<< powrót na stronę główną dziś jest: 24.07.2024 r.  
 


19.10.2012 - Spotkanie z historią miasta
    Aktualnie przeglądasz: Aktualności

Młodzież dębicka ambasadorem miasta
20-08-2008

Ogromnym sukcesem zakończyła się misja nawiązania kontaktów sportowych, kulturalnych i oświatowych podczas pobytu grupy młodzieży i przedstawicieli jednostek samorządowych w miastach partnerskich: Carei w Rumunii, Obzor i Svishtov w Bułgarii.

-  Od 10 do 14 sierpnia w tych miastach rozbrzmiewała polska piosenka, prezentowano tradycyjne polskie stroje  w znakomicie wykonanych tańcach współczesnych i narodowych – mówi Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. - Przed licznie zgromadzoną publicznością młodzież wykonywała wiązanki znanych i popularnych pieśni patriotycznych, ale także niezapomnianych  polskich przebojów z lat 70-tych i 80-tych XX wieku.

Występująca młodzież to przede wszystkim członkowie grupy teatralno-wokalnej "Feniks" w towarzystwie dziewcząt ze szkoły tańca "Soul Dance" oraz pary tancerzy tańca towarzyskiego.

Pobyt w Rumunii i Bułgarii zapoczątkował realizację programu "Europa Miast" z nowymi miastami partnerskimi w zakresie kultury, sportu i oświaty.
Po raz kolejny dębicka młodzież udowodniła, że wspaniale potrafi spełniać rolę ambasadora zarówno swojego miasta, jak i kraju.

 


 
(C) 1990-2010 Urząd Miejski w Dębicy - Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - kontakt do obsługi technicznej