<< powrót na stronę główną dziś jest: 19.06.2024 r.  
 


16.04.2007 - Dwa rekordy Polski na zakończenie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Sierpień


Dębica na święcie wina
Kategoria: Urząd Miejski
31-08-2008

Władze miasta uczestniczyły w III Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle. Targom winnym towarzyszyły koncerty zespołów artystycznych, prezentacje wyrobów rękodzieła, degustację wybornych potraw kuchni regionalnej i win.

więcej...


Edukacja kulturalna dla dzieci i młodzieży
Kategoria: Kulturalne
31-08-2008

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy prowadzi nabór do stałych form pracy.

więcej...


Powstaną dwa nowe boiska
Kategoria: Gospodarcze
29-08-2008

Krzysztof Krawczyk – zastępca burmistrza Dębicy wbił pierwszą łopatę pod rozpoczęcie budowy kompleksu sportowego w ramach realizacji program „Moje boisko – Orlik 2012”.

więcej...


Kolarze przejadą przez Dębicę
Kategoria: Sportowe
27-08-2008

Przez centrum miasta przejedzie 30 sierpnia br. (sobota) około 80 uczestników rowerowego maratonu Lwów – Kraków. Rajd nawiązuje do dawnych wyścigów rowerowych. W Dębicy kolarze spodziewani są ok. godz. 12.

więcej...


Awansowali na wyższe stopnie
Kategoria: Społeczne
27-08-2008

Sześć aktów mianowania na wyższy stopień oficerski wręczył ppłk. Mirosław Ciesielski, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu podczas uroczystości 27 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Dębicy. Gratulacje kombatantom złożył Jan Warzecha, sekretarz miasta, Władysław Bielawa, starosta dębicki oraz chor. Tomasz Wójcik z mieleckiej WKU.

więcej...


Ostatnie pożegnanie plutonowego
Kategoria: Społeczne
27-08-2008

Setki dębiczan, najbliższa rodzina, Brygada Saperów przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Obrony Narodowej, a także władze miasta pożegnały pochodzącego z Dębicy plutonowego Waldemara Sujdaka, który przed tygodniem zginął w Afganistanie.

więcej...


Nagrodzono najpiękniejsze dębickie ogrody
Kategoria: Urząd Miejski
27-08-2008

Rozstrzygnięto konkurs „Dębica w kwiatach”. W konkursie, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wystartowało 29 właścicieli przydomowych ogródków i balkonów. Wszystkie ogrody oceniała komisja konkursowa w składzie: Danuta Malczak – przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Tadeusz Ciecieręga – radny Rady Miasta Dębica, Bogusława Lipień – przedstawiciel Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Barbara Kizior – przedstawiciel Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urbanistyki i Architektury.

więcej...


Muzyczne pożegnanie lata
Kategoria: Kulturalne
26-08-2008

Podczas ostatniego „Muzycznego spotkania wakacyjnego”, które odbyło się w niedzielę (24 sierpnia br.) w Rynku wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Dębicy pod dyrekcją Stanisława Świerka i zespół „Mr. Pollack” z Mielca. Dębiczan nie wystraszyła ulewa i oklaskami gorąco nagradzali artystów.

więcej...


Dębica dla małych Gruzinów
Kategoria: Społeczne
25-08-2008

Odzież, zabawki, słodycze i artykuły szkolne będą potrzebne dla dzieci z Gruzji, które przyjadą na jeden dzień do Dębicy. Dzieci przebywają na koloni letniej na Podkarpaciu. Przyjechały na specjalne zaproszenie Prezydenta Polski, po to, żeby choć na chwilę zapomnieć o wojnie, którą widziały w swoim kraju.

więcej...


Pogrzeb z honorami
Kategoria: Urząd Miejski
25-08-2008

We wtorek (26 sierpnia br.) odbędzie się pogrzeb st. kpr. Waldemara Sujdaka z Dębicy, który zginął podczas zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz.16 w kościele p.w. Św. Jadwigi, następnie odbędzie się pogrzeb z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej. Władze Dębicy łączą się w bólu z rodziną zmarłego żołnierza.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
24-08-2008

W kinie „Śnieżka” do 27 sierpnia br. można oglądać komedię romantyczną „Dwa dni w Paryżu” oraz dramat wojenny „W dolinie Elah”.

więcej...


Orkiestra i gitarowy koncert
Kategoria: Warto się wybrać
24-08-2008

Podczas kolejnych „Muzycznych spotkań wakacyjnych”, w niedzielę (24 sierpnia br.) w Rynku odbędą się dwa koncerty.

więcej...


Noc pełna muzyki
Kategoria: Warto się wybrać
23-08-2008

Carla Roca (pumpin techno), Alan White (house, pumpin techno) oraz dj’s: Robbo (electro house ,ocal house), Sven_B (electro house, Hiszpan XI (electro house) Northern Beats (pumpin) Reeche (latin -vocal-electro-house) Freejay (electo-pumpin-house ,techno-funky) to gwiazdy Euro House Night air Festival. To pierwsza impreza plenerowa tego typu organizowana w okolicy miasta Dębica. Początek o godz. 18 w sobotę (23 sierpnia br.) w ośrodku szkoleń piłkarskich w Straszęcinie.

więcej...


Bitwa dla miłośników militariów
Kategoria: Warto się wybrać
23-08-2008

Wzorem lat poprzednich w niedzielę (24 sierpnia br.) w Stępinie odbędzie się zlot militarny i rekonstrukcja bitwy z czasów II wojny światowej. Na imprezie nie zabraknie miłośników historii i militariów z Dębicy.

więcej...


Owocna wizyta przedstawicieli oświaty i kultury
Kategoria: Europa Miast
20-08-2008

Przedstawiciele dębickiej oświaty, którzy wraz z grupą młodzieży przebywali w Bułgarii i Rumunii, na zaproszenie miast partnerskich, podsumowali efekty swojej wizyty.

więcej...


„Śnieżka” będzie europejska
Kategoria: Urząd Miejski
20-08-2008

Urząd Miejski ogłosił konkurs na koncepcja programowo - przestrzenna przebudowy i rozbudowy Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy na Centrum Sztuki Europa Miast. Na zwycięzcę i wyróżnionych czekają nagrody pieniężne i możliwość przyjęcie jego projektu do realizacji.

więcej...


Młodzież dębicka ambasadorem miasta
Kategoria: Kulturalne
20-08-2008

Ogromnym sukcesem zakończyła się misja nawiązania kontaktów sportowych, kulturalnych i oświatowych podczas pobytu grupy młodzieży i przedstawicieli jednostek samorządowych w miastach partnerskich: Carei w Rumunii, Obzor i Svishtov w Bułgarii.

więcej...


Dwa tygodnie w Iwoniczu
Kategoria: Społeczne
20-08-2008

Zadowolone i uśmiechnięte wróciły z kolonii Iwonicza Zdroju dębickie dzieci. Dla wielu z nich był to pierwszy w życiu taki wyjazd. Jedyne, na co narzekały to, to, że kolonia skończyła się tak szybko.

więcej...


Środowiskowa spartakiada
Kategoria: Społeczne
19-08-2008

Już za dwa tygodnie, 4 września o godzinie 10.00, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego w Dębicy rozpocznie się X Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przygotowywał się do tej imprezy od ubiegłego roku.

więcej...


Pomoc dla poszkodowanych podczas trąby powietrznej
Kategoria: Społeczne
19-08-2008

Prezes Zarządu Związku Gmin Śląska Opolskiego Czesław Tomalik zwraca się z apelem o pomoc dla ofiar kataklizmu w Gminie Strzelce Opolskie i w Gminie Ujazd, który nastąpił w wyniku przejścia trąby powietrznej.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej