<< powrót na stronę główną dziś jest: 13.07.2024 r.  
 


30.06.2014 - Zakończenie roku szkolnego w dębickich szkołach miejskich
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2007 - miesiąc: Sierpień


Dzień Strażnika Miejskiego
Kategoria: Urząd Miejski
31-08-2007

Mszą świętą w kościele p.w. Krzyża Świętego, 30 sierpnia br., dębiccy strażnicy uczcili swoje święto. Dzień Strażnika Miejskiego obchodzony jest w rocznicę uchwalenia ustawy o strażach miejskich i gminnych.

więcej...


Rockowe pożegnanie wakacji
Kategoria: Kulturalne
31-08-2007

W muszli koncertowej w Rynku, 2 września br., odbyło się Rockowe Pożegnanie Lata z Osiedlowym Domem Kultury Emka. Wystąpiły zespoły: Music Junior, Helion, Efekt i Meant To Live.

więcej...


Repertuar kina „Śnieżka”
Kategoria: Warto się wybrać
31-08-2007

Od 31 sierpnia do 5 września br. w kinie „Śnieżka” wyświetlane będą dwa filmy.

więcej...


Woda lepiej filtrowana
Kategoria: Gospodarcze
31-08-2007

Wodociągi Dębickie rozstrzygnęły przetarg na modernizację zespołu filtrów żwirowych w Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy. Za blisko milion złotych wykonane zostaną nowoczesne ruszty podtrzymujące złoża filtracyjne.

więcej...


Rocznica Akcji Burza
Kategoria: Warto się wybrać
30-08-2007

Na Polanie Kałużówka odbędzie się 2 września br. msza święta upamiętniająca 63 rocznicę Akcji Burza. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.30.

więcej...


Dzień Weterana
Kategoria: Społeczne
30-08-2007

Obchody Dnia Weterana organizuje Zarząd Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Dębicy. W intencji żyjących weteranów – żołnierzy i partyzantów walczących w czasie II wojny światowej oraz za poległych za ojczyznę 2 września br. odprawiona zostanie msza w kościele p. w. Św. Jadwigi, która rozpocznie się o godz. 10.30.

więcej...


Jubileusz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Kategoria: Warto się wybrać
30-08-2007

Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzi w niedzielę (2.09.2007) jubileusz 25 – lecia jej utworzenia. Msza święta, pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza J.E. Wiktora Skworca, rozpocznie się o godz. 11.30. Uroczystość będzie także okazją do świętowania 25 - lecia posługi kapłańskiej w parafii ks. Kazimierza Dominiaka, pierwszego proboszcza parafii.

więcej...


Kończy się remont na ul. Świętosława
Kategoria: Gospodarcze
28-08-2007

Trwają końcowe prace przy remoncie ulicy Świętosława w Dębicy. Inwestycja jest prowadzona przez dębickie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Koszty, na mocy porozumienia, pokrywają wspólnie Miasto Dębica oraz Starostwo Powiatowe.

więcej...


Festyn Dębica - Dębicy
Kategoria: Warto się wybrać
28-08-2007

Na tegorocznym, jedenastym już Festynie Dębica-Dębicy, który odbędzie się 1 września na stadionie Klubu Sportowego „Wisłoka” zagrają Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz formacja Bracia, której liderami są Piotr i Wojciech Cugowscy. Organizatorem festynu jest Firma Oponiarska. Wstęp na festyn jest bezpłatny.

więcej...


Kolejne koncerty w Rynku
Kategoria: Warto się wybrać
28-08-2007

W muszli koncertowej w Rynku odbędą się dwa koncerty na zakończenie wakacji. Pierwszy, w czwartek (30 sierpnia br.) to "Rockowe Pożegnanie Lata" z Osiedlowym Domem Kultury Emka. Drugi koncert, "Muzyka dla każdego", przygotowany przez orkiestrę pod dyrekcją Pawła Adamka, odbędzie się w niedzielę (2 września br).

więcej...


W Dębicy odbyły się Dożynki Powiatowe
Kategoria: Społeczne
27-08-2007

Koncert pieśni biesiadnych, prezentacja wieńców dożynkowych, święto golonki oraz występy zespołów folklorystycznych to atrakcje, które 26 sierpnia br. czekały na mieszkańców Dębicy podczas Dożynek Powiatowych. Święto plonów było okazją do rozstrzygnięcia konkursu na Rolnika Roku. Został nim Bogusław Majka z gminy Czarna. Wyróżnienie i nagrodę burmistrza Dębicy w konkursie otrzymał najlepszy w tym roku rolnik w mieście, Krzysztof Kurzawa, właściciel hodowli koni.

więcej...


Zmiany na dębickich parkingach
Kategoria: Społeczne
26-08-2007

Zmotoryzowani mogą bezpłatnie korzystać z miejsc parkingowych przy ulicach: Ogrodowej, Targowej, Strażackiej, Żuławskiego, Kraszewskiego i Strumskiego. Obowiązek płacenia za miejsce parkingowe, między 9.00 a 17.00, od poniedziałku do soboty, włącznie dotyczy już tylko ulic: Sobieskiego, Czarnieckiego, Kolejowej i Rynku.

więcej...


Wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju
Kategoria: Warto się wybrać
23-08-2007

Są jeszcze bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, który zaprezentuje się przed dębicką publicznością 27 sierpnia br. (poniedziałek). Bilety w cenie 35 złotych można nabyć w Domu Kultury „Mors”.

więcej...


Koncert w Wiluszówce
Kategoria: Warto się wybrać
23-08-2007

Najpiękniejszych pieśni romantycznych ze znanych oper i operetek oraz wierszy o miłości będzie można wysłuchać w piątek, 24 sierpnia br., w ogrodzie Domu Gościnnego „Wiluszówka”.

więcej...


Strażnicy Miejscy otrzymali rowery
Kategoria: Urząd Miejski
21-08-2007

W Dębicy wkrótce pojawią się rowerowe patrole Straży Miejskiej. Osiem rowerów dla funkcjonariuszy przekazała firma „Arkus & Romet”. Według burmistrza Pawła Wolickiego patrole strażników na rowerach będą bardziej skuteczne, szczególnie w miejskich parkach i wąskich osiedlowych uliczkach. Dotychczas strażnicy patrolowali miasto pieszo i dwoma samochodami.

więcej...


Szukali złota w Braciejowej
Kategoria: Społeczne
20-08-2007

Dębiczanie skorzystali z zaproszenia zaprzyjaźnionej gminy Dębica i 19 lipca licznie uczestniczyli w II Festynie „Szukanie złota” zorganizowanym w Gumniskach przez Urząd Gminy Dębica. Gospodarze nie dali jednak szansy przyjezdnym na wzbogacenie się, wypłukali największą ilość kruszcu.

więcej...


Europa Miast szansą dla Dębicy
Kategoria: Europa Miast
13-08-2007

Dębica rozpoczyna realizację programu „Europa Miast”, polegającego na bezpośredniej współpracy społeczności 27 miast liczących około 50 tysięcy mieszkańców. W ramach programu mieszkańcy będą mogli skorzystać z taniej oferty turystycznej, poznać kulturę krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej, nawiązać współpracę handlową, zaprezentować swoje firmy w innych krajach. Program stworzy także ofertę edukacyjną oraz pozwoli na szerszą możliwość dofinansowania z funduszy europejskich.

więcej...


Dębica ma boisko ze sztuczną trawą
Kategoria: Urząd Miejski
11-08-2007

Młodzież rozgrywa już pierwsze mecze na sztucznym boisku, które powstało przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Jest to trzecie w Podkarpaciu boisko ze sztuczną trawą, które zostało sfinansowane z budżetu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek inwestycję odebrali Krzysztof Krawczyk i Mariusz Trojan, zastępcy burmistrza Dębicy.

więcej...


Maraton Marsylia - Dębica na rowerach
Kategoria: Sportowe
07-08-2007

Sześciu byłych kolarzy z Polski i Francji przejechało na rowerach w dziesięć dni trasę z Marsylii do Dębicy, czyli 2425 kilometrów. Średnia wieku kolarzy to 50 lat. To już druga taka wyprawa byłych sportowców.

więcej...


Jubileusz Sióstr Służebniczek
Kategoria: Społeczne
07-08-2007

W kościele Matki Bożej Anielskiej odbyły się 2 sierpnia br. uroczystości 125 rocznicy przybycia do Dębicy Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez dębickich proboszczów. Po mszy odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży oraz otwarto wystawę poświęconą historii zakonu w Dębicy.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej