<< powrót na stronę główną dziś jest: 26.02.2024 r.  
 


18.03.2008 - Olimpiada na Olimpie
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Listopad


Rozstrzygnięto konkurs na logo obchodów 650 – lecia
Kategoria: Urząd Miejski
30-11-2007

Praca przedstawiająca liść dębu ułożony pionowo, tworzący drzewo z napisem „Dębica 650”, została uznana za najlepszą w konkursie na logo obchodów 650 – lecie praw miejskich. Autorem zwycięskiej pracy jest Łukasz Pas, młody dębicki artysta plastyk.

więcej...


Karty postojowe można nabyć w kioskach
Kategoria: Społeczne
30-11-2007

Dębiczanie korzystający z parkingów w centrum miasta mogą nabyć karty postojowe w pobliskich kioskach ruchu, księgarniach i sklepach PSS Społem a także innych oznaczonych punktach handlowych.

więcej...


Do wspólnej bramki
Kategoria: Społeczne
30-11-2007

W ramach realizacji programu „Do wspólnej bramki” uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy wraz ze swoim trenerem z ramienia Klubu Sportowego Wisłoka, Alfredem Moździochem rozegrali mecz siatkówki z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Górze Motycznej.

więcej...


Przegląd twórczości Środowiskowych Domów Samopomocy
Kategoria: Kulturalne
30-11-2007

Grupa uczestników zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy z Dębicy uczestniczyła w III Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, który odbył się w Tarnobrzegu.

więcej...


Droga uroczyście oddana
Kategoria: Urząd Miejski
29-11-2007

Władze miasta oddały do użytku drogę wraz z chodnikiem przy ul. Budzisz. Inwestycja, wraz z infrastrukturą kanalizacyjną kosztowała 2,5 miliona złotych.

więcej...


Pomogą bezdomnym
Kategoria: Społeczne
28-11-2007

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej 27 listopada 2007r. odbyło się spotkanie służb i instytucji mających kontakt z osobami bezdomnymi w okresie zimowy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Dębicy: Jan Warzecha Warzech, sekretarz miasta i Krzysztof Aacedański, zarządzanie kryzysowe, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, straży miejskiej, ZOZ, Domu dla bezdomnych mężczyzn, PKP, PCPR.

więcej...


Dzień Pracownika Socjalnego
Kategoria: Społeczne
28-11-2007

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony 21 listopada jest świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej. O jego randze świadczy fakt, iż w 1996 r. sformalizowano to święto wprowadzając do ustawy o pomocy społecznej zapis ustanawiający "21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego”.

więcej...


Konferencja promująca Dolinę Wisłoki
Kategoria: Gospodarcze
28-11-2007

W Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się 27 listopada br. konferencja „Rozwój Doliny Wisłoki Poprzez Turystykę – prezentacja stanu aktualnego i wizje rozwoju”, zorganizowana przez Fundację Educare et Servire, prowadzącą Europejską Szkołę Nowych Technologii i Turystyki. Podczas konferencji burmistrz Paweł Wolicki zaprezentował program „Europa Miast”.

więcej...


Bezdomni mogą się schronić
Kategoria: Społeczne
28-11-2007

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy informuje, że bezdomni mogą znaleźć miejsce na czas zimy w schroniskach w Dębicy, Rzeszowie, Tarnowie i Jarosławiu. W tym ostatnim mieście znajduje się schronisko dla kobiet, w pozostałych dla mężczyzn.

więcej...


Pomogą dzieciom przetrwać zimę
Kategoria: Społeczne
23-11-2007

Sztab Terenowy Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” założony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy wraz ze Stowarzyszeniem Osób Działających w Zakresie Pomocy Społecznej „Ad Astram” po raz kolejny prowadzi zbiórkę dla najmłodszych mieszkańców z uboższych rodzin.

więcej...


Kamery pojawiły się w szkołach
Kategoria: Edukacyjne
23-11-2007

W sześciu dębickich szkołach, dla których organem prowadzącym jest miasto, rozpoczęto montaż kamer i urządzeń do rejestracji obrazu, w ramach programu „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach”. Na ten cel Miejski Zarząd Oświaty pozyskał 55 tysięcy złotych, co stanowi 80 procent inwestycji, resztę kosztów pokryje miasto z własnego budżetu.

więcej...


Zakończył się festiwal Polonia Semper Fidelis
Kategoria: Kulturalne
19-11-2007

W Dębicy zakończył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Polonia Semper Fidelis". Przez kilka dni w kościele Miłosierdzia Bożego i domach kultury rozbrzmiewała muzyka, zaprezentowano filmy i otwarto wystawę. Przed dębicką publicznością zaprezentowały się gwiazdy Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Stare Dobre Małżeństwo i członkowie rodziny Steczkowskich.

więcej...


"Igloopolanie" wrócili z nagrodą
Kategoria: Kulturalne
15-11-2007

Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, otrzymał 14 listopada br. tytuł laureata V Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”. Festiwal odbywał się w hali widowiskowo - sportowej „Podpromie” w Rzeszowie.

więcej...


Młodzi tenisiści na start
Kategoria: Sportowe
15-11-2007

Rusza Dębicka Liga Tenisa Stołowego dla dzieci szkół podstawowych o Puchar Burmistrza. W piątek 16 listopada o godzinie 15, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Dębicy rusza pierwszy turniej Dębickiej Ligi Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Dębicy do lat 13-tu, której organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Gryfek”.

więcej...


Kartki z podróży oraz degustacja
Kategoria: Warto się wybrać
14-11-2007

W Domu Gościnnym „Wiluszówka” przez cały dzień w czwartek (15.11.07) święto młodego wina francuskiego Beaujolais Nouveau, w piątek (16.11.07) wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Ryszarda Kucaba „Kartki z podróży…”.

więcej...


Spektakl Jabłko można oglądać w Dębicy
Kategoria: Warto się wybrać
14-11-2007

Znakomitą sztukę „Jabłko” będzie można obejrzeć 30 listopada w Domu Kultury „Śnieżka” Miejskiego Ośrodka Kultury. Przestawienie przygotowane jest przez Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie w koprodukcji z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

więcej...


Studenckie otrzęsiny
Kategoria: Warto się wybrać
14-11-2007

Stowarzyszenie Studentów „Awangarda” działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Klub Muzyczny Meduza organizują 14 listopada br. (środa) Pierwsze Otwarte Otrzęsiny Studenckie w Dębicy.

więcej...


Repertuar Kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
13-11-2007

Kino „Śnieżka” 14 listopada wyświetla, o godz. 19, thriller USA „Odważna” (The Brave One) w reż. Neila Jordana. W rolach głównych występują Jodie Foster, Terrence Howard, Nicky Katt. Bilety: 12 zł. i ulg. 10 zł.

więcej...


Lepsza praca dla kobiet
Kategoria: Gospodarcze
12-11-2007

W Dębicy ruszył projekt dla pracodawców i pracowników podkarpackich przedsiębiorstw na rzecz zwiększenia równouprawnienia kobiet na polu zawodowym „Podkarpacki pracodawca równych szans”. Liderem projektu jest Centrum Rozwoju Społeczno – Ekonomicznego a partnerują mu Dębicki i Podkarpacki Klub Biznesu.

więcej...


Uroczystości z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości
Kategoria: Społeczne
12-11-2007

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu grupy Feniks rozpoczął w Rynku oficjalne obchody Święta Niepodległości w Dębicy. Uroczystość była także okazją do wręczenia medali „Zasłużony dla miasta” sześciu mieszkańcom, którzy swoimi działaniami przyczynili się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego Dębicy.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej