<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


28.05.2009 - Dębickie koszykarki zagrały w Svishtov
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Grudzień


Spotkanie w ochronce
Kategoria: Społeczne
28-12-2007

Z udziałem przedstawicieli władz miasta odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym Sióstr Służebniczek Dębickich NMP spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia. Wzięli w nim również udział podopieczni sióstr służebniczek z prowadzonego przez nich domu dziennego pobytu Symeona i Anny.

więcej...


Światło Betlejemskie w magistracie
Kategoria: Urząd Miejski
27-12-2007

Jak co roku do dębickiego magistratu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji harcerzy i skautów brzmi „Stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”.

więcej...


Muzyczne stulecie Dębicy
Kategoria: Kulturalne
27-12-2007

Książka „Dębica - nasze muzyczne stulecie" autorstwa Edwarda Wodzienia jest pierwszym wydawnictwem z cyklu Biblioteka Dębickich Gryfów. W muzycznej monografii znalazły się informacje o ruchu zespołach, orkiestrach i instytucjach muzycznych od końca XIX wieku do 2006 roku.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka“
Kategoria: Warto się wybrać
27-12-2007

Kino „Śnieżka“ od 28 do 30 grudnia br. wyświetla o godz. 17 i 19.30 dramat fantasy w reżyserii Roberta Zemeckisa „Beowulf“. W rolach głównych występują: Ray Winstone, Crispin Glover, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Robin Wright Penn.

więcej...


Zmiany w taryfach przewozowych
Kategoria: Społeczne
27-12-2007

Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy od 1 stycznia 2008 r. zmienia taryfy przewozowe. Wzrost cen biletów spowodowany jest coraz wyższymi kosztami transportu publicznego.

więcej...


Podziękowania dla dyrektora Ożoga
Kategoria: Kulturalne
24-12-2007

Janusz Ożóg, były dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy i długoletni animator kultury, otrzymał list gratulacyjny i podziękowania od władz miasta. Podczas świątecznej imprezy w muzeum i promocji książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”, Mariusz Trojan zastępca burmistrza i Jan Borek, przewodniczący Rady Miejskiej, wręczyli Ożogowi okolicznościowy dyplom.

więcej...


Opłatek w Uniwersytecie Ekonomicznym
Kategoria: Społeczne
24-12-2007

Wydział Rozwoju Regionalnego w Dębicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zorganizował spotkanie opłatkowe dla studentów, kadry uczelni oraz zaproszonych gości.

więcej...


Na straży bezpieczeństwa
Kategoria: Społeczne
23-12-2007

Dzięki interwencji mieszkańca funkcjonariusze Straży Miejskiej w Dębicy ujęli wandala, który farbą w sprayu zniszczył nowy przystanek na ul. Krakowskiej. Do zdarzenia doszło 19 grudnia br. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

więcej...


Penderecki wystąpi z koncertem
Kategoria: Kulturalne
23-12-2007

Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, wystąpi w swoim rodzinnym mieście, z koncertem z okazji 650 – lecia lokacji Dębicy. Koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pendereckiego zaplanowano wstępnie na 4 października 2008 r. Mistrz rozważa także skomponowanie krótkiego utworu na jubileusz miasta.

więcej...


Otwarto świetlicę dla dzieci
Kategoria: Społeczne
21-12-2007

Świetlica Socjoterapeutyczna została otworzona 20 grudnia br. w osiedlu Matejki. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży pochodzących, przede wszystkim, z rodzin patologicznych, niedostosowanych społecznie, z zaburzeniami zachowania, zagrożonej uzależnieniem w stopniu utrudniającym jej realizację zadań życiowych, bez pomocy specjalistycznej.

więcej...


Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą
Kategoria: Społeczne
19-12-2007

Główny Inspektor Sanitarny przestrzega w jaki sposób uniknąć zakażenia ptasią grypą. Przede wszystkim należy spożywać mięso drobiowe, przetwory drobiarskie i jaja poddane obróbce cieplnej w temperaturze minimum 70 stopni Celsjusza.

więcej...


Podsumowanie konkursu poezji
Kategoria: Kulturalne
19-12-2007

Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poezji odbędzie się 20 grudnia br. o godz. 11 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Kościuszki 8.

więcej...


Promocja książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”
Kategoria: Kulturalne
19-12-2007

Premiera książki Edwarda Wodzienia „Dębica – nasze muzyczne stulecie” odbędzie się 19 grudnia br. w Muzeum Regionalnym. Publikacja zapromowana zostanie podczas imprezy „Świąteczne kolędowanie z dziejami dębickiej muzyki”.

więcej...


Bezpieczniej na kolejowym dworcu
Kategoria: Społeczne
17-12-2007

Kwestiom bezpieczeństwa na dworcu kolejowym PKP w Dębicy oraz jego okolicach było poświęcone spotkanie sekretarza miasta Jana Warzechy z Kazimierzem Mazurem, komendantem Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie i Józefem Błaszczykiem. Uczestniczyli w nim także Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej oraz Andrzej Żaba z dębickiego magistratu.

więcej...


Czterdziestoletnia „piątka”
Kategoria: Edukacyjne
17-12-2007

Przedszkole Miejskie nr 5 przy ulicy Łysogórskiej obchodziło 40-lecie swojego istnienia.

więcej...


MOPS rozdaje żywność
Kategoria: Społeczne
15-12-2007

W okresie przedświątecznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poza statutową działalnością pomaga mieszkańcom Dębicy przywożąc produkty spożywcze z Banku Żywności w Rzeszowie.

więcej...


Jubileusz przedszkola
Kategoria: Edukacyjne
13-12-2007

Przedszkole nr 5 obchodzi 14 grudnia jubileusz 40 – lecia. Uroczystość poprzedziła 13 grudnia uroczysta msza święta w kościele Ducha Świętego.

więcej...


Nowy tomik wierszy Pyzińskiego
Kategoria: Warto się wybrać
13-12-2007

Premiera nowego tomiku wierszy „Cierń Róży” Janusza Pyzińskiego odbędzie się 14 grudnia br. w Domu Gościnnym „Wiluszówka”.

więcej...


Przepusty zapobiegną podtopieniom
Kategoria: Gospodarcze
13-12-2007

Kończą się prace nad przebudową przepustów pod jezdniami dębickich ulic: Partyzantów i Świętosława boczna. Trwają jeszcze prace nad regulacją koryt potoków Kawęckiego i Budzisz. Dotychczas przy intensywnych potoki wylewały podtapiając pobliskie gospodarstwa. Teraz takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

więcej...


MOPS pozyskuje pieniądze
Kategoria: Społeczne
13-12-2007

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje swoje zadania wykorzystując nie tylko pieniądze otrzymane z budżetu miasta, ale także dzięki funduszom pozyskanym poprzez realizację różnych programów, na które pozyskuje środki zarówno z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jak również od wojewody podkarpackiego i Urzędu Marszałkowskiego.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej