil i Agnieszka Jamróz, z rąk Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Bogdana Romaniuka, odebrali piątą już z kolei statuetkę „Lidera Województwa Podkarpackiego” oraz certyfikat „Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego.”

więcej...


Dębickie Amazonki spotkały się z twórcą programu Grom Combat
Kategoria: Społeczne
23-06-2014

20 czerwca Dębickie Amazonki uczestniczyły w specjalnym treningu, który dla wszystkich pań uczestniczących w treningach prowadzonych przez Adama Szelę według systemu Grom Combat poprowadził twórca tego programu major Jacek Kowalik - były dowódca grupy operacyjnej jednostki specjalnej GROM, uczestnik pierwszych misji zagranicznych na Haiti i w Afganistanie.

więcej...


Mundialito 2014 rozpoczęte
Kategoria: Sportowe
23-06-2014

23 czerwca na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego o godz. 9.30 rozpoczął się turniej „Mundialito” pod patronatem burmistrza miasta Dębicy o puchar przechodni Polskiego Związku Piłki Nożnej w którym wzięło udział 18 drużyn z kilkunastu szkół z terenu Dębicy i powiatu dębickiego.

więcej...


Burmistrz Paweł Wolicki otrzymał absolutorium
Kategoria: Urząd Miejski
23-06-2014

Podczas sesji która odbyła się 18 czerwca Rada Miejska udzieliła burmistrzowi Pawłowi Wolickiemu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2013 rok.

więcej...


Świętojańskie Śpiewania
Kategoria: Kulturalne
23-06-2014

Środowiskowy Dom Samopomocy i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają na Świętojańskie Śpiewania ŚDS-ów z województwa podkarpackiego. Będzie to już trzecia edycja przeglądu wokalnego, któremu towarzyszy konkurs na wianek świętojański i poszukiwanie kwiatu paproci. Impreza odbędzie się 3 lipca o godz. 9.30 w parku przy Domu Kultury „Śnieżka”.


Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy najlepsza w Województwie Podkarpackim
Kategoria: Edukacyjne
20-06-2014

12 czerwca w Hotelu Rzeszów odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy zajęła I miejsce w województwie. Placówka może się pochwalić aż 12 laureatami i 10 finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

więcej...


660 wyprawek dla pierwszoklasistów
Kategoria: Urząd Miejski
18-06-2014

18 czerwca w Domu Kultury „Kosmos” odbyło się uroczyste przekazanie przez burmistrza Pawła Wolickiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Leskiego, radnych miejskich oraz Monikę Gardułę z Firmy Oponiarskiej „Dębica” wyprawek szkolnych w ramach akcji organizowanej przez Urząd Miejski „Bezpieczna droga do szkoły”. Wyprawki trafią ogółem do 660 dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w pierwszych klasach dębickich szkół.

więcej...


Piknik Siatkarski - 22 czerwca
Kategoria: Urząd Miejski
18-06-2014

Dębicka Akademia Siatkarska Kępa zaprasza na Siatkarski Piknik z Eko Światem. Piknik odbędzie się w niedzielę 22 czerwca o godz.15.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy ul. Wagnera 4 ( Kępa) W czasie pikniku rozegrany zostanie mecz pokazowy pomiędzy zawodnikami Akademii a sponsorami i przyjaciółmi UKS Kępa, zostaną wręczone nagrody oraz nastąpi podsumowanie Dębickiej Ligi Siatkarskich Jedynek. Ponadto rozegrany zostanie także turniej rodzinny ( dziecko + rodzic ) w piłce siatkowej w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i open. Wśród uczestników turnieju rodzinnego zostanie rozlosowany bilet na uroczystość otwarcia Mistrzostw Świata w Siatkówce oraz na mecz Polska - Serbia ( wraz z transportem ) w Warszawie.


Efekty partnerstwa
Kategoria: Urząd Miejski
18-06-2014

Od 16 czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej „Ad Astram” rozpoczął realizację trzech ważnych projektów. „Aktywny Senior III”, „Aktywny Klub Seniora”, „Równamy Szanse”. Wszystkie projekty łączy to, że ich zadaniem jest wspieranie środowisk mniej zaradnych, pomaganie im w pokonywaniu życiowych trudności, aktywizowanie ich.

więcej...


Miejcie nadzieję…
Kategoria: Urząd Miejski
17-06-2014

Piękną oprawę miała druga edycja konkursu wokalnego „Tylko polska piosenka” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Konkurs pod honorowym patronatem burmistrza miasta Dębicy Pawła Wolickiego obejmował lata 80 i 90 i odbywał się pod hasłem „Miejcie nadzieję”.

więcej...


Konkurs filmowy z zakresu profilaktyki uzależnień rozstrzygnięty
Kategoria: Urząd Miejski
16-06-2014

W dniu 14 czerwca 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najlepszy film z zakresu profilaktyki uzależnień.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej