<< powrót na stronę główną dziś jest: 14.04.2024 r.  
 


12.07.2013 - Obelisk upamiętniający „ Żołnierzy Wyklętych” na dębickim Rynku -odsłonięty
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2011 - miesiąc: Kwiecień


Lekarze na konferencji i w basenie
Kategoria: Sportowe
28-04-2011

W dębickiej pływalni od 28 do 30 kwietnia br. już po raz siódmy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu pod patronatem honorowym dr Macieja Hamankiewicza, prezesa naczelnej Rady Lekarskiej. Zawodom towarzyszyć będzie VI Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Postępy w Medycynie Sportowej zatytułowana „Doping i konflikt – zazdrość i medycyna”, nad którą honorowy patronat sprawuje prof. dr hab. med. Anna Jegier, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

więcej...


Jazzowy festiwal
Kategoria: Warto się wybrać
28-04-2011

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza na drugą edycję ZJAZZDu, czyli dębicką część VIII United Europe Jazz Festival. Koncert galowy, na którym wystąpią B. & The MoneyMakers, Monk & Tolek Lisiecki oraz Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band & Leszek Żądło odbędzie się 30 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka.

więcej...


Nowy sprzęt w wypożyczalni
Kategoria: Społeczne
27-04-2011

Bezpłatna Wypożyczalnia Sprzęto Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej wzbogaciła się o nowy sprzęt. Był to pierwszy zakup w tym roku za pieniądze miasta oraz powiatu dębickiego. Planowane są w nadchodzących miesiącach kolejne zakupy do tej niezwykle potrzebnej placówki obsługującej mieszkańców całego powiatu dębickiego.

więcej...


Dwieście lat dla Pani Ludwiki
Kategoria: Społeczne
27-04-2011

Setne urodziny obchodziła 26 kwietnia br. Ludwika Rasińska. W imieniu władz Dębicy życzenia złożyli Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, Bernadetta Rusin, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

więcej...


„Skrzydła nadziei” w MOPS
Kategoria: Społeczne
26-04-2011

Po raz trzeci w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy odbyło się przekazanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych. Przygotowali je wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego. Obdarowani są podopiecznymi MOPS znajdującymi się od lat w trudnej sytuacji materialnej.

więcej...


Stypendia dla aktywnych z talentem
Kategoria: Kulturalne
21-04-2011

Miejski Ośrodek Kultury jako miejsce odkrywania talentów pragnie zainteresować dębicką młodzież Ogólnopolskim Konkursem dla Maturzystów „Talent za Talent”, promującym aktywne i odpowiedzialne inicjatywy na rzecz swojego otoczenia. Nagrodami w konkursie są jednorazowe stypendia dla laureatów oraz nagrody rzeczowe.

więcej...


Wielkanocne śniadanie w Domu Seniora
Kategoria: Społeczne
21-04-2011

- Dobrą tradycją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej stało się organizowanie spotkań świątecznych z naszymi podopiecznymi. Nie każdy z nich ma szansę obchodzić święta w gronie rodzinnym i w radosnym nastroju. Jest wiele osób starszych, niepełnosprawnych, którzy nie mając nikogo bliskiego nie spędzają świąt w tradycyjny sposób.

więcej...


Udany start zawodników Pino Ventor
Kategoria: Sportowe
21-04-2011

Sylwia Ząbek, zawodniczka Klubu Bilardowego „Pino Ventor” wygrała w II turnieju z cyklu Narodowy Junior Tour w Łodzi. Zawodniczka z Dębicy nie pozostawiła przeciwniczkom żadnych złudzeń, wygrała wszystkie swoje pojedynki i zwiększyła przewagę w rankingu ogólnym.

więcej...


Repertuar Kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
20-04-2011

Kino „Śnieżka” wyświetla w najbliższych dnia dwa filmy: amerykańsko – brytyjski kryminał „Londyński bulwar” oraz polski dokument religijny „Jan Paweł II. Szukałem Was…”.

więcej...


Pierwsze kroki w tańcu
Kategoria: Kulturalne
20-04-2011

Kurs Tańca dla nowożeńców i dorosłych organizowany jest w Osiedlowym Klubie Kultury „Emka” od 29 kwietnia br. (godz. 19.30). Spotkanie organizacyjne dla nowożeńców oraz zainteresowanych nauką tańca użytkowego i towarzyskiego odbędzie się 27 kwietnia o godz. 19.30 w „Emce”.

więcej...


Przedszkolaki na Polach Nadziei
Kategoria: Kulturalne
20-04-2011

Przedszkole Miejskie nr 7 w Dębicy już czwarty rok aktywnie uczestniczy w akcji Pola Nadziei zbierając datki na rzecz Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II. Na scenie Domu Kultury „Śnieżka”, 12 kwietnia br., przedszkolaki zaprezentowały się, podsumowując tegoroczną kwestę w programie artystycznym.

więcej...


Przegląd piosenki anglojęzycznej
Kategoria: Kulturalne
20-04-2011

Karolina Zawierucha ze Szkoły Podstawowej w Podgrodziu i duet Butterflies, czyli Joanna Kosiba i Karolina Chmura ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej, zostali zwycięzcami VI Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „English Song Competition”, który odbywał się 14 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka.

więcej...


Kurtyna poszła w górę
Kategoria: Kulturalne
20-04-2011

Na scenie Domu Kultury „Śnieżka” 16 kwietnia br. odbyła się premiera nowej inscenizacji dębickiego Teatru „Kurtyna”. Przedstawienie „Papa się żeni”, będącą adaptacją klasyki polskiego kina międzywojennego, można było zobaczyć także 17 kwietnia br.

więcej...


Poligon w muzeum
Kategoria: Warto się wybrać
20-04-2011

W Muzeum Regionalnym od 21 kwietnia br. do 31 czerwca br. będzie można obejrzeć wystawę „Poligon wojskowy SS Heidelager Pustków”. Wystawa jest formą zapowiedzi tego, co będzie można zobaczyć w zamiejscowym oddziale dębickiego muzeum.

więcej...


Sukcesy na koniec sezonu
Kategoria: Sportowe
19-04-2011

Z medalami wrócili z Miszkolca na Węgrzech młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mors” z sekcji łyżwiarstwa figurowego. Justyna Olchawa zajęła trzecie miejsce w klasie srebrnej, zaś Stefan Świstak trzecie miejsce w klasie brązowej. Ewa Mazur w klasie brązowej zajęła ósmą lokatę.

więcej...


Zarządzenie burmistrza
Kategoria: Urząd Miejski
19-04-2011

Zarządzenie Nr 72/2011 Burmistrza Miasta Dębicy z dnia 15 kwietnia 2011 r. w sprawie przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na realizację w 2011 r. zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, wypoczynku dzieci i młodzieży.

więcej...


Wiosenne mistrzostwa Bobrów
Kategoria: Sportowe
18-04-2011

Wiosenne Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica odbędą się od 6 do 7 maja br. na krytej pływalni. Patronat nad zawodami sprawuje burmistrz Dębicy Paweł Wolicki.

więcej...


W Ogrodach Wyobraźni
Kategoria: Kulturalne
18-04-2011

W Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się III Powiatowy Festiwal Małych Form Teatralnych „Ogrody Wyobraźni”. Choć w festiwalu wzięły udział jedynie trzy zespoły teatralne jurorzy podkreślali dobry ich poziom i ogromne zaangażowanie małych aktorów.

więcej...


Antoni Kowalski i prace niewidomych
Kategoria: Kulturalne
18-04-2011

Dwie wystawy proponuje swoim bywalcom Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Pierwsza z nich, to malarstwo, grafika i instalacje Antoniego Kowalskiego pod tytułem „Amen”. Druga, to rzeźby wykonane w ramach warsztatów w galerii, w których uczestniczyli członkowie powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Dębicy.

więcej...


Żywność dla dębiczan
Kategoria: Społeczne
18-04-2011

Od 18 kwietnia w magazynie żywności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Ratuszowej 12 wydawana jest żywność dla potrzebujących dębiczan. Akcja związana jest z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej