<< powrót na stronę główną dziś jest: 23.07.2024 r.  
 


06.05.2013 - Obchody Święta 3 Maja
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności / Archiwum - Rok: 2008 - miesiąc: Sierpień


Zabawa przy muzyce country
Kategoria: Kulturalne
18-08-2008

Zespół Muzyczny „Kompania Country” z Łańcuta bawił dębiczan, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w Rynku. Zespół zagrał rovery największych przebojów gatunku country oraz utory muzyki pop i rock.

więcej...


Z Marsylii do Dębicy przyjechali na rowerach
Kategoria: Sportowe
14-08-2008

Prawie 2,5 tysiąca kilometrów w dziewięć dni przejechali z Marsylii do Dębicy polscy i francuscy weterani kolarstwa. Dystans ten dawni sportowcy przejechali już po raz trzeci. W Dębicy w Rynku przywitał ich Mariusz Trojan, zastępca burmistrza miasta, Kazimierz Sak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dziennikarze oraz mieszkańcy.

więcej...


Fundacja podziękowała miastu
Kategoria: Sportowe
14-08-2008

Władze miasta otrzymały od Fundacji Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie podziękowanie za pomoc i współpracę przy organizacji umieszczenia gwiazdy Kazimierza Lipienia. Gwiazda została umieszczona na promenadzie we Władysławowie.

więcej...


Biblioteka powraca na ul. Rzeszowską 15
Kategoria: Kulturalne
14-08-2008

Od 18 sierpnia br. ponownie będzie można wypożyczy książki i poczytać lektury w czytelni przy ul. Rzeszowskiej 15.

więcej...


W Dębicy obejrzymy zmagania sportowców w curlingu i jeździe figurowej
Kategoria: Sportowe
13-08-2008

Na lodowisku w Dębicy odbędą się w lutym 2009 roku rozgrywki w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpackie 2008”. W Dębicy rozegrane zostaną zawody w dwóch dyscyplinach: curlingu i jeździe figurowej na lodzie. Ze stanem lodowiska miejskiego zapoznali się, 7 sierpnia br., przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych.

więcej...


Nie ulicy – Tak świetlicy
Kategoria: Społeczne
12-08-2008

Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy podpisała umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy Rzeszowie, dzięki której miasto Dębica otrzyma 760 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

więcej...


Pomogą szukać pracę w internecie
Kategoria: Gospodarcze
12-08-2008

W Urzędzie Miejskim stanął kiosk komputerowy z dostępem do Internetu, w którym bezrobotni mogą znaleźć pracę. Dębicki Klub Biznesu przeprowadzi szkolenie wśród poszukujących pracy, jak korzystać z komputerów. W tym celu dębiccy biznesmeni zakupili piętnaście laptopów do „Mobilnego Laboratorium Komputerowego”, którego prezentacja odbyła się w czwartek 7 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim.

więcej...


Wniosek dobrze oceniony
Kategoria: Gospodarcze
12-08-2008

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska ocenił merytorycznie wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji w południowej części miasta na 40 punktów. To o cztery więcej niż minimum.

więcej...


Muzycznie reprezentują Dębicę
Kategoria: Europa Miast
11-08-2008

Grupa teatralno – muzyczna „Feniks” wyjechała 8 sierpnia br. do bułgarskiego miasta partnerskiego Obzor na I Festiwal Zespołów Amatorskich Europy Miast. Członkowie grupy to finaliści i laureaci licznych konkursów muzycznych a także konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Grupa ma na swoim koncie osiągnięcia na wielu przeglądach twórczości amatorskiej. Przed wyjazdem stan techniczny autokaru autokar dokładnie sprawdzili policjanci.

więcej...


Muzyczne wieczory
Kategoria: Kulturalne
11-08-2008

Koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy pod dyrekcją Pawła Adamka zagrał w niedzielę podczas kolejnego „Muzycznego spotkania z muzyką”. Znane przeboje muzyki klasycznej i operetkowej znakomicie wpasowały się w klimat wypoczywających w Rynku dębiczan. Koncert został bardzo gorąco przyjęty przez mieszkańców.

więcej...


Wojskowy budynek w muzeum
Kategoria: Kulturalne
11-08-2008

Trwa remont parterowego budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy. Mieścić się w nim będą ekspozycje poświęcone obecności wojska na terenie miasta. Dotychczas w tym budynku był magazyn i warsztat naprawczy.

więcej...


Znowu wspaniałe zdjęcia w Dębicy
Kategoria: Kulturalne
07-08-2008

Po znalezieniu przed laty klisz ze zdjęciami Stefanii Gurdowej Dębica ma swoją kolejną fotograficzną rewelację. Tym razem jest to rodzinny album ze zdjęciami z przełomu XIX i XX wieku.

więcej...


Pobili w biały dzień
Kategoria: Społeczne
07-08-2008

Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Dębicy udało się schwytać sprawców pobicia młodego człowieka. Sprawa jest ty bardziej bulwersująca, że napastnicy działali w grupie, w samym centrum miasta i niemal w południe. Ofiara pobicia doznała poważnych uszkodzeń ciała.

więcej...


Z darami do Wilna
Kategoria: Kulturalne
06-08-2008

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego z Dębicy po raz siódmy gościło na Wileńszczyźnie. Pojechali tam szerzyć polską kulturę oraz wesprzeć darami mieszkających tam Polaków. Dzieci z Domu Dziecka w wileńskim Podbrodziu otrzymały obuwie, środki czystości, zeszyty, książki, słodycze. Dębicka delegacja przywiozła także odzież, środki czystości dla Domu Starców w Czużakampiai. Wspieranie Polaków mieszkających na Wileńszczyznie to inicjatywa Sylwii Murdzy – Chrobak.

więcej...


Będzie cieplej w szkołach
Kategoria: Urząd Miejski
06-08-2008

Radni miejscy podjęli uchwałę upoważniającą burmistrza Dębicy do zaciągnięcia do 2011 r. zobowiązań na kwotę 4,6 mln złotych z przeznaczeniem na termomodernizację obiektów oświatowych.

więcej...


Już po akcji letniej
Kategoria: Społeczne
06-08-2008

Zakończyła się akcja letnia w dębickich szkołach podstawowych oraz gimnazjach. Udało się ją zorganizować dzięki pieniądzom z Miejskiego Zarządu Oświaty oraz z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi.

więcej...


MOK ze statutem
Kategoria: Kulturalne
06-08-2008

Miejski Ośrodek Kultury posiada nowy statut, który radni przyjęli podczas nadzwyczajnej sesji 5 sierpnia br. Zmiany były konieczne zarówno z uwagi na realizację programu Podkarpackiej Akademii Kultury, na której działanie miasto pozyskało pieniądze z funduszy zewnętrznych.

więcej...


Miasto kupi działki pod drogi
Kategoria: Urząd Miejski
06-08-2008

Radni miasta podczas nadzwyczajnej sesji (5 sierpnia br.) podjęli decyzję o kupnie działek położonych w miejscu zaplanowanych dróg, Małej Obwodnicy Północnej oraz pod przebudowę skrzyżowania ul. Partyzantów z drogą krajową nr 4.

więcej...


Glikol zastąpi amoniak
Kategoria: Sportowe
06-08-2008

Ostatnia awaria instalacji chłodniczej na sztucznym lodowisku przy ulicy Piłsudskiego sprawiła, iż podjęta została decyzja o konieczności jej modernizacji. W tych dniach w Dębicy pojawią się specjaliści z Krakowa, którzy wypowiedzą się o sprawach technicznych. Jednak już dziś Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówi, że najprawdopodobniej amoniak, używany jako czynnik chłodniczy zostanie zastąpiony przez bezpieczny glikol.

więcej...


W parku bardziej ekologicznie
Kategoria: Społeczne
05-08-2008

Wielka drewniana brama z „uśmiechniętą buzią” na progu parku Skarbka – Borowskiego wita wszystkich użytkowników „Ścieżki edukacyjnej”. Trasę z ciekawostkami przyrodniczymi o długości 1200 metrów otwarto 31 lipca br.

więcej...
Archiwum:

2014: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2013: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2012: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2011: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2010: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2009: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2008: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2007: GrudzieńListopadPaździernikWrzesieńSierpieńLipiecCzerwiecMajKwiecieńMarzecLutyStyczeń
2006: GrudzieńListopad
0000: 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej