<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.06.2024 r.  
 


01.12.2008 - Święto działaczy kultury
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2010 - miesiąc: Maj


Barwny turniej w piłkę nożną
Kategoria: Sportowe
31-05-2010

Turniej Mini - Piłki Nożnej „Mundialito 2010” odbędzie się 8 i 9 czerwca br. Kolejna edycja tego niezwykle popularnego turnieju piłkarskiego dla uczniów szkół podstawowych z Podkarpacia. W bieżącym roku w turnieju uczestniczyć będzie także drużyna z Ukrainy.

więcej...


Zawiadomienie
Kategoria: Urząd Miejski
31-05-2010

Burmistrz Miasta, osoba pełniąca funkcję Organów Gminy, Mariusz Szewczyk, zawiadamia:

więcej...


Miasto zrealizuje projekt schetynówki
Kategoria: Gospodarcze
26-05-2010

Projekt miasta Dębica zostanie wpisana na listę podstawową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji projektów do dofinansowania w ramach Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 (tzw. „schetynówki”).

więcej...


Igłą malowane
Kategoria: Kulturalne
26-05-2010

Do końca czerwca w Willi „Wiluszówka” można oglądać wystawę prac Heleny Wątróbskiej. Artystka prezentuje kilkadziesiąt wyhaftowanych techniką krzyżykową obrazów.

więcej...


Rozpoczynają się Dni Dębicy
Kategoria: Społeczne
26-05-2010

Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Dębicy przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji artystycznych z okazji Dni Dębicy. Od 28 do 30 maja br. zaplanowano plenerowe koncerty, pokazy taneczne oraz prezentacje zespołów z zaprzyjaźnionych z Dębicą samorządów, w ramach odbywającego się równolegle II Festiwalu Kultur Miast Partnerskich.

więcej...


Kurs z dofinansowaniem
Kategoria: Społeczne
26-05-2010

Kurs języka angielskiego dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje organizuje Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, partner wspierający w powiecie dębickim, szkołę języków obcych Masterschool z Rzeszowa. Szkoła realizuje projekt „Język angielski narzędziem rozwoju i sukcesu zawodowego”.

więcej...


Dębica dla Gorzyc
Kategoria: Społeczne
25-05-2010

Dębiczanie solidaryzując się z mieszkańcami wsi Sokolniki oraz innych miejscowości w gminie Gorzyce zorganizowali zbiórkę darów dla ludzi dotkniętych klęską powodzi. Już we wtorek wyjechał pierwszy transport darów do Gorzyc.

więcej...


Koncert muzyki odnalezionej
Kategoria: Kulturalne
25-05-2010

Najpiękniejszych utworów muzyki barokowej można było wysłuchać podczas koncertu w kościele św. Jadwigi. Koncert odbył się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

więcej...


W Dębicy rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z Polski i zagranicy
Kategoria: Kulturalne
25-05-2010

280. tancerzy z Polski i kilka par z Ukrainy wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Dębicy. Organizatorem turnieju było Towarzystwo Tańca „Złota Para”

więcej...


Razem jest łatwiej
Kategoria: Społeczne
24-05-2010

Do bardzo udanych należy zaliczyć imprezę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, która odbyła się pod hasłem „Bądźmy Razem” IV Spotkania Artystyczne. W gościnnych progach Domu Kultury „Śnieżka” występowały grupy teatralne oraz muzyczne z ośrodków wsparcia z terenu powiatu dębickiego. Niedzielne popołudnie wypełnione było w „Śnieżce” dobrą zabawą. Na kiermaszu można było obejrzeć wyroby rękodzielnicze. Cała impreza natomiast miała uczyć tolerancji na drugiego – niepełnosprawnego i starszego – człowieka.

więcej...


Dębickie Serce dla powodzian z Gminy Gorzyce
Kategoria: Społeczne
24-05-2010

Miasto włącza się w pomoc dla powodzian. W Dębicy zbierane będą pieniądze i dary dla mieszkańców wsi Sokolniki, w gminie Gorzyce, w powiecie tarnobrzeskim. Miejscowość ta najbardziej w ostatnich dniach została dotknięta żywiołem.

więcej...


Rozśpiewane Promyczki na start
Kategoria: Kulturalne
24-05-2010

Organizatorzy I Powiatowego Konkursu Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Promyczki” zapraszają małych artystów do udziału w zabawie. Festiwal odbędzie się 13 czerwca w sali widowiskowej Domu Kultury „Mors” przy ulicy Sportowej. Imprezę organizują: Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Nagrodą dla finalistów konkursu będzie nagranie wspólnej płyty w prawdziwym studiu nagrań.

więcej...


Porozmawiają o przyszłości Europy
Kategoria: Europa Miast
24-05-2010

W Dębicy 29 maja br. odbędzie się III Konwent Europy Miast, zaś od 28 do 30 maja br. II Festiwal Kultur Miast Partnerskich. Obie imprezy organizowane są w ramach projektu „Razem w Europie” i sfinansowane zostaną w całości z funduszy unijnych. Tematem dyskusji uczestników konwentu będzie „Przyszłość Miast Europy”.

więcej...


W Dębicy będą rywalizować najlepsi tancerze
Kategoria: Kulturalne
21-05-2010

Burmistrz Miasta Dębicy oraz Towarzystwo Przyjaciół Tańca zapraszają wszystkich dębiczan na X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złota Para”, który odbędzie się w sobotę 22 maja.

więcej...


Sukces Wydziału Promocji
Kategoria: Społeczne
20-05-2010

Miasto Dębica zostało przyjęte do udziału w projekcie sieci miast partnerskich (URBACT II) o nazwie „Together” (Razem). Zaproszenie to jest wynikiem zarekomendowania naszego miasta do projektu przez miasto Salaspils z Łotwy oraz pomyślnego przejścia procesu weryfikacyjnego.

więcej...


Bądźmy razem
Kategoria: Warto się wybrać
20-05-2010

W niedzielę, 23 maja, odbędzie się impreza integracyjna pod tytułem „Bądźmy razem”. Jej organizatorami są: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury oraz dębickie placówki oświatowe. Będzie to czwarte już tego typu spotkanie z kulturą tworzoną przez ludzi niepełnosprawnych.

więcej...


Informacja o stanie finansowym miasta
Kategoria: Urząd Miejski
20-05-2010

Mariusz Szewczyk, pełniący funkcję burmistrza Dębicy, przedstawił Radzie Miejskiej informację o stanie finansowym miasta na 13 kwietnia 2010 r., czyli na dzień przejęcia swoich obowiązków.

więcej...


Maśluszczak w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
19-05-2010

Jeden z najbardziej znanych polskich rysowników, malarzy, plastyków Franciszek Maśluszczak prezentuje swoje prace w dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Ci, którzy uczestniczyli w piątkowym wernisażu wystawy mieli okazję poznać Franciszka Maśluszczaka, który przyjechał do Dębicy razem ze swoja żoną oraz gronem przyjaciół z Rzeszowa.

więcej...


Elżbieta Łukacijewska w magistracie
Kategoria: Urząd Miejski
19-05-2010

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska uczestniczyła w Konwencie Burmistrzów i Wójtów Powiatu Dębickiego oraz odwiedziła dębicki magistrat. Pełniący obowiązki burmistrza Mariusz Szewczyk liczy na zadeklarowaną przez Panią Poseł pomoc dla Dębicy.

więcej...


Zlot w blasku iskier
Kategoria: Społeczne
19-05-2010

Harcerze z Hufca ZHP im. Dębickich Szarych Szeregów zorganizowali zlot „W blasku iskier jawi się historia”, który odbył się 15 i 16 maja br. w ramach obchodów 100 – lecia ruchu harcerskiego na ziemiach polskich oraz 15 – lecia nadania imienia sztandaru hufcowi.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej